Lankytinos vietos Vilniuje su vaikais

 • Lankytinos vietos Vilniuje su vaikais

  Lankytinos vietos Vilniuje su vaikais skamba sudėtingai? Lavinamosios knygelės vaikams arba Montessori kortų žaidimai yra nuostabi vaikų ugdymo priemonė. Tačiau kartais norisi prasiblaškyti už namų sienų. Ką veikti Vilniuje su šeima? Lankytinos vietos Vilniuje su vaikais tampa daug patrauklesnės. Būtent vaikai priverčia sukti galvas, kaip pavergti lankytojų dėmesį. Pateikiame sąrašą galimų pramogų šeimai, kuris padės nuspręsti, ką veikti Vilniuje tiek geru, tiek blogu oru ir sužinoti, kokios geriausios lankytinos vietos Vilniuje rekomenduojamos vaikams.

  MUZIEJAI

  1. Energetikos ir technikos muziejus

  Ką veikti Vilniuje su vaikais? Energetikos ir technikos muziejus galbūt neskamba žavingai, tačiau šis muziejus nepaliks abejingų nei vaikų, nei tėvų, nei sūnų, nei dukrų. Jei nežinote, ką veikti Vilniuje blogu oru (žinoma, muziejų galima lankyti ir geru oru), tuomet aplankykite vieną inovatyviausių Vilniaus muziejų,

  Vaikai muziejuje galės susipažinti su elementariąja fizika, pavyzdžiui, pasukti indą, sklidiną vandens ir pamatyti, kas nutiks. Šis muziejus ypatingas tuo, kad jame daugelį eksponatų galima paliesti, paspausti ar pasukti. Energetikos ir technikos muziejuje galima sužinoti, kokius garsus skleidžia skirtingų ilgių vamzdžiai, telefono aparatas ar kompiuterinė pelė. Vienas smagiausių muziejaus nuotykių – nusileidimas vamzdžiu į žemesnį aukštą.

  Adresas: Rinktinės g. 2, Vilnius

  2. Žaislų muziejus

  O ką veikti Vilniuje blogu oru? Jeigu ieškote muziejaus, kuriame džiūgautų visa šeima – šis muziejus kaip tik jums. Žaislų muziejus sužavės ir vaikus, ir jų tėvelius, ir senelius. Šiame muziejuje galima susipažinti su įvairių amžių ir laikotarpių žaislais, palyginti, susipažinti su seniausiais lietuviškais žaislais arba susipažinti su tais, kuriais žaisdavo mūsų seneliai ir proseneliai. Muziejus išsiskiria savo laisvumu, pamirškite, kad eksponatų liesti negalima, nes čia dauguma ekspozicijoje esančių žaislų prašosi būti pačiupinėti, patyrinėti ar išbandyti.

  Adresas: Šiltadaržio g. 2, Vilnius

  3. Geležinkelio muziejus

  Geležinkelių muziejui tai ideali vieta, kurioje lankytojas gali prisiliesti prie praeities ir patirti konkretaus istorinio laikotarpio atmosferą. Muziejus patrauklus įvairaus amžiaus lankytojams – nuo pačių mažiausiųjų iki senjorų ir unikalus tuo, kad eksponatus galima liesti rankomis ir bent akimirkai prisiliesti prie antrąjį šimtmetį įpusėjusios Lietuvos geležinkelių istorijos.

  Geležinkelių muziejus kaupia, saugo ir propaguoja muziejines vertybes, susijusias su geležinkelių istorija bei jų veikla Lietuvoje. Per muziejaus veiklos metus yra sukaupta apie 14 tūkstančių eksponatų!

  2022 m. atnaujintas muziejus atvėrė duris lankytojams. Pagrindinė modernaus muziejaus vidaus ekspozicijos idėja – „Spalvinga kelionė“. Čia lankytojų laukia daugybė skirtingų erdvių, suskirstytų į stotis ir peronus: Traukinių, Signalų, Darbo ir kitas stotis, kur savarankiškai ar gido lydimi lankytojai interaktyvių priemonių pagalba galės atrasti geležinkelių istorijos paslaptis.

  Šiame muziejuje galėsite pasinerti į traukinio mašinisto darbą, interaktyvių grindų pagalba atverti geležinkelio depo užkulisius, o Panerių tunelio projekcijose sužinoti, kas tyko tunelyje, kai traukiniai sustoja. Mažiesiems muziejaus svečiams skirtoje Vaikystės stotyje pamatysite veikiantį Mažojo vaikų geležinkelio maketą ir užklyskite į Iššūkių, Mažylių, Pažinimo ar Žaidimų peronus.

  Po šio muziejaus įgytas žinias įtvirtinti arba patirtomis emocijomis pasidalinti gali padėti lavinamosios knygelės arba lavinamosios kortelės vaikams. Taip pat magnetukų žaidimai. Šie įrankiai leis laisvai interpretuoti įgytą patirtį per pasakojimo kūrimą ar žaidimą.

  Adresas: Geležinkelio g. 16 (Geležinkelio stotis, 2 a.) Vilnius

  4. Iliuzijų muziejus

  Vaikų itin mėgiamas iliuzijų pasaulis atveria duris į savo karalystę Vokiečių gatvėje. Pagrindinę muziejaus ekspoziciją sudaro 600 m2, kur iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais ir klasikinėmis paslaptimis. Šią išskirtinę edukacinę patirtį praturtina interaktyvios pramogos — piešimas šviesa, šešėlių kūrimas ir nepamirštamos akimirkos pasaulyje aukštyn kojomis.

  Svarbu žinoti, kad pagrindinė ekspoziciją keičiasi nežymiai. Tačiau tai neatima smalsumo ir įdomumo muziejuje lankytis dar ir dar kartą.

  Adresas: Vokiečių g. 8, Vilnius

  5. Vilniaus universiteto zoologijos muziejus

  Lavinamosios knygelės vaikams neretai sužadina susidomėjimą gyvūnais. Jeigu jomis dar nesinaudojate, patartina prieš apsilankant šiame muziejuje, susipažinti su gyvūnais namuose. Tą padaryti padeda lavinamosios knygelės arba, pavyzdžiui, lavinamosios kortelės gyvūnų tematika.

  O tuomet pažintį su gyvūnų pasauliu galima pagilinti Vilniaus universiteto zoologijos muziejuje. Jis yra seniausias mokslinis Zoologijos muziejus Lietuvoje, turintis turiningą istorinę praeitį, siekiančią Žygimanto Augusto laikus.

  Muziejuje galima išvysti gyvūnų iškamšas, griaučius. Pirmieji eksponatai buvo renkami iš biologijos ir gamtos mokslų kabinetų, bei skirti moksliniams tikslams.
  Muziejuje galima išvysti net grenlandinio banginio ūsą ir šešių su puse metrų žandikaulio kaulą, 3000 rūšių įvairių bestuburių gyvūnų (pavyzdžiui, 500 rūšių drugių, 380 rūšių moliuskų kriauklių), 1032 rūšių įvairių stuburinių gyvūnų (pavyzdžiui, 200 rūšių žuvų, 60 rūšiųvarliagyvių ir roplių, 716 rūšių paukščių, 66 rūšių žinduolių).
  Muziejus paliks įspūdį vyresnio mokyklinio amžiaus gamtos tyrinėtojams.

  Adresas: Saulėtekio al. 7; 10257, Vilnius

  6. Fėjų slėnio Pasakų pasaulis

  Visiems neabejingiems fantazijų pasauliui, rekomenduojama apsilankyti magiškame Fėjų slėjnio pasakų pasaulyje, kuris yra Vilniuje ir sukurtas pagal Editos Lei knygas: ,,Laiškas fėjai“, ,,Fėjų muzika“, ,,Miglų slėnio Fėjų pasakos“,,Miglų slėnio Fėjų burtai“ ,, Naminukas Nemigėlis, nuotykių pradžia",,Popierinė karūna'' ir kitas knygas bei pasakas .

  Apsilankę šiame pasakų pasaulyje, galite ,,gyvai“ išvysti tai, apie ką kalbama knygose. Čia skaitytojai pamatys, kaip realiai atrodo jų pamėgti herojai ir kokio jie, bei jų namai dydžio. Keliaudami miško labirintu lankytojai stebės savo nameliuose ir kiemuose bruzdančias fėjas, puotaujančius gnomus, urvuose besislepiančius drakonus

  Adresas: Verkių g.29 Ogmios miestas

  7. Užupio kalvystės muziejus-galerija

  Užupio kalvystės muziejus-galerija kiekvieną antradienį vykdo nemokamas edukacijas, kurių metu lankytojai gali stebėti kaip atliekami kalvystės darbai, kuriuos kuria profesionalai. Amatininkai paaiškina kaip viskas daroma, tad padeda žmonėms geriau suprasti visą techniką.

  Kalvėje ypač daug dėmesio skiriama susipažinimui su simbolika, kuri lietuvių tautosakoje turi labai galias šaknis. Tuo pačiu galima apžiūrėti atliktus darbus. Galerija yra nuolatos pildoma naujais darbais, tad net ir reguliariai lankantis tikrai rasite ką pamatyti.

  Adresas: Užupio g. 26

  8. Gedimino pilis ir Vilniaus panoramos

  Jūsų šeimai patinka gamta, parkai, gražios vietos? Patikėkite, gražios vietos Vilniuje fotografuotis įkvepia net mažiausiu entuziazmu fotografijoms pasižyminčius šeimos narius. Kiekvienas vaikas privalo ne tik pamatyti, bet ir užkilti į Gedimino pilį. Gedimino pilies bokštas yra lankomiausias Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys. Jame įkurta ekspozicija supažindina su Vilniaus, kaip politinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centro, istorija ir kviečia savo akimis išvysti nuostabią sostinės panoramą.

  Galima šeimos laisvalaikį praleisti, skiriant dieną apsižvalgyti po Vilniaus panoramas. Tam tik Gedimino bokštas, Televizijos bokštas, Trijų kryžių kalnas, Subačiaus apžvalgos aikštelė, šv. Jonų bažnyčios bokštas ar Katedros varpinė. Šios visos gražios vietos Vilniuje su mašina pasiekiamos nesunkiai, todėl galite išvengti didelių vaikščiojimo atstumų savomis kojomis.

  9. Pinigų muziejus

  Galbūt pinigų muziejus gali skambėti nuobodžiai, tačiau tai dar vienas muziejus, kuris gali pavergti įvairaus amžiaus šeimos narių smalsumą.

  Lietuvos banko Pinigų muziejus – Lietuvos banko įsteigtas muziejus. Muziejuje atidarytos 5 teminės salės. Jos išsidėsčiusios per du aukštus ir užima 350 m² plotą. Čia galima susipažinti su pasaulio ir Lietuvos pinigų istorija. Įrengti judantys stendai, specialūs keltuvai leidžia ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat ir turintiems negalią lankytojams.

  Adresas: Totorių g. 2/8

  10. Automobilių muziejus

  Nereikia būti automobilių mėgėju, kad šis muziejus sudomintų visa šeimą. Pasaulinio lygio istorinių automobilių muziejus legendiniame Vilniaus taksi parke. Atvykę pamatysite vienetinius bei išskirtinius automobilių evoliucijos atstovus. Jie pasakoja tiek savo istoriją, tiek nukelia į įvairius pasaulio istorijos momentus.

  Dydžiu – didžiausia kolekcija Lietuvoje. Eksponatai atkeliavę iš viso pasaulio, todėl negalite praleisti progos ir nepamatyti. Ekspozicija talpina daugiau nei 100 automobilių – nuo pirmųjų motorinių transporto priemonių iki modernių superautomobilių.

  Muziejuje galėsite sėstis į istorinį „Delage“ ir ruoštis kelionei su Nepalo karaliumi. Arba prisijungti prie Mussolini kolegų iš Italijos užsienio reikalų ministerijos ir keliauti su Lancia Astura.

  Adresas: Dariaus ir Girėno g. 2

  11. MO muziejus

  Vaikų meilę menui galite pradėti ugdyti nuo modernaus muziejaus meno muziejaus „Mo“. Čia matysite modernaus Lietuvos meno parodas, atspindinčias platų stilių ir idėjų spektrą, pagrindinius Lietuvos dailės procesus ir raidą per pastaruosius 60 metų. Dauguma kolekcijoje esančių menininkų tebėra aktyvūs ir šiandien, yra pripažinti Lietuvoje ir užsienyje. Parodos keičiasi, kad atspindėtų įvairius menininkus ir temas. Čia užsukę galėsite pažiūrėti filmų, sudalyvauti edukacinėse veiklose, klausytis koncertų ir, žinoma, stebėti meno performansus.

  Iki 2014 m. sausio pabaigos muziejuje galėsite išbandyti „Patyrimų erdvę vaikams“. Vilnius – miestas, apraizgytas istorijomis, legendomis, autobusų ir ūsuotų troleibusų maršrutais bei kupinas įdomiausių atradimų. Argi nebūtų puiku, jei visas ypatingas jo vietas galėtum apeiti vos keliais žingsniais, o panorėjus – įsitaisyti ant ateivių erdvėlaivį primenančio televizijos bokšto? Būtent tai kiekvienas mažasis muziejaus lankytojas (ir ne tik) galės padaryti patyrimų erdvėje vaikams „Surask vilką“.

  Adresas: Pylimo g. 17

  12. Vilniaus muziejus

  Susipažinti su Vilniumi įdomiais pasakojimais ir būdais kviečia dar šviežias, 2021 m. duris atvėręs Vilniaus muziejus. Jame pristatomi unikalūs ir dar nežinomi, tačiau aktualūs pasakojimai bei miesto istorijos.

  Dinamiškas ir nuolat besikeičiantis, kaip ir pats miestas, muziejus kasmet planuoja pristatyti po 2–3 parodas, grįstas autentiškais miesto gyvenimo tyrimais. Išskirtinai Vilniui skirtas muziejus kviečia įdėmiau įsižiūrėti į mus nuolat supančią aplinką ir joje išvysti ką nors netikėto.

  Taip pat parodas stengiamasi pritaikyti vaikams, atrenkant būtent jiems skirtus pažinimo būdus.

  Adresas: Vokiečių g. 6

  PRAMOGOS VAIKAMS VILNIUJE

  13. Vilniaus TV bokštas

  Tai unikalus statinys, kuriame yra ir muziejus, ir pramogos, ir panorama. Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Pagal aukštį jis yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. Vilniaus TV bokšto aukštis yra 326,5 metro. Besisukanti apžvalgos aikštelė įkurta 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (t. y. 55-ame aukšte, lyginant su daugiabučiais pastatais).

  Esant giedram orui Vilniaus miestas ir jo apylinkės pro čia įsikūrusio restorano „Paukščių takas“ langus matomos 50 km spinduliu. Minėtasis restoranas gali didžiuotis turėdamas vienintelę Lietuvoje tokiame aukštyje įrengta apžvalgos aikštelę. Žiedinės formos restorano grindys per 55 minutes apsisuka 360 laipsnių.

  Televizijos bokšte įrengtas yra Kovos už laisvę muziejus, primenantis 1991 m. sausio 13 d. nakties įvykius, kai lietuviai iškovojo nepriklausomybę. Dvylikos Lietuvos gynėjų žūtys minimos mažais granito obeliskais prie TV bokšto.

  Adresas: Sausio 13-osios g. 10

  14. „Vichy“ vandens parkas

  Norisi išsikrauti? Vandens pramogos visai šeimai – vienos smagiausių veiklų, siekiant turiningai praleisti laiką su mažais vaikais. Jei vandens pramogomis norėsite pasimėgauti Vilniuje – užsukite į„Vichy“ vandens pramogų parką, kuris skirtas įvairaus amžiaus lankytojams.

  Šiame pramogų komplekse gausu baseinų ir nusileidimo takelių vaikams, suaugusiems skirtų atrakcionų ir erdvių. Išalkus ar ištroškus jūsų lauks skanūs gėrimai ir užkandžiai. Ištroškus daugiau pramogų – jūsų lauks daugybė papildomų, unikalių paslaugų.

  Adresas: Ozo g. 14C, Vilnius

  15. Kukurūzų labirintas

  Kartais smagu pasiklysti. Kartais pasiklydimas gali būti pramoga. Šalia kelio Vilnius-Trakai šešiolikto kilometro esantis kukurūzų labirintas kasmet turi vis kitokią temą, tačiau jo esmė nesikeičia jau daug metų: šeimos su vaikais mėgsta išbandyti jėgas klaidžiodami kukurūzų labirinte ir ieškodami išėjimo iš jo. Priklausomai nuo oro sąlygų, kukurūzai suauga ir labirintas pradeda veikti maždaug liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje.

  Be klaidžiojimo kukurūzų labirintais čia veikia ir kitų pramogų mažiesiems, galima išvysti įvairių gyvūnų.

  Adresas: 16 km. Vilnius – Trakai

  16. Vokės vingio alpakos

  O kur yra gražios vietos Vilniuje su mašina pasiekiamos lengviau nei pėsčiomis? Pagaliau alpakas galima aplankyti ir su jomis susitikti jau ir pačiame Vilniuje. Pažinkite, maitinkite, grožėkitės.

  Svarbiausia, kad čia atvykti galite ne tik savaitgaliais, bet ir po darbų ir pamokų – alpakų vakarienei. Tik nepamirškite prieš apsilankymą – pasiskambinti.

  Adresas: Aleksandro Strauso g. 18.

  17. Kartlandas

  Nebijokite, tai pramoga tinkanti ne tik suaugusiems ar turintiems vairuotojo pažymėjimą. Tai kartingai, kuriuose vaikai gali važiuoti vieni nuo 4 metų, o jiems pritaikyti nedideli kartingai. Čia dirba puikūs ir profesionalūs instruktoriai. Važiuojantis vienas vaikas iš pradžių yra prilaikomas instruktoriaus ir savarankiškai gali važiuoti tik tada, kai instruktorius mano, kad jam yra saugu.Patys kartingai yra po stogu, tad pasivažinėti jais galite visais metų laikais.

  Adresas: Parodų g, 1

  18. Future live

  Norintys dar nepatirtų nuotykių, gali užsukti į išskirtinę interaktyvią parodą. Visi nuotykių ieškotojai ir tyrinėtojai atrasti naujų įspūdžių galės „Future live“. Parodoje naudojami meno objektai ir instaliacijos sujungtos šiuolaikiškiausiomis interaktyviomis technologijomis, su kuriomis galima ir reikia susidraugauti. 3D mapping, projekcinis interaktyvumas, virtuali ir papildyta realybė – naudojamos technologijos, kad parodos lankytojai būtų įtraukti į kūrybinį veiksmą.

  Adresas: Upės g. 9 (PC CUP)

  TEATRAS

  19. Šokio teatras „Dansema”

  Lavinamosios knygos vaikams – šaunios ugdomosios priemonės vaikams. Bet ar girdėjote apie ugdomojo poveikio teatrą vaikams?
  „Dansema“ – pirmasis šokio teatras Lietuvoje, 2007 m. pradėjęs kurti šiuolaikinio šokio spektaklius vaikams. Šio teatro spektakliai ypatingi tuo, jog jų kūrėjai pagarbiai atsižvelgia į vaikų auditorijos amžiaus ypatumus ir spektaklius kuria taip, kad skatintų mažylių kūrybiškumą, vaizduotę ir suteiktų pirmąsias judesio, šokio patirtis.
  „Dansemos“ spektakliai yra sensoriškai draugiški, todėl tinka vaikučiams, turintiems įvairių negalių, sutrikimų ir padidintą jautrumą aplinkai.

  20. Raganiukės teatras

  Ką su šeima veikti žiemą? Raganiukės teatrą galite lankyti ir kitu metų laiku, tačiau žiemą vaikai gali susitikti su pačiu Kalėdų Seneliu.
  „Raganiukės teatras“ rengia gausybę kultūrinės veiklos vaikams projektų.

  Šio teatro repertuaras gausus ne tik spektaklių pasirinkimu vaikams, bet taip pat rodomi interaktyvūs spektakliai–žaidimai, kuriuose kartu su aktoriais vaidina ir žiūrovai.

  21. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

  Šios įstaigos pavadinimas toks rimtas, kad gali atbaidyti šeimą su vaikais. Tačiau daugelis žino, kad būtent čia rengiamos nuostabūs pasirodymai vaikams. Išskirtinis teatras Vilniuje, organizuojantis muzikinio scenos meno kūrimą. Repertuare gausu operų, baletų, operečių, koncertų ir spektaklių vaikams. Tai pat čia rengiamos edukacijos bei ekskursijos.

  Adresas: A. Vienuolio g. 1

  22. Keistuolių teatras

  Profesionalus teatras, vaidinantis vaikams ir suaugusiems. Teatro kūrybinė grupė ieško naujų bendravimo su žiūrovais formų, nebijo laužyti klasikinius muzikos, literatūros, teatro ir kino žanrų rėmus. Jų scenarijai perpinti subtilaus humoro bei ironijos gaidele.

  Adresas: Laisvės per. 60

  23. Teatras „Lėlė“

  Teatras turi dvi sales, kūrybinę studiją ir rūsyje veikiančią nuolatinę „Gyvojo lėlių muziejaus“ ekspoziciją. Teatras kuria spektaklius vaikams, jaunimui ir suaugusiems, rengiamos įvairios edukacijos, ekskursijos.

  Adresas: Arklių g. 5

  Vilnius – nuostabus miestas leisti laiką su šeima. Tačiau, kad visos žinios ar nuotykiai neištirptų per naktį, kviečiame su vaikais pasitelkti Montessori žaidimų: lavinamieji kortų žaidimai ar magnetukai, daugkartiniai lipdukai gali padėti ne tik geriau įsisavinti per dieną įgytas žinias bei įspūdžius, bet taip pat suartinti visą šeimą, pasidalinant nuotykiais ir tuo, ko galbūt nepastebėjo ar neišgirdo kiti šeimos nariai!

  Papildomai kviečiame skaityti

  Jeigu jums aktualu vaikų emocinio intelekto ir pykčio priepuolių valdymas, kviečiame plačiau apie tai skaityti straipsnyje - vaikų emocinė raida.

  Taip pat rekomenduojame straipsnį bei naudingus patarimus besimokant skaičiuoti - kaip išmokyti vaiką skaičiuoti?

  Kuo svarbus vaikų stambiosios bei smulkiosios motorikas lavinimas? Daugiau informacijos straipsniuose - Stambioji motorika arba smulkioji motorika.

  Yesforskills skaitymo kortelės gali būti puikus pasirinkimas jums, plačiau straipsnyje - Kodėl verta rinktis YES FOR SKILLS skaitymo korteles?

  Ieškote galimybės kokybiškai praleisti laiką su vaikais? Rekomenduojame šiuos straipsnius - Geriausi SPA su vaikais, draugiškos kavinės vaikams Vilniuje.

  Papildomą ir naudingą informaciją apie YES FOR SKILLS produktus pateikiame šiuose straipsniuose - kaip naudoti YES FOR SKILLS PDF produktus? ir Magnetinės lentos prie sienos - jų privalumai ir išskirtinumai.