Montessori lavinamosios kortelės vaikams: kas tai ir kuo šis metodas išskirtinis?

 • Montessori lavinamosios kortelės vaikams: kas tai ir kuo šis metodas išskirtinis?

  Tikriausiai esate girdėję įvairių būdų kaip greičiau, paprasčiau ir įdomiau galima mokyti vaiką, lavinti jo įgūdžius ir susipažinti su nauja informacija. O ir parduotuvių lentynos mirga nuo įvairių lavinamųjų priemonių – knygelių, užduotėlių ir žaidimų, kurie palengvina vaiko vystymosi bei ugdymo kelią. Ne išimtis ir Montessori lavinamosios kortelės vaikams ir nors metodas, kuriuo paremtos šios kortelės yra taikomas jau metai iš metų visame pasaulyje, tačiau ar žinote kuo šis ugdymo metodas yra toks unikalus ir išskirtinis?

  Montessori ir jos metodas

  Montessori lavinamosios kortelės vaikams, skirtos lavinti vaiko mąstyseną, vaizduotę, tobulinti skaitymo, rašymo įgūdžius, pažinti naujus objektus per praktines užduotis bei žaidimus. Kortelės buvo kuriamos remiantis Montessori pedagogikos metodu, kuris plačiai yra taikomas visame pasaulyje – ne tik namuose, tačiau ir ugdymo įstaigose.

  Montessori metodą pirmoji įdiegė ir apie jį pradėjo kalbėti daktarė, pedagogė ir profesorė Marija Montessori. Pasitelkusi savo medicinos, psichologijos žinias bei patirtį dirbant su vaikais ji sukūrė unikalią ugdymo sistemą. Toks metodas buvo sukurtas ne instinktyviai, tam prireikė ilgų metų bandymų ir rezultatų, patyrimų ir pastebėjimų. Pedagogė Montessori atidžiai stebėjo ir atrado tam tikrus jautriuosius vaiko periodus – jo vystymosi laikotarpį, kuomet jis išmoksta vis naujų dalykų, todėl sukauptas žinias ir pritaikė diegiant šį unikalų pedagogikos metodą.

  Kuo išskirtinis Montessori metodas?

  Montessori pedagogika apima filosofijos bei auklėjimo metodiką. Šis ugdymo metodas ypatingai pabrėžia pagarbą vaikui, jo saviraiškai. Pedagogė Montessori šioje metodikoje išskiria vieną iš svarbiausių aspektų – vaiko savarankiškumą, pasak jos, vaikas yra savo individualios asmenybės kūrėjas ir pats save kuria per tikslingai nukreiptą veiklą ir priemones. Kitaip sakant, kiekvienas vaikas yra unikalus, todėl jam turi būti suteikiamos visos sąlygos ir būtent tokia veikla, kur jis gali išreikšti savo individualumą, savarankiškumą bei laisvę, kuri yra svarbi vystymuisi, pažinimui bei ugdymui. Montessori teigė, kad kiekviena priemonė turi padėti vaikui eiti savarankiškumo keliu.

  Kokie yra Montessori metodikos principai?

  • Vaiko savarankiškumas, individualumas
  • Atsakomybė už save
  • Aktyvumas
  • Pasirinkimo laisvė
  • Mokymasis, stebėjimas ir išsilavinimas

  Montessori lavinamosios kortelės

  Vaiko pasaulį supa begalės daiktų, objektų, emocijų, veiksmų, nuo pat gimimo vaikas tiria aplinką, o pamažu jam vystantis jis susipažįsta su jį aplink supančiais objektais, tad šiame vystymosi kelyje yra pasitelkiamas Montessori pedagogikos metodas, kurio vienas iš būdų - lavinamosios priemonės.

  Montessori metodu remiantis sukurtos kortelės - viena iš mokomųjų priemonių, kuri ne tik moko pažinti naujus objektus, pavadinimus, tačiau moko ir savarankiškumo, laisvės, išlaisvina vaizduotę, suteikia individualumo. Šios kortelės yra universalios, todėl jas galima naudoti įvairaus amžiaus vaikams, juk vystymasis prasideda nuo pat gimimo, ir toliau seka tam tikrais naujo pažinimo etapais.

  Montessori lavinamosios kortelės apima įvairias temas – daiktus, gyvus objektus, veiksmus ir kitas kategorijas. Pasirinktos temos rinkinį sudaro tam tikras skaičius kortelių, o kortelę sudaro 3 dalys – vaizdo kortelė, žodžio kortelė ir pagrindinė – vaizdo ir žodžio kortelė viename. Šios 3 kortelės dalys suteikia daugiau galimybių ir įvairių būdų mokytis ir lavinti vaiką. Iliustratoriaus kurtose vaizdo kortelėse atsispindi nuotaikingi piešti paveiksliukai, kurie kuria emociją ir per vaizdą leidžia greičiau įsisavinti gaunamą informaciją. Kortelių pagalba galima mokytis daiktų pavadinimus, susipažinti su nauja informacija, skaityti, rašyti, ar gilinti šias žinias. Kortelių panaudojimo būdai yra įvairūs, jos buvo kuriamos taip, kad suteiktų kuo daugiau galimybių mokytis – tai apima ne tik įvairias užduotėles, tačiau ir sumanius žaidimus bei kitą veiklą.

  O viena iš kortelių savybių – čia nėra jokių griežtų, apibrėžtų taisyklių. Įvairius žaidimus, užduotis galite keisti, bandyti kitas variacijas, tai laisvas ir neįpareigojantis mokymosi procesas. Ir kitaip nei kitos metodinės veiklos,Montessori metodika vadovaujasi tuo, kad nereikia iš karto taisyti vaiko, pasakyti kur klydo ar užduotėlę pakartoti per naują. Šis metodas ir yra unikalus tuo, kad leidžia vaikui dirbti pačiam ir pastebėti savo klaidas, iš jų mokytis. Kortelės suteikia savarankiškumo ir laisvės.

  Tad leiskitės į smagią ir unikalią mokymosi kelionę kartu su Montessori kortelėmis.

   

  Papildomai kviečiame skaityti

  Kaip geriausia naudoti YES FOR SKILLS lavinamąsias, skaitymo korteles? Kviečiame skaityti šiame straipsnyje - lavinamosios kortelės vaikams – kaip jas naudoti?

  Kaip išsirinkti geriausiai tinkančias YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Patarimus skaitykite čia.

  Ieškote papildomos informacijos, pavyzdžiui kokius įgūdžius ugdo lavinamosios kortelės? Pateikiame detalią informaciją šiame straipsnyje.

  Jeigu jums aktualu vaiko kalbos lavinimas namuose, patarimus rasite šiame straipsnyje - Kaip lavinti vaiko kalbą namuose?

  Ieškote galimybės kokybiškai praleisti laiką su vaikais? Rekomenduojame šiuos straipsnius - Geriausi SPA su vaikaisdraugiškos kavinės vaikams VilniujeLankytinos vietos Vilniuje.