YES FOR SKILLS elgesio ugdymo sistemos – kaip jas naudoti?

 • YES FOR SKILLS elgesio ugdymo sistemos – kaip jas naudoti?

  Būna įvairiausių vaikų – vieni savo tėvų klauso noriai, kiti – yra išdykę, kasdien krečia visokias išdaigas. Pastariesiems turime puikų, labai nuotaikingą, akį traukiantį sprendimą – YES FOR SKILLS elgesio ugdymo sistemos.

  Kitaip tariant, šios priemonės yra specialios lentelės, jose vaikai patys gali specialiu žymekliu susirašyti visos dienos ar savaitės įvairias veiklas ir užduotėlės, kurias turi atlikti. Šios lentelės mažamečius, pavyzdžiui, moko atsakingumo, darbštumo, kruopštumo atliekant visas joje surašytas veiklas. Šiame straipsnyje atskleisime kaip minėtas elgesio ugdymo sistemas galima naudoti. Taip pat trumpai aptarsime prilimpančių prie sienos lentelių naudojimo instrukciją.

  YES FOR SKILLS elgesio ugdymo sistemos – kaip jas naudoti?

  Elgesio ugdymo sistema „Vaiko dienotvarkė“ – vaikas naudodamasis specialiu žymekliu ar lipdukais, kurie yra šios sistemos komplekcijoje, susirašo visos dienos ar savaitės veiklas, kurias stengiasi įvykdyti. Taip pat gali mokytis pažinti savo emocijas, jausmus, nuotaiką. Ši lentelė skirta ir išmokti kiek laikrodis dabar rodo valandų.
  O atliktiems darbams įvertinti naudokite, pavyzdžiui, pliusų ir minusų sistemą, kuomet savaitės pabaigoje apskaičiuojamas visų dienų rezultatas ir už tai skiriamas atitinkamas apdovanojimas. Nepatinka minusai? Tuomet rinkitės žvaigždučių vertinimo sistemą. Sekmadienį, suskaičiavus visas surinktas žvaigždutes, atsižvelgiant į susitarimą, skirkite apdovanojimą už surinktą žvaigždučių kiekį. Jeigu šie vertinimo būdai nėra priimtini - vertinkite šypsenėlėmis, varnelėmis ar kryželiais – pagal savo sukurtą  sistemą.

  Elgesio ugdymo sistema „Mano apdovanojimai“
  - vaikas naudodamasis specialiu žymekliu ar lipdukais,  kurie yra šios sistemos komplekcijoje, susirašo visos dienos ar savaitės veiklas, kurias stengiasi įvykdyti. Naudojant šią sistemą mažametis mokosi daugybės įsipareigojimų – pavyzdžiui,  apsirengti, susišukuoti ar susitvarkyti žaislus.
  Įvertinti atliktas veiklas galite šypsenėlėmis, liūdesiukais. Sekmadienį peržvelkite, kurių veidukų vaikas surinko daugiau. Jei laimėjo šypsenėlės – apdovanokite vaiką sutartu prizu, jeigu atžala surinko daugiau liūdnų veidukų - vaikas atlieka iš anksto aptartą užduotį arba gauna mažiau saldumynų.

  Elgesio ugdymo sistema „Savaitės tvarkaraštis“ – vaikas pats susirašo visos dienos ar savaitės veiklas, kurias stengiasi įvykdyti – taip ugdoma, pavyzdžiui, atsakomybė. Vaiko pastangas vykdyti įsipareigojimus vertinkite šypsenėlėmis, varnelėmis, žvaigždelėmis ar kryželiais – pagal jūsų sugalvotą sistemą. Sekmadienį peržvelkite, kiek teigiamų ženklų surinko atžala ir už tai skirkite jam sutartą apdovanojimą.

  *Visos šios lentos yra priklijuojamos,  magnetinės, apdorotos specialia technologija, kuri leidžia lentai prilipti prie bet kokio lygaus ir švaraus paviršiaus: sienos, durų, spintelių, langų, dažytų sienų. Rekomenduojame prieš tvirtinant prie paviršiaus, jas pamatuoti norimoje erdvėje, nenuklijavus apsauginės plėvelės. Jei bijote pažeidimų, naudokite dvipusius silikonius lipdukus, kurie yra rinkinyje.

  Apibendrinant, galima teigti, jog YES FOR SKILLS elgesio ugdymo sistemos – lobis vaikams, norintiems ugdyti daug gebėjimų. Šios sistemos – lentelės tikrai kasdien pavers kiekvieno mažamečio elgesį nuostabiu!

   

  Papildomai kviečiame skaityti

  Kaip geriausia naudoti YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Kviečiame skaityti šiame straipsnyje - lavinamosios kortelės vaikams – kaip jas naudoti?

  Kaip išsirinkti geriausiai tinkančias YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Patarimus skaitykite čia.

  Ieškote papildomos informacijos, pavyzdžiui kokius įgūdžius ugdo lavinamosios kortelės? Pateikiame detalią informaciją šiame straipsnyje.

  Jeigu jums aktualu vaiko kalbos lavinimas namuose, patarimus rasite šiame straipsnyje - Kaip lavinti vaiko kalbą namuose?

  Ieškote galimybės kokybiškai praleisti laiką su vaikais? Rekomenduojame šiuos straipsnius - Geriausi SPA su vaikaisdraugiškos kavinės vaikams VilniujeLankytinos vietos Vilniuje.

  Turime didelį kiekį straipsnių apie rekomendacijas ir patarimus kaip išmokyti vaikus skaičiuotiskaitytipasiruošti darželiui ar lavinti vaiko kalbą.

  Papildomą ir naudingą informaciją apie YES FOR SKILLS produktus pateikiame šiuose straipsniuose - kaip naudoti YES FOR SKILLS PDF produktus? ir Magnetinės lentos prie sienos - jų privalumai ir išskirtinumai.