Žaidimų aikštelės Vilniuje

 • Žaidimų aikštelės Vilniuje

  Žaidimas yra svarbi vaikystės dalis, kuri padeda vaikams lavinti skirtingas įgūdžių sritis. Tačiau šiuolaikiniame technologijų amžiuje, kuriame dauguma vaikų praleidžia laiką prie ekranų, žaidimų aikštelės tampa svarbesniu įrankiu ugdyti vaiko gebėjimus.

  Vaikai mokosi žaisdami. Viena iš svarbiausių žaidimų aikštelių savybių yra galimybė kombinuoti pramogą su mokymu. Kokiu būdu tai suderinti? Pavyzdžiui, lavinamosios kortelės, lavinamieji žaislai ar lavinamosios knygelės, integruotos į žaidimą lauke, gali puikiai suderėti. Smėlio dėžės žaidimai gali padėti lavinti vaikų motoriką, kūrybiškumą ir savarankiškumą. Svarbu neprarasti kūrybiškumo, kaip vaikų žaidimą paversti ne tik smagiu, bet ir naudingu. Šiame straipsnyje pateikiame Vilniaus mieste esančias lauko žaidimų aikšteles vaikams.

  SENAMIESTIS / CENTRAS

  1. Rūdninkų skveras

  Aikštelėje rasite sūpynes, čiuožyklą, karstynes, tinkančias mažesniems vaikams. Šios aikštelės privalumas, kad ji įsikūrusi kavinių sūkuryje, todėl galite savo vaiką stebėti iš lauko kavinės, gurkšnojant kavą.

  2. Sirvydo skveras (Šv. Jono g.)

  Maža ir jauki žaidimų aikštelė mažiesiems. Čia galima suptis, čiuožti, karstytis.

  3. Reformatų skveras

  Atnaujintame skvere šiandien yra net dvi žaidimų aikštelės: viena skirta – mažiausiems, kita – vyresniems vaikams. Mažesnieji laiką gali leisti didelėje smėlio dėžėje ir „stumdydami žiedus“, vyresni itin mėgsta čiuožyklą-vamzdį. Taip pat čia rasite laipynes ir sūpynes. O kai kurie karštomis vasaros dienomis mėgsta atsigaivinti „baseinėlyje“. Parkelis puikiai tinka pasivaikščiojimams.

  4. Bernardinų sodas

  Šiame parke viena žaidimų aikštelė skirta mažiesiems, kita – 6-12 m. vaikams. Medinės aikštelės su laipynėmis, įvairios sūpynės. Žodžiu, lauko žaidimų aikštelė smagi įvairaus amžiaus vaikams, todėl čia dažnai dūksta vaikai. 2023 m. iki birželio 9 d. paeiliui planuojama renovuoti žaidimų aikšteles, atsiras pramogų, pritaikytų vaikams su negalia. Taip pat parke veikia karuselė. Bernardinų sodas mėgstama pasivaikščiojimų vieta visai šeimai.

  5. Paupio žaidimų aikštelė

  Šiame šiuolaikiškai sutvarkytame rajone galima jaukiai pasivaikščioti arba stabtelėti mažoje, bet smagioje žaidimų aikštelėje. Pora laipynių, sūpynių ir vingiuojanti nuotaikinga čiuožykla.

  6. Lukiškių aikštė

  Šioje vietoje aikštelės pritaikytos, atsižvelgiant į vaikų amžių. Vaikai iki 6 m. gali žaisti daugiafunkciniame komplekse su šliaužyne. Taip pat aikštelėje yra dvigubos vertikalios sūpuoklės, keturvietis spyruokliukas bei uždengiama smėlio dėžė. Šalia esanti kita aikštelė skirta vyresniems vaikams – 6-12 m., kurioje galima saugiai dūkti daugiafunkciniame komplekse su šliaužyne, dvigubose vertikaliose sūpuoklėse, karuselėje-laipynėje.

  7. Žemaitės skveras

  Šis truputį pasislėpęs skveras, vadinamas žymios rašytojos vardu, taip pat kviečia užsukti vaikus. Mažesniems tinkančios sūpynės, smėliadėžė leis pažaisti, o tėvai galės prisėsti ir pailsėti ant šalia esančių suoliukų.

  8. Žaidimo aikštelė šalia Autobusų stoties

  NAUJAMIESTIS

  9. Amatų skveras

  Spalvinga nedidelė žaidimų aikštelė, tinkanti ikimokyklinio amžiaus vaikams. Iki čiuožyklos kilti reikia plačiais laipteliais, kas suteikia saugumo mažiausiems. Taip pat nepamirškite smėlio žaislų, nes šioje žaidimų aikštelėje yra didelė smėlio dėžė.

  10. Vingio parkas

  Didžiulis parkas talpina sportininkus, pramogautojus, poilsiautojus, turistus, poreles ir šeimas. Vasaromis čia vyksta įvairios pramogos. Tačiau svarbiausia, kad už estrados yra žaidimų aikštelė vaikams, kurioje yra įvairių pramogų, todėl įvairaus amžiaus vaikai sugalvos, kur pasikarstyti. Taip pat čia mėgstamos elektrinės mašinėlės, tačiau jos yra mokamos. Jei nenorite leisti pinigų arba neturite grynųjų, neikite į žaidimų aikštelę iš vakarinės estrados pusės, kurioje būtent renkasi mažieji vairuotojai.

  ANTAKALNIS

  11. Antakalnio g. 75A

  Daugiabučių kieme esanti žaidimų aikštelė tinkama ikimokyklinio amžiaus vaikams. Pasikarstyti it tarzanai gali vyresni, o mini čiuožykla turėtų tikti ir patikti mažiausiems.

  12. Prie VGTU Licėjaus

  Identiška žaidimų aikštelė.

  13. Sapiegų parkas

  Sapiegų parke yra ne viena žaidimų aikštelė, tačiau išskirti norėtųsi „Purvo virtuvę“, kurią rasite už „Miesto Laboratorija“ kavinės. Šioje purvo virtuvėlėje vaikai tampa tikrais kulinarais, gamindami skaniausius purvo šedevrus: bandeles, košes, kokteilius ir kitus patiekalus. Žinoma, nepamirškite vaikams parūpinti prijuostės ar tinkamos aprangos. Juk žinote, kad gaminimo procese didelė tikimybė, kad drabužiai pasipuoš „klecku“. Tokios pramogos, kaip ši, prisideda prie kūdikių ir vaikų kognityvinio vystymosi – kuria naujas neuronų jungtis ir skatina savarankiškumą žadina vaikų kūrybiškumą, lavina vaizduotę.

  FABIJONIŠKĖS

  14. S. Stanevičiaus g. 2A, (prie Lidl)

  Aikštelėje netrūksta atrakcionų, sūpynių. Tinka įvairaus amžiaus vaikams.

  15. S. Nėries g. 49 kiemas

  Įprasta žaidimų aikštelė vaikams.

  KAROLINIŠKĖS

  16. Šalia I.Šimulionio g. ir A. J.Povilaičio g. sankryžos

  Standartinė gyvenamųjų namų žaidimų aikštelė vaikams.

  17. Tarp R. Jankausko g. 15 ir 13 namų vidiniame kieme

  Standartinė gyvenamųjų namų žaidimų aikštelė vaikams.

  LAZDYNAI

  18. Architektų g. 104

  Mini žaidimų aikštelė su čiuožykla.

  19. Architektų g. (prie Lazdynų poliklinikos)

  Taip pat mažytė žaidimų aikštelė.

  MARKUČIAI

  20. Subačiaus g., šalia mažos Maxima parduotuvės

  Įprasta žaidimų aikštelė vaikams.

  21. Manufaktūrų g. 4

  Maža, tačiau nauja žaidimų aikštelė.

  22. Manufaktūrų g. 34

  Nauja žaidimų aikštelė: karsykitės, ropokite, čiuožkite ar lavinkite vaikų motoriką smėlio dėžėje. Šalia yra stalo teniso stalai, todėl tėvai gali taip pat pramogauti, kol vaikas žaidžia šalia.

  BELMONTAS

  23. Žaidimų aikštelė prie Vilnelės.

  Ši žaidimų aikštelė išskirtinė savo architektūra. Ji pritaikyta princesėms ir riteriams, nes visos pramogos vyksta pilių komplekse. Čiuožyklos, beždžionių tiltai, laipynės, apžvalgos bokštai, tuneliai – linksma ir mažiems, ir didesniems.

  NAUJININKAI

  24. Žaidimų aikštelė šalia oro uosto

  Tikriausiai esate girdėję apie lėktuvų kilimo ir leidimosi stebėjimo vietą. Tačiau šalia yra įrengta žaidimų aikštelė vaikams. Todėl belaukiant lėktuvų danguje, vaikai kantrybę gali maitinti žaisdami aikštelėje.

  PILAITĖ

  25. Nadruvos g.

  Smagi žaidimų aikštelė su visais klasikiniais ir įdomesniais žaidimų aikštelių atributais.

  26. Kriaučiūnų g. 48, šalia Gilužio pliažo

  Pilaitės pakraštyje prie kranto galite atvykti dviračiais net su pačiais mažiausiais. Puikiai išvystyta infrastruktūra. Pušys, ežeras ir, žinoma, smagios žaidimų aikštelės tinkamos ikimokyklinio amžiaus vaikams.

  ŠEŠKINĖ

  27. Žaidimų aikštelė prie PPC „Akropolis“ Ozo g. 25.

  Šioje žaidimų aikštelėje žaidimų ras vaikai nuo 3 iki 10 metų. Ji erdvi, joje netrūksta pramogų, todėl galima dūkti ir susirasti naujų draugų.

  28. Šeškinės Ozo parkas

  Tikriausiai naujausia žaidimų aikštelėje Vilniuje. Nauja atvertas Ozo parkas siūlo dviračių ir pėsčiųjų takus bei pasirūpino žaidimų aikštele.

  ŠNIPIŠKĖS

  29. Žaidimų aikštelė prie Sostinės vaikų ir jaunimo centro Konstitucijos pr. 29

  Dvi žaidimų aikštelės, kurių viena skirta mažiesiems, o kita esanti šalia – vyresniems

  30. Japoniško sodo žaidimų aikštelė

  Viena naujausių, šviežiausių žaidimų aikštelių yra Japoniškame sode. Naujai atidaryta erdvė išskirtinė vieta su sausąja upe, sakuromis, tilteliais, vandens kaskadomis ir pan. Tačiau svarbiausia, kad šioje išskirtinėje vietoje rasite išskirtinę žaidimų aikštelę su medinėmis laipynėmis ir muzikiniais instrumentais.

  31. Drakono pieva

  Žaidimų aikštelė skirta ir mažiesiems ir vyresniems, taip pat šalia yra krepšinio aikštelė, treniruokliai. Aikštelėje drakonų neišvysite, bet vaikai pramogų tikrai ras.

  32. Linkmenų žaidimų aikštelė

  Čia rasite 2 modernias žaidimų aikšteles skirtingo amžiaus vaikams. Šalia galima grožėtis plaukiojančiomis antimis, o ištroškus kažko gardaus, galima užsukti į šalia esančią kepyklėlę „Bruknė“.

  33. Baltojo tilto laisvalaikio erdvė

  Ši vieta rojus aktyviai šeimai. Šalia upė, kavinės, tinklinio, krepšinio aikštelės, riedutininkų ir riedlentininkų parkas, o vaikams 2 žaidimų aikštelės. Įvairaus amžiaus vaikai šioje erdvėje gali rasti, kuo užsiimti. Taip pat šalia yra lauko tualetas.

  VERKIAI / ŽIRMŪNAI

  34. Prie M. Marcinkevičiaus g. 11 namo

  Čia įrengta vaikų žaidimo aikštelė, tinklinio aikštelė, krepšinio ir futbolo aikštelės.

  35. Prie Prekybos ir paslaugų centro „Žali“.

  Čia įrengta labai smagi vaikų žaidimų aikštelė, tačiau pagrindinis akcentas – „Pump track“ velo trasa. Speciali trasa pritaikyta įvairaus amžiaus ir įgūdžių dviratininkams ir paspirtukininkams. Trasa susideda iš dviejų dalių, todėl ir pradedantieji, ir labiau pažengę atras jam labiau tinkančią trasą.

  36. Juozo Lukšos Daumanto skvero Žirmūnuose žaidimų aikštelė

  Šioje aikštelėje rasite labai smagias dvivietes sūpynes.

  UŽUPIS

  37. Prie Tymo Turgaus

  GRIGIŠKĖS

  38. Kovo 11 g. (prie Kunigiškių st.)

  39. Kauno Vokės g. (šalia degalinės Alauša)

  Naujoji Vilnia

  Šalia Kultūros namų (Gerovės g. prie upės)

  PANERIAI

  40. Prie Liudvinavo g. 128

  41. Šalia Pavilnio Bendruomenės Namų, Vandens g. 9

  JUSTINIŠKĖS

  42. Žaidimo aikštelė prie PC Rimi (Rygos g.)

  PAŠILAIČIAI

  43. Gabijos g. 83

  44. Žaidimų aikštelė Ugnijos skvere

  Surinkti visas žaidimų aikšteles nėra lengva, tačiau į pagalbą ateina technologijos. Ypač, jeigu keliaujate ir nežinote, kur ieškoti žaidimų aikštelės, pasinaudokite programėle playgroundbuddy.

  Papildomai kviečiame skaityti

  Jeigu jums aktualu vaikų emocinio intelekto ir pykčio priepuolių valdymas, kviečiame plačiau apie tai skaityti straipsnyje - vaikų emocinė raida.

  Taip pat rekomenduojame straipsnį bei naudingus patarimus besimokant skaičiuoti - kaip išmokyti vaiką skaičiuoti?

  Kuo svarbus vaikų stambiosios bei smulkiosios motorikas lavinimas? Daugiau informacijos straipsniuose - Stambioji motorika arba smulkioji motorika.

  Yesforskills skaitymo kortelės gali būti puikus pasirinkimas jums, plačiau straipsnyje - Kodėl verta rinktis YES FOR SKILLS skaitymo korteles?

  Ieškote galimybės kokybiškai praleisti laiką su vaikais? Rekomenduojame šiuos straipsnius - Geriausi SPA su vaikais, draugiškos kavinės vaikams Vilniuje, Lankytinos vietos Vilniuje.