Montessori lavinamieji žaislai, žaidimai 1-2 metų vaikams

 • 1–2 metų vaikų lavinimas skirtas skatinti jų bendrą vystymąsi žaidžiant, tyrinėjant ir ugdyti pirmuosius bendravimo įgūdžius. Šiame amžiuje formalusis švietimas paprastai dar nevykdomas, tačiau yra įvairių būdų, kaip sukurti skatinančią ir praturtinančią aplinką vaikų nuo 1 metų ugdymui. Kruopščiai parinkti ir vaiko poreikius atitinkantys lavinamieji žaislai, žaidimai ir kitos edukacinės priemonės padės skatinti mažylio raidą ir stiprinti Jūsų su vaiku tarpusavio ryšį. Yes For Skills asortimente rasite Montessori filosofijos įkvėptų lavinamųjų priemonių 1-2 metų vaikams.

 • Žaislai 1-2 metų vaikui

  1-2 gyvenimo metais vaikas ypač aktyviai vystosi tiek fiziškai, emociškai, psichiškai, tiek socialiai. Tai kritinis laikotarpis, skirtas kokybiškiems pagrindams tolimesniam vystymuisi ir mokymuisi ateityje įtvirtinti, todėl žaislai 1-2 metų vaikui taip pat turi būti atidžiai parenkami. Nuo 1 iki 2 metų vaiko vystymosi etape daugiausia dėmesio skiriama šių sričių įgūdžių lavinimui ir formavimui:

  Motoriniai įgūdžiai:

  Bendrieji motoriniai įgūdžiai

  Nuo maždaug vienerių metų vaikai pradeda vaikščioti, nuo maždaug dviejų metų - bėgioti, šokinėti, nesilaikydami lipti laiptais, spirti kamuolį, išlaikydami pusiausvyrą. Kūno judesiai yra labiau kontroliuoti ir tikslesni. Šiuo amžiaus etapu svarbu vaikui suteikti kuo daugiau galimybių judėti ir žaisti. Yes For Skills elektroninėje parduotuvėje siūlome išskirtinių medinių Montessori baldų: pagalbinį virtuvės bokštelį, Pikler laipiojimo trikampį+čiuožyklą, Montessori balansavimo takelį, Montessori laipiojimo kubą+čiuožyklą. Mediniai Montessori baldai-žaislai tinkami vaikams nuo 1 metų, yra saugūs naudoti ir pritaikyti vaiko gebėjimams.

  Smulkiosios motorikos įgūdžiai

  Nuo 1 iki 2 metų rankų ir pirštų judesiai tampa vis tikslesni, vaikai mokosi kokybiškai sugriebti ir manipuliuoti daiktais. Įvairūs sensoriniai kilimėliai, veiklos kilimėliai su sagomis, užtrauktukais, raišteliais, minkštos, kontrastingų paviršių lavinamosios knygutės, kaladėlės, kištukai, skirtingo dydžio detalių dėliojimas į indelius ir išėmimas iš jų – naudingos ir smulkiajai motorikai lavinti tinkamos veiklos. Yes For Skills siūlo išbandyti lavinamuosius kilimėlius su įvairiais užsegimais ir lavinamąją, kontrastingų paviršių veiklos knygą. 1-2 metų vaikams taip pat rekomenduojame pirmąją lavinamąją knygą su daugkartiniais lipdukais. Šios priemonės skirtos ne tik smulkiajai motorikai lavinti, bet ir savarankiškumui, pažinimo funkcijoms ugdyti.

  Lavinamieji žaislai nuo 1 metu

  Yesforskills.lt el.parduotuvėje rasite lavinamųjų žaislų nuo 1 metų vaikams gera kaina. El.parduotuvėje dažnai taikomos akcijos - dėl šios priežasties įvairių Yesforskills žaislų galite įsigyti itin žema kaina (net 40% mažesnėmis kainomis). Yesforskills.lt elektroninės parduotuvės asortimentas nuolat atnaujinimas - kviečiame apsilankyti dažniau. Šioje kategorijoje pigiausias siūlomas lavinamasis žaidimas - lavinamųjų kortelių rinkinys už 13EUR. Brangiausi Montessori lavinamieji žaislai šioje amžiaus kategorijoje - magnetinis konstruktorius už 299EUR. Lavinamieji žaislai nuo 1 metų vaikams būna skirtingi, prie kiekvienos prekės aprašymo rasite svarbiausią informaciją apie juos, pavyzdžiui, kokio amžiaus vaikams šie žaidimai tinka, kas įeina į prekės komplektą, iš ko jis pagamintas, matmenys ir kt. Visa ši informacija padės jums išsirinkti tinkamiausią pasirinkimą. Lavinamųjų žaislų nuo 1 metų pristatymo laikas visoje Lietuvoje yra per 2-5 darbo dienas. Prekės pristatomos į DPD terminalą, LP Express ar Omniva paštomatą. Kilus klausimams, susisiekite pasinaudojus užklausos forma kontaktų puslapyje ir mes jums atsakysime į visus iškilusius klausimus ir padėsime išsirinkti jums tinkamiausius lavinamuosiuos žaislus ir žaidimus.

  Lavinamieji žaislai nuo 2 metų

  Lavinamieji žaislai nuo 2 metų vaikams yra panašūs į žaislus 1 metų vaikui, tačiau skiriasi kompleksiškumu, detalių gausa. Žaislai 2 metų vaikui ar vyresniam pasitarnaus kaip kalbos, smulkiosios motorikos, aplinkos pažinimo lavinimo priemonės. Lavinamieji žaidimai 2 metų vaikams turėtų būti parenkami pagal individualius vaiko gebėjimus ir poreikius. Yes For Skills jūsų laukia lavinamieji žaislai vaikams nuo 1 metų, tame tarpe ir lavinamieji žaislai 2 metų vaikams, tad kiekvienam vaikui galėsite pritaikyti Montessori žaislus.

  Pažinimo funkcijos:

  Objekto pastovumas: 1-2 metų vaikai supranta, kad objektai ir toliau egzistuoja net tada, kai jie jų nepastebi. Priežastis ir pasekmė: nuo maždaug vienerių vaikai pradeda aiškiau suprasti paprastus priežasties ir pasekmės ryšius, pavyzdžiui: paspaudus mygtuką - žaislas groja melodiją. Problemų sprendimas: vaikai nuo 1 metų aktyviai tyrinėja savo aplinką, sprendžia paprastus galvosūkius ir išsiaiškina, kaip veikia juos supantys daiktai. Yes For Skills elektroninėje parduotuvėje galite rasti konstruktorių vaikams nuo 18 mėnesių. ,,Blockaroo“ minkštos formos blokeliai idealiai tinka patiems mažiausiems. ,,Blockaroo“ supažindina jūsų vaiką su formomis, spalvomis ir paprastais konstravimo mechanizmais. Kaladėlės pasižymi modernia magnetine sistema, jos traukia kitus paviršius, taip suteikiamos begalinės žaidimo galimybės ir gimsta nepakartojami kūriniai. Be to, šiuos žaislus galima saugiai naudoti ir vonioje, plauti indaplovėje. ,,Blockaroo“ konstruktoriai vaikams yra įvertinti ir tarptautiniu mastu. Yes For Skills elektroninėje parduotuvėje rasite 10, 35 net 100 dalių konstruktorius, tinkamus vaikams nuo 18 mėnesių!

  Socialinis ir emocinis vystymasis

  Prisirišimas

  Vaikai ir toliau užmezga tvirtus ryšius su savo globėjais ir rodo nerimo atsiskyrus požymius.

  Empatija

  Jie pradeda rodyti empatijos požymius, pavyzdžiui, reaguoti į kitų žmonių emocijas.

  Tapatumas

  Dviejų metų vaikai geriau suvokia save kaip asmenybę, vadina save vardu.

  Žaidimas su kitais vaikais

  Nuo dviejų metų mažyliai aktyviau žaidžia su bendraamžiais, įprastai dar intensyviai nekomunikuoja tarpusavyje, nors gali mėgdžioti vienas kito veiksmus.

  Dalijimasis ir eiliškumas

  Maždaug antraisiais gyvenimo metais vaikai pradeda mokytis dalijimosi žaislais ir naudojimosi jais pakaitomis, nors tai gali būti laipsniškas procesas ir užtrukti ilgiau.

  Kalbos įgūdžių lavinimas:

  Žodyno gausinimas

  Vaikai greitai išmoksta naujų žodžių ir pradeda vartoti paprastus žodžius bei kelių žodžių frazes, kad išreikštų savo poreikius ir norus. Žodyno gausinimui ir kalbos įgūdžių lavinimui siūlome Lietuvoje sukurtą Montessori kortelių rinkinį ,,Gyvūnų garsai“. Kortelėse pavaizduoti gyvūnai ir parašyti jų skleidžiami garsai. Skaitykite pavadinimą, imituokite skleidžiamą garsą, paklauskite mažylio, kokį garsą skleidžia šuo, atpažinkite gyvūnus gatvėje, parke ar sode. Lavinamieji žaislai nuo 1 metų žodyno gausinimui padės vaikams nuo ankstyvo amžiaus susipažinti su garsais, o šie žaislai 2 metų vaikui padės mokytis garsus tarti.

  Sakinio formavimas

  Nuo maždaug 2 metų vaikai pradeda jungti žodžius, kad sudarytų trumpus sakinius. Instrukcijų supratimas: antraisiais gyvenimo metais mažyliai pradeda suprasti paprastas instrukcijas ir komandas ir po truputį jų laikytis.

  Sensorinė integracija:

  Nuo 1 iki 2 metų mažyliai juos supantį pasaulį iš esmės tyrinėja regėdami, liesdami, ragaudami, uosdami ir klausydamiesi. Todėl įvairios garsinės knygos, kontrastingi sensoriniai kilimėliai, šviečiantys, garsą leidžiantys, kvepiantys žaislai – puikus pasirinkimas sensorinės integracijos gerinimui. Yes For Skills asortimentas papildytas ir sensoriniais kilimėliais. Mažylius ypatingai sudomina magnetinės lentos. Vaikai gali lentų paviršiuje piešti, dėlioti magnetukus, stebėti, kaip neprilygstamai magnetinis paviršius traukia magnetus. 1-2 metų vaikams rekomenduojame didesnių magnetukų rinkinį ,,Sudėk gyvūną“.

  Vaizduotė ir žaidimai imituojant

  Tobulėjant vaikų vaizduotei jie žaidžia, imituodami realias situacijas ir kuria istorijas. Minkšti, mediniai žaislai, lėlės puikiai tinka vaidybiniams žaidimams, realioms kasdienėms situacijoms imituoti ir istorijoms kurti. Atminkite, kad vaikai yra labai skirtingi ir vystosi savo tempu, todėl kiekvienas 1-2 metų amžiaus vaikas pasižymi skirtingais gebėjimais. Stimuliuojančios, skirtingų dirgiklių kupinos aplinkos sukūrimas, bendravimas su vaiku ir sąlygų saugiai tyrinėti ir pažinti pasaulį suteikimas – būtinos sąlygos visapusiškam vaiko vystymuisi.

  D.U.K.

  1. Ar žaislai ir priemonės vaikui turi būti parenkamos griežtai pagal amžių?

  Renkant žaislus ir ugdymo priemones vaikams reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių. Tačiau labai svarbu įvertinti ir vaiko gebėjimus.

  2. Ar 1-2 metų vaikui saugu žaisti su konstruktoriais?

  Taip, jei konstruktorius yra tinkamas vaiko amžiui. Renkant konstruktorių vaikui, atsižvelkite į amžiaus rekomendacijas, nurodytas ant konstruktoriaus pakuotės. Įvertinkite ir mažylio raidą. Vaikai vystosi labai skirtingai, todėl kai kuriems vaikai labiau tiks šiek tiek jaunesniam, kitiems šiek tiek vyresniam amžiui skirti konstruktoriai.

 • DUK