Magnetinės dienotvarkės, tvarkaraščiai, elgesio ugdymo sistemos

 • Magnetinės dienotvarkės, tvarkaraščiai ir elgesio ugdymo sistemos – neįtikėtinai naudingos ugdymo priemonės vaikams. Šios modernios sistemos apjungia vaizdines priemones, veiklos organizavimą ir teigiamo vaikų elgesio paskatinimą tam, kad vaikas geriau išnaudotų laiką, formuotų kasdienę rutiną ir geriau suvoktų savo elgesio pasekmes. Yes For Skills – tai Montessori pedagogikos idėjomis paremtos tvaresnės priemonės Jūsų vaikų lavinimui. Tikime, kad magnetinės dienotvarkės ir sistemos padės sėkmingai organizuoti kasdienį šeimos gyvenimą ir prisidės prie pozityvaus ugdymo. 

 • Magnetinių dienotvarkių, tvarkaraščių ir elgesio sistemų nauda

  Vaizdinis pateikimas

  Vaikų dėmesį sėkmingiausiai prikausto vaizdinė informacija. Jie paprastai pozityviai reaguoja į vaizdinius signalus, o magnetinės laiko planavimo ir vaikų elgesio ugdymo sistemos aiškiai iliustruoja jų kasdienę veiklą ir užduotis. Naudojant įvairius sutartinius magnetukus vaikai lengviau supranta savo tvarkaraštį ir dienotvarkę, jiems paprasčiau ją sekti. Tokių lentų naudojimas padeda ne tik išsiugdyti struktūros pojūtį ir nuspėjamumo jausmą, bet ir išvengti streso bei nerimo, kylančių iš nežinomybės ir prasto laiko planavimo.

  Laiko valdymas

  Vaikų laiko valdymo ugdymas jau nuo ankstyvo amžiaus yra labai svarbus jų bendram vystymuisi. Elgesio ugdymo sistema ,,Savaitės tvarkaraštis“ leis vaikams geriau suprasti laiko sąvoką ir atitinkamai planuoti savo veiklą. Suskirstydami savo dieną į įveikiamus veiklos etapus ir paskirdami konkrečias užduotis skirtingiems laiko tarpams vaikai išmoksta nustatyti prioritetus, efektyviau paskirstyti laiką ir ugdo atsakomybės jausmą.

  Rutinos kūrimas

  Nuoseklumas ir rutina yra būtini vaikų gerovei ir sveikam vystymuisi. Elgesio ugdymo sistema ,,Vaiko dienotvarkė“ leis sudaryti struktūruotą vaikų dienos rutiną, įtraukiant kasdienius darbus, laiką skirtą namų ruošai, laisvalaikio veikloms, ruošimosi miegui rutiną ir kt. Laikydamiesi nuoseklaus grafiko vaikai ugdo stabilumo jausmą ir geriau supranta, ko iš jų tikimasi.

  Pozityvaus elgesio skatinimas

  Daugelis magnetinių laiko planavimo priemonių ir elgesio mokymosi sistemų turi pozityvaus elgesio skatinimo komponentą. Pavyzdžiui, tėveliai su vaiku gali susitarti, kad už atliktas užduotis, teigiamą elgesį, dienotvarkės ar susitarimo laikymąsi vaikas bus paskatintas saldumynu, nuėjimu į kiną, galės ilgiau pažaisti ir kt. Elgesio ugdymo sistema ,,Mano apdovanojimai“ padeda motyvuoti vaikus atlikti savo užduotis ir stiprinti teigiamus įpročius bei elgesį. Laikui bėgant jie išmoksta susieti savo veiksmus su atlygio gavimu ir išsiugdo vidinę motyvaciją. Atsakomybės pojūtis Magnetinių laiko planavimo priemonių ir elgesio mokymosi sistemų naudojimas suteikia vaikams galimybę prisiimti atsakomybę už savo kasdienę veiklą ir elgesį. Kai jie geriau susipažįsta su tvarkaraščiais ir rutina, vaikai įgyja nuosavybės ir atsakomybės jausmą efektyviai valdyti savo laiką ir savarankiškai atlikti užduotis. Tai ugdo nepriklausomybę, savidiscipliną ir pasiekto tikslo pojūtį. Magnetinės dienotvarkės, tvarkaraščiai ir elgesio ugdymo sistemos – naudingos priemonės sėkmingos asmenybės įpročiams formuoti. Teisingas šių priemonių naudojimas, akcentuojant pozityvius elgesio aspektus, didins veiklos produktyvumą ir vaiko pasitikėjimą savimi.

  D.U.K.