YES FOR SKILLS skaitymo kortelės padeda pamiršti nuobodų mokymąsi skaityti

YES FOR SKILLS skaitymo kortelės padeda pamiršti nuobodų mokymąsi skaityti

Išmokti skaityti – nelengva, tačiau labai įdomi ir svarbi patirtis. Mes ne tik pradedame skaityti – taip mes laviname pirmuosius gebėjimo mokytis įgūdžius ir turtiname savo žodyną. Skaitydamas vaikas susipažįsta su įvairiais procesais ir sąvokomis, ugdomas jį supančio pasaulio suvokimas. Skaitymas taip pat padeda lavinti vaizduotę.

Pirmieji žingsniai mokantis skaityti

Skaitymo kelionė prasideda nuo raidžių ir garsų atpažinimo, tuomet išmokstama perskaityti trumpus, paprastus žodelius. Kartodami ir praktikuodamiesi vaikai pradeda suprasti žodžių reikšmę. Tobulėjant skaitymo įgūdžiams, jie sugeba perskaityti ir suvokti sudėtingesnius žodžius ir sakinius.

Mokantis skaityti svarbu, kad vaikas jaustų motyvaciją ir norą toliau mokytis - perskaityti dar daugiau žodžių, sakinių ar mėgstamą istoriją. Išlikti motyvuotu - ne visada lengva. Vaikas gali norėti užsiimti malonesne veikla: pvz. žaisti, todėl tradicinė mokymosi skaityti priemonė – skaitymo vadovėlis - dažnai nėra tinkamiausia ir efektyviausia priemonė.

Skaitymo kortelės – išmok skaityti greičiau ir linksmiau!

Lietuvoje, remiantis Montessori filosofija, sukurtos YES FOR SKILLS skaitymo kortelės – įdomesniam, linksmesniam ir efektyvesniam Jūsų vaiko mokymuisi skaityti. Kortelės yra nedidelės, nešiojamos, malonios liesti, o svarbiausia, jas galima naudoti įvairiais būdais, susigalvoti savo žaidimų, taip skaitymo įgūdžius galima lavinti nepastebimai, linksmai, tiesiog žaidžiant.

Pirmuosius žingsnius į skaitymo pasaulį ženkite su dviskiemenių žodžių YES FOR SKILLS skaitymo kortelėmis. Pažinkite raides, junkite jas į skiemenis, o skiemenis į žodžius. Ištarkite garsus, suskaičiuokite raides, suplokite tiek kartų, kiek žodis turi skiemenų, raskite žodžius atitinkančius paveikslėlius. Tėveliai gali įsitraukti į mokymosi skaityti procesą, sugalvoti žaidimų variacijų, taip mokantis skaityti galima užmegzti gilesnį ryšį su savo vaiku.


Pramokus skaityti trumpus, dviskiemenius žodžius, pasiruoškite trijų skiemenų žodžių YES FOR SKILLS kortelių iššūkiui! Junkite po tris skiemenis, perskaitykite sudėtingesnius, kasdienybėje sutinkamus žodžius. Su šiomis kortelėmis Jūsų vaikas toliau lavins skaitymo įgūdžius, skiemenis jungs dar efektyviau. Tai puiki proga ne tik mokytis skaityti, bet ir papildyti savo žodyną sudėtingesniais, ilgesniais žodžiais ir, galbūt, dažniau juos vartoti šeimos pokalbių metu.

Tvarus ir modernus būdas išmokti skaityti

Svarbu paminėti, kad skaitymo kortelės yra saugios vaikams, pritaikytos daugkartiniam naudojimui, ryškios ir neišblunkančios, todėl jomis galės naudotis ir Jūsų šeimos būsimos kartos.

Viskas tam, kad mokymasis skaityti būtų efektyvesnis ir kupinas pozityvių emocijų! Leiskitės į pažintį su YES FOR SKILLS skaitymo kortelėmis ir atverkite duris į knygų pasaulį!