YES FOR SKILLS skaitymo kortelės – kokios jos ir kaip naudoti jas?

 • YES FOR SKILLS skaitymo kortelės – kokios jos ir kaip naudoti jas?

  Dažnausiai kiekvienas vaikas pradeda skaityti nuo 5 – 7 metų, tačiau šį gebėjimą galima lavinti jau nuo 3 metų. Bene geriausia mokymosi skaityti priemonė – YES FOR SKILLS skaitymo kortelės. Jos yra ne tik puiki interaktyvi priemonė, bet ir spalvingos, ir žaismingos, labai sudominančios net ir patį judriausią vaiką. Skaitymui skirtos kortelės sudarytos mokytis skaityti dviskiemenius ir triskiemenius žodžius. Šiame straipsnyje įvardinsime kokie šiuo metu populiariausi skaitymo kortelių rinkiniai, kas juos sudaro ir kaip naudoti šias skaitymo korteles.

  YES FOR SKILLS skaitymo kortelės – kokios jos, kas įeina į jų rinkinius ir kaip naudoti jas?

  Šios lavinamosios skaitymo kortelės yra suskirstytos į dvejus rinkinius, kuriuose yra dviskiemenių ir triskiemenių žodžių kortelės.

  Dviskiemenių žodžių korteles rekomenduojame mokytis skaityti pradedantiems, o triskiemenių žodžių korteles – jau įgudusiems vaikams.

  Kas įeina į jų rinkinius?

  Skaitymo kortelės „Dviskiemeniai žodžiai“ – šiame rinkinyje galima rasti 60 įvairių žodžių (10x14 dydžio) ir žodžius atitinkančias paveikslėlių korteles (10x7 dydžio).

  Skaitymo kortelės „Triskiemeniai žodžiai“ – šiame rinkinyje galima rasti 40 įvairių žodžių (10x14 dydžio) ir žodžius atitinkančias paveikslėlių korteles (10x7 dydžio).

  Kaip naudoti šias, visus vaikus sudominančias, interaktyvias, žaismingas, skaitymo korteles?

  Dviskiemenių žodžių korteles naudoti reikia šitaip : pavyzdžiui žodis „SPURGA“, pirmiausia,  paprašykite vaiko išvardinti visas raides: „es“, „pė“, „u“, „er“ „gė“ „a“.

  Tuomet pagal atitinkamus ženklus:

  • • • Vaikas bando ištarti garsus: „s“, „p“, „u“, „r“ „g“ „a“.
  ~~  Vaikas turi suploti tiek kartų, kiek yra skiemenų (SPUR - GA). Tuomet vaikas stengiasi įvardinti skiemenis paeiliui, koks pirmas, antras ir trečias bei sujungti juos kartu.
             ———>  Vaikas su pirštu veda rodyklę ir bando greitai ištarti žodį.

  Galiausiai vaikas bando surasti žodžiui atitinkamą paveikslėlį ir priskirti prie perskaityto žodžio.

  Triskiemenių žodžių korteles naudoti reikia šitaip : Pavyzdžiui žodis „DRUGELIS”. Paprašykite vaiko išvardinti visas raides: „dė“, „er“, „u“, „gė“, „e“, „el“, „i“ „es“.

  Tuomet pagal atitinkamus ženklus:

  • • • Vaikas bando ištarti garsus: „d“, „r“, „u“, „g“, „e“, „l“ „i“, „s“.
  ~~ Vaikas  turi suploti tiek kartų, kiek yra skiemenų (DRU - GE - LIS). Tuomet vaikas stengiasi įvardinti skiemenis paeiliui, koks pirmas, antras ir trečias bei sujungti juos kartu.

  ———> Vaikas su pirštu veda rodyklę ir bando greitai ištarti žodį.

  Galiausiai vaikas bando surasti žodžiui atitinkamą paveikslėlį ir priskirti prie perskaityto žodžio.

  Apibendrinant, galima teigti, jog YES FOR SKILLS skaitymo kortelės tikras lobis vaikams, norintiems išmokti skaityti skiemenimis. Tad, leiskite vaikui džiaugsmingai pasinerti į mokymosi skaityti kelionę!

   

  Papildomai kviečiame skaityti

  Yesforskills skaitymo kortelės gali būti puikus pasirinkimas jums, plačiau straipsnyje - Kodėl verta rinktis YES FOR SKILLS skaitymo korteles?

  Kaip geriausia naudoti YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Kviečiame skaityti šiame straipsnyje - lavinamosios kortelės vaikams – kaip jas naudoti?

  Jeigu jums aktualu vaiko kalbos lavinimas namuose, patarimus rasite šiame straipsnyje - Kaip lavinti vaiko kalbą namuose?

  Ieškote galimybės kokybiškai praleisti laiką su vaikais? Rekomenduojame šiuos straipsnius - Geriausi SPA su vaikaisdraugiškos kavinės vaikams VilniujeLankytinos vietos Vilniuje.

  Turime didelį kiekį straipsnių apie rekomendacijas ir patarimus kaip išmokyti vaikus skaičiuotiskaitytipasiruošti darželiui ar lavinti vaiko kalbą.