Kalėdinės dovanos vaikams

 • Kalėdinės dovanos vaikams

  Kalėdinės dovanos vaikams – viena dažniausiai aptariamų temų artėjant gražiausioms metų šventėms. Patarimų, kaip išrinkti tobulą dovaną, ieškoma tiek tinklaraščių straipsniuose, tiek užduodant klausimų pedagogams, vaikų raidos specialistams. Išrinkti dovaną, kuri suteiktų vaikui džiaugsmo, būtų prasminga ir draugiška aplinkai, gali būti sudėtinga užduotis.

  Šiame tinklaraščio įraše patarsime, į ką atkreipti dėmesį, renkant kalėdinę dovaną, pateiksime Yes For Skills dovanų rekomendacijų skirtingo amžiaus vaikų grupėms ir papasakosime apie išskirtinius pasiūlymus mokykloms ir darželiams.

  Kaip išrinkti tobulą dovaną vaikui?

  Renkant dovanas vaikams būtina atsižvelgti į jų amžių, pomėgius ir pageidavimus. Be to, mūsų laikais vis svarbesnis aspektas – tvaresnės, iš kokybiškų medžiagų pagamintos, daugkartinės dovanos. Padovanoję iš tvarių medžiagų pagamintas ir ekologiškesnį gyvenimo būdą skatinančias dovanėles, ne tik nudžiuginame, bet ir mokome vaiką atsakingo elgesio su aplinka svarbos.

  Nereikėtų pamiršti, kad Kalėdų prasmė kur kas gilesnė ir dvasingesnė. Dovana turėtų būti staigmena, suteikianti šventinės nuotaikos.

  Naudingosios dovanos vaikams

  Pateikiame naudingų dovanų vaikams kategorijas ir jų pavyzdžių:

  Advento kalendoriai:

  Dovana, šventinę nuotaiką atnešianti kur kas anksčiau, nei į namus atvykęs Kalėdų Senelis. Pamirškite kalendorius su šokoladiniais saldainiais – Yes For Skills Advento kalendorius – prasmingoms, šiltoms ir tarpusavio ryšiu turtingoms Kalėdoms.

  Įvairūs konstruktoriai:

  Skatinkite vaiko kūrybiškumą ir erdvinį suvokimą, šiuolaikiniam žmogui ypač svarbius STEM įgūdžius. Rinkitės medines kaladėles, magnetinių ir plastikinių detalių konstruktorius. Yes For Skills internetinėje parduotuvėje rasite išskirtinių konstruktorių įvairaus amžiaus vaikams.

  Mediniai žaislai:

  Montessori filosofijos idėjų įkvėpti mediniai žaislai ir baldai – vaiko smulkiajai ir stambiajai motorikai, pažinimo funkcijoms, akies-rankos koordinacijai lavinti. Be to, tokie žaislai – puikus laisvalaikio atributas. Yes For Skills elektroninėje parduotuvėje siūlomi išskirtiniai Montessori žaislai, dažnai vadinami ir baldais: pvz., Montessori balansavimo takelis, Montessori Pikler laipiojimo trikampis, Montessori laipiojimo kubas.

  Lavinamieji kortų žaidimai, galvosūkiai:

  Žaidimai su įvairiomis lavinamosios kortelėmis ne tik padeda lavinti vaiko smulkiąją motoriką, akies-rankos koordinaciją, vaizduotę, tačiau tai ir puikios priemonės socialiniams ryšiams užmegzti, laisvalaikiui praleisti.

  Yes For Skills asortimente įvairios lavinamosios kortelės: mokymuisi skaityti, skaičiuoti, rašyti, spalvoms, formoms, gyvūnams, profesijoms pažinti, abėcėlei išmokti..

  Lavinamieji kortų žaidimai: išskirtiniai, kūrybiškumo ir problemų sprendimo įgūdžiams lavinti subalansuoti kortų žaidimai. Kokybiškas laikas su artimaisiais ir draugais garantuotas.

  Užduočių knygos vaikams:

  Tai labai praktiška dovana, sudominsianti skirtingų pomėgių turinčius vaikus. Lavinamosios knygos su daugkartiniais lipdukais – tai tvarus, sąmoningas ir prasmingas pasirinkimas dovanoms. Mūsų elektroninėje parduotuvėje klientų ypač pozityviai įvertintos lavinamosios knygos su daugkartiniais lipdukais, užduočių knygelės su daugkartinio naudojimo žymekliais, skirtos spalvoms, formoms, skaičiams išmokti, taip pat mokymuisi skaityti ir rašyti. Patiems mažiausiems - medžiaginės lavinamosios knygos.

  Dovanos meniniams įgūdžiams lavinti:

  Įvairūs piešimo, rašymo, tapymo reikmenys – puiki ir praktiška dovana. Lavinkite vaiko meninę raišką ir smulkiąją motoriką. Vaikas, užsiimdamas menine veikla, nurimsta, atsipalaiduoja, gerėja jo rašymo įgūdžiai.

  Jei šiais metais ieškote dovanų meniškam, lakią vaizduotę turinčiam vaikui – Yes For Skills magnetinės lentos ir magnetukai – tobuliausias pasirinkimas. Dėliokite neįtikėtinas magnetukų kompozicijas, kurkite istorijas, magnetines lentas taip pat galima panaudoti kaip tvarkaraščių, dienotvarkių lentas.
  Knygelių, lygių, tiesių paviršių, žaislų dekoravimui – daugkartiniai Yes For Skills lipdukai – išskirtinio grožio, daugkartinio naudojimo prilimpantys paveikslėliai.

  Saldžios kalėdinės dovanos vaikams

  Daugumos vaikų ypač laukiama dovana ar jos priedas. Saldiems įspūdžiams ir maloniems prisiminimams.

  Atminkite, kad edukacinės dovanos suteikia vaikui galimybę mokytis ir tyrinėti praktiškai, atskleisti savo kūrybiškumą ir unikalumą.

  Dovanų idėjos vaikams pagal amžių

  Išrinkę edukacinę kalėdinę dovaną vaikui ne tik jį nudžiuginame, bet ir suteikiame jam galimybę prasmingai mokytis bei tobulėti. Norėdami palengvinti dovanų paieškos užduotį, pateiksime dovanų pavyzdžių kiekvienai amžiaus grupei: nuo mažylių iki ankstyvo mokyklinio amžiaus vaikų.

  Kalėdinės dovanos vaikams (iki 2 metų)

  Mažyliams iki 2 metų pasaulis yra stebuklinga tyrinėjimų vieta. Tai spartaus augimo ir atradimų laikotarpis, kurio metu ypač svarbi sensorinė integracija ir pagrindiniai smulkiosios ir stambiosios motorikos įgūdžiai. Pateikiame dovanų vaikams iki 2 metų idėjų iš Yes For Skills elektroninės parduotuvės asortimento. Dovanos padės stimuliuoti mažylių pojūčius, skatins motorikos vystymąsi ir suteiks galimybę tyrinėti juos supančią aplinką.

  Kalėdinės dovanos 2-3 metų vaikams

  2-3 metais vaikai labai smalsūs ir nori būti kuo savarankiškesni. Jie pradeda suvokti pagrindines sąvokas, o jų vaizduotė tampa vis lakesnė. Yes For Skills dovanų rekomendacijos šiai amžiaus grupei – vaizduotę, smulkiąją ir stambiąją motoriką lavinančios priemonės, skatinančios ankstyvą pažinimo funkcijų raidą.

  Kalėdinės dovanos vaikams (3-4 metų)

  Nuo 3 iki 4 metų vaikai vis labiau įsitraukia į praktinius žaidimus ir noriai įsisavina naują informaciją. Tai kritinis pažintinio vystymosi ir pagrindinių įgūdžių įgijimo laikotarpis. Yes For Skills šiai amžiaus kategorijai atrinktos lavinamosios priemonės yra skirtos spalvoms ir formoms pažinti, emociniam intelektui, smulkiajai motorikai, problemų sprendimo įgūdžiams lavinti.

  Kalėdinės dovanos 4-5 metų vaikams

  4–5 metų vaikų smalsumas yra beribis. Jie nori tyrinėti juos supantį pasaulį ir ugdo gilesnį sąvokų supratimą. Mūsų dovanų rekomendacijos šiai amžiaus grupei apima lavinamąsias priemones, skirtas rašymo ir skaičiavimo įgūdžiams, kūrybiškumui ir problemų sprendimo įgūdžiams lavinti.

  Kalėdinės dovanos 5-7 metų vaikams

  5–7 metais prasideda formalus vaikų ugdymas mokyklose (iš pradžių ikimokyklinėse klasėse, vėliau pirmojoje pradinės mokyklos klasėje). Jie nori mokytis ir noriai priima naujus iššūkius. Šiai amžiaus grupei siūlome skaičiavimo, rašymo, problemų sprendimo įgūdžiams lavinti skirtas edukacines priemones. Šiuo laikotarpiu labai svarbu ugdyti vaiko kritinį mąstymą ir suteikti galimybę vaikui išreikšti kūrybiškumą.

  Kalėdinės dovanos mokyklų ir darželių vaikų grupėms

  Artėjant švenčių sezonui suprantame, kaip svarbu skleisti žinių ir džiaugsmo dovaną vaikams, besimokantiems švietimo įstaigose. Linkėdami, kad šventinis laikotarpis būtų dar ypatingesnis, su džiaugsmu pristatome - išskirtiniai pasiūlymai mokyklų ir darželių grupėms. Lavinamieji magnetukai, magnetinės lentos, lavinamosios kortelės, ugdymo sistemos, daugkartinio naudojimo lipdukai, lavinamosios veiklos knygos ir mažyliams, ir jau ūgtelėjusiams vaikams – viskas už specialią kainą, perkant bent po 10 vienetų!

  Yes For Skills dovanos darželinukams

  Lavinamosios priemonės Yes For Skills – gali būti puiki dovana. Be to, tokios kalėdinės dovanos vaikams darželyje gali būti panaudotos ir bendruose grupės užsiėmimuose. Pateikiame kelis prasmingų ir vaiko vystymuisi naudingų dovanų pavyzdžius:

  Yes For Skills dovanos mokyklinio amžiaus vaikams

  Pradinių klasių moksleivių grupėms taip pat siūlome tvarių lavinimo priemonių. Tokios kalėdinės dovanos vaikams mokykloje gali būti panaudojamos tiek pamokose (kadangi dalis arba visa vaikų grupė gautų dovanų tam tikrą priemonę), tiek laisvalaikiu, namuose ar žaidžiant su draugais. Pateikiame kelis vaikų ugdymui skirtų tvaresnių dovanų pavyzdžius:

  Tikimės, kad pasiūlytos Kalėdų dovanų idėjos vaikams palengvins pasiruošimo gražiausioms metų šventėms procesą tėveliams, o vaikams suteiks džiaugsmo ir prasmingos veiklos.

  Yes For Skills – tvaresnėms, prasmingesnėms šventėms ir kokybiškam vaikų lavinimui.

  D.U.K

  1. Kaip išrinkti mano vaikui tinkamiausią, naudingą ir, svarbiausia, jį nudžiuginsiančią dovaną?

  Atkreipkite dėmesį į vaiko interesus, nesvarbu, ar tai meilė gyvūnams, susidomėjimas mokslu, sportu ar menu, ir įteikite dovanas, kurios atlieptų vaiko pomėgius ir poreikius.

  2. Ar yra ,,nesenstančių“ dovanų, kurios aktualios visoms vaikų kartoms?

  Taip. Konstruktoriai, galvosūkiai, piešimo reikmenys, mediniai žaislai – tai klasikiniai dovanų variantai visais laikais.

  3. Ką naudingo galėčiau padovanoti savo mažyliui (iki 1 metukų)?

  Tokio amžiaus mažylių vystymuisi labai svarbi sensorinė integracija. Įvairios lavinamosios skirtingų tekstūrų paviršių knygutės, kontrastingos juodos-baltos spalvų kortelės, garsą, muziką skleidžiantys žaislai.. Viskas, į ką galima žiūrėti, ką galima paliesti ir išgirsti!

  4. Ar būtina per Kalėdas vaikams nupirkti naujausių ir brangiausių žaislų, ar yra kitų veiksnių, kurie labiau prisideda prie vaiko džiaugsmo ir sveiko vystymosi?

  Tėveliams dažnai atrodo, kad būtina nupirkti naujausių ir brangiausių žaislų. Svarbu atsiminti, kad kaina ne visada koreliuoja su vaiko džiaugsmu ir nauda jo vystymuisi. Daugelis pigesnių žaislų ir lavinamųjų priemonių gali būti tokios pat, jei ne labiau, naudingos. Svarbu rasti pusiausvyrą tarp to, kas populiaru, ir to, kas atitinka individualius vaiko poreikius ir pageidavimus.

  Taip pat rekomenduojame:

  Jei domitės vaiko raidos procesu ir ieškote lavinimo veiklų pavyzdžių, kviečiame skaityti tinklaraščio įrašą – Lavinančios veiklos vaikams pagal amžių

  Daugiau apie vaikų smulkiąją motoriką ir jos lavinimą tinklaraščio įraše – Smulkioji motorika: kuo svarbus smulkiosios motorikos lavinimas ir kokiais būdais geriausia tai daryti.

  Vaiko kalbai lavinti labai svarbi teisingai parinkta ugdymo veikla namuose, daugiau apie tai skaitykite – Kaip lavinti vaiko kalbą namuose.

  Jei susidomėjote mūsų lavinamosiomis kortelėmis, daugiau apie jų panaudojimo galimybes galite perskaityti tinklaraščio įraše YES FOR SKILLS lavinamosios kortelės vaikams – kaip jas naudoti?

  Jei Kalėdų proga mylimam vaikui planuojate dovanoti Yes For Skills skaitymo korteles – daugiau apie jų naudą kviečiame skaityti tinklaraščio įraše – Mokymasis skaityti – tarsi žaidimas su YES FOR SKILLS skaitymo kortelėmis.