Įdomios dovanos vaikams

 • Įdomios dovanos vaikams

  Trumpai:

  • Vaikui įdomi dovana – gali būti ir naudinga bei praktiška
  • Renkant dovaną visuomet svarbu atsižvelgti į vaiko amžių, gebėjimus, poreikius ir interesus
  • Yes For Skills – universalios, tvarios, įdomios dovanos vaikams

  Įdomios dovanos vaikams – dažna užklausos formuluotė interneto paieškos naršyklėse. Ar dovana gali būti ir tinkama pramogoms, ir naudinga vaikui lavinti? Šiame tinklaraščio įraše pateiksime Yes For Skills specialistų kurtų straipsnių, kurie padės išrinkti geriausias dovanas konkretaus amžiaus vaikams tiek gimtadienio, tiek Kalėdų ar kita proga, nuorodas. Papasakosime, kaip išrinkti įdomią dovaną vaikui ir pateiksime Yes For Skills dovanų rekomendacijų.

  Kaip išrinkti įdomią dovaną vaikui?

  Dovanos įteikimas vaikams – tai ne tik jų aprūpinimas žaislais ar lavinimo priemonėmis: tai galimybė sužadinti jų smalsumą ir net įskiepyti meilę mokslui. Yes For Skills specialistai tiki, kad dovana gali būti tiek estetiškai patraukli, tiek naudinga ir praktiška.

  1. Atsižvelkite į vaiko amžių ir raidos procesą:

  Maži vaikai gali džiaugtis spalvingais ir interaktyviais žaislais, o vyresni vaikai gali susidomėti sudėtingesne veikla. Daugiau apie vaikų raidą skaitykite mūsų tinklaraštyje.

  2. Pasiteiraukite vaiko tėvų ar globėjų:

  Jei tik yra galimybė, visuomet vaiko tėvų ar globėjų paklauskite, kuo vaikas domisi, ką mėgsta veikti, galbūt, turi konkrečių svajonių?

  3. Atsižvelkite į pomėgius ir interesus:

  Atkreipkite dėmesį į tai, ką vaikas mėgsta. Jei jam patinka konkretus animacinis filmas, sporto šaka ar veikla, apsvarstykite dovanas, susijusias su tais pomėgiais. Dovanos išrinkimas, atsižvelgiant į asmeninius vaiko interesus, pomėgius ir poreikius dovanai suteikia papildomą vertę, taip ji tampa dar prasmingesnė.

  4. Dovanos turinčios mokomąją vertę:

  Dovanokite žaislus, kurie gali būti naudingi vaikų lavinimui. Yra daugybė žaislų, kurie ne tik linksmina ir suteikia gerų emocijų, bet ir padeda lavinti vaiko pažinimo funkcijas, kūrybiškumą ar problemų sprendimo įgūdžius.

  5. Knygos ir personalizuoti daiktai:

  Knygos - puiki dovana, o personalizuotos knygos gali tapti tiesiog neįkainojamos. Dauguma vaikų labai mėgsta įvairias lavinamąsias užduočių knygutes su lipdukais ir kitais priedais.

  6. Technologijos ir STEM žaislai:

  Ieškodami dovanos vyresniems vaikams apsvarstykite technologijomis pagrįstas dovanas arba žaislus, padedančius STEM (mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos) disciplinas integruoti į vaiko lavinimo procesą. Vienas iš geriausių tokių žaislų pavyzdžių – vaikiški konstruktoriai. Tai ne tik puikios dovanos berniukams. Konstruktorius yra labai universali dovana, tinkanti ir mergaitėms.

  7. Patirties dovanos:

  Apsvarstykite galimybę vaikui padovanoti bilietus į spektaklį, apsilankymą muziejuje ar dieną pramogų parke. Tokios dovanos kuria ilgalaikius prisiminimus.

  8. Kokybė>kaina/dydis:

  Sutelkite dėmesį į dovanos kokybę ir aktualumą, o ne į jos kainą ar dydį. Labiausiai bus įvertinta gerai apgalvota ir prasminga dovana.

  Atminkite, jog svarbiausia parodyti, kad dovaną išrinkote apgalvotai ir atsižvelgdami į vaiko asmenybę bei pomėgius.

  Įdomios ir naudingos dovanos vaikams

  Mokomieji stalo žaidimai

  Stalo žaidimai yra puikios priemonės mokymosi procesui paįvairinti. Dovanokite žaidimus, kuriuose susimaišo linksmybės ir mokymasis, pvz., gerai žinomas žaidimas „Scrabble“, kurį žaisdami vaikai gali patobulinti savo žodyną, arba „Math Bingo“, kuris aritmetiką paverčia įdomiu iššūkiu. Lietuvoje išties populiarus stalo žaidimas ,,Monopolis“, taip pat ,,Alias“ (prekyboje rasite ir specialiai vaikams skirtą šio žaidimo versiją). Stalo žaidimai – puiki pramoga, skirta pažintiniams gebėjimams, strateginiam mąstymui ir socialiniams įgūdžiams gerinti. Svarbu atkreipti dėmesį į ant stalo žaidimo pakuotės nurodytas amžiaus rekomendacijas.

  Kortų žaidimai

  Šiuo metu rinkoje išties gausu naudingų, vaikams tinkamų kortų žaidimų (tiek tarptautiniu mastu žinomų žaidimų, pritaikytų naudoti lietuviškai kalbantiems žmonėms, tiek originalių, lietuvių autorių kurtų žaidimų).

  Įvairūs „Pasidaryk pats“ rinkiniai

  Sužadinti natūralų vaiko smalsumą galima pasitelkus „Pasidaryk pats“ mokslinius rinkinius. Nuo chemijos rinkinių iki robotikos – šie rinkiniai suteikia praktinės patirties, o sudėtingos sąvokos tampa vaikui suprantamesnės. Imituojamo vulkano išsiveržimo stebėjimas ar paprastos grandinės kūrimas skatina vaiko domėjimąsi eksperimentais, moko spręsti problemas.

  Interaktyvios mokymosi planšetės

  Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje mokomieji planšetiniai kompiuteriai yra galingi mokymosi įrankiai. Internete gausu įvairioms amžių grupėms tinkamų mokymo programėlių įvairiomis temomis, kurios laiką, praleidžiamą prie ekrano, paverčia pamokomis. Daugelyje planšetinių kompiuterių yra interaktyvių funkcijų, kurios įtraukia vaikus į matematikos, kalbos žaidimus ir mokslo eksperimentus. Tiesa, jei norite, kad vaikas kuo mažiau naudotųsi telefonu, planšete ar kompiuteriu, šiuo metu vaikiškų prekių rinkoje galima rasti ir įvairių žaislinių planšetinių kompiuterių ar jų alternatyvų.

  Suasmenintos istorijų knygos

  Skaitymas - vaiko vystymuisi labai svarbus procesas, o suasmenintos pasakų knygos skaitymą paverčia dar įdomesniu. Įsivaizduokite, kokį malonų jaudulį patiria vaikas, suvokęs, kad būtent jis yra pagrindinis istorijos veikėjas. Šios knygos ne tik lavina raštingumo įgūdžius, bet ir ugdo vaiko savigarbą bei kūrybiškumą.

  Kodavimo žaislai:

  Supažindinkite vaikus su ateities kalba - kodavimo žaislais. Jie skirti per žaidimus vaikus mokyti pagrindinių kodavimo sąvokų. Dėl tokių produktų, kaip programuojami robotai ir kodavimo rinkiniai, mokymasis koduoti tampa žaisminga ir malonia patirtimi, atveriančia kelią ateities technologiniam raštingumui.

  Muzikos instrumentai, muzikinės knygos ir žaislai

  Vaiko muzikinio talento ugdymas turi daug privalumų. Mokymasis groti instrumentu lavina atmintį, dėmesio koncentraciją ir koordinaciją. Nesvarbu, ar tai mini pianinas, ukulele ar būgnų rinkinys, muzikos instrumentai yra įdomi dovana, prisidedanti prie visapusiško vaiko vystymosi. Muzikinės knygos ir garsiniai žaislai – ypač naudingi mažylių sensorinei integracijai.

  Įdomių dovanų vaikams pasirinkimas neapsiriboja tiesioginiu džiaugsmu, patiriamu išpakavus dovanas. Tokios dovanos atveria duris į mokymosi, tyrinėjimo ir asmeninio tobulėjimo pasaulį. Dovanodami ir pramoginę, ir ugdymo vertę turinčius daiktus prisidedate prie vaiko augimo, padedate jam atrasti mokymosi džiaugsmą tiesiog žaidžiant.

  Yes For Skills įdomių dovanų idėjos

  Yes For Skills lavinamosios kortelės mėgstantiems gyvūnus

  Yes For Skills asortimente gausu dovanų idėjų gyvūnus mėgstantiems vaikams. Leiskite vaikams susipažinti su miško gyvūnais, paukščiais, vandens gyvūnais, vabzdžiais ir nariuotakojais, egzotiniais gyvūnais. Jei ieškote dovanos iki 15 eurų, mūsų lavinamųjų kortelių rinkiniai puikus pasirinkimas.

  Yes For Skills lavinamosios knygos mažyliams

  Išskirtinės minkštos, skirtingų faktūrų knygos – skirtos patiems mažiausiems. Mažyliams vartant šias knygeles lavinama jų smulkioji motorika, akies-rankos koordinacija, pažinimo funkcijos, suvokimas, gerinama sensorinė integracija. Tai puiki, išskirtinė dovana, kuri, tikime, atras vietą bet kurio vaiko kambaryje ir kasdienybėje!

  Yes For Skills lavinamosios knygos su daugkartiniais lipdukais

  Edukacinės knygos su daugkartiniais lipdukais – vaikų pažinimo funkcijoms, smulkiajai motorikai, akies-rankos koordinacijai, problemų sprendimo, rašymo, piešimo įgūdžiams lavinti. Pirmoji lavinamoji knyga yra skirta vaikams nuo 1,5 metų. Galutinės amžiaus ribos nėra, kadangi kiekvieno vaiko raida, gebėjimai ir interesai yra labai skirtingi. Lipdukus klijuokite, o nuklijavę panaudokite dar daug kartų. Yes For Skills lavinamosios knygos su lipdukais gali būti perduodamos iš kartos į kartą.

  Yes For Skills magnetinės lentos, dienotvarkės, tvarkaraščiai, elgesio ugdymo sistemos ir magnetukai

  Jei ieškote įdomios, universalios dovanos, magnetinė lenta ir magnetiniai priedai (pvz., magnetukai) - išties puikus pasirinkimas! Skirtingų formų Yes For Skills magnetinės lentos ir išskirtinio dizaino magnetukai tinkamos dovanos mergaitėms, berniukams, ir mažyliams, ir jau ūgtelėjusiems vaikams. Tokių magnetinių lentų panaudojimo galimybės yra neribotos.

  Kasdienei rutinai kurti rekomenduojame magnetines ugdymo sistemas. Dienotvarkės kūrimo, pareigų atlikimo, tikslų siekimo procesai gali būti kur kas vaizdingesni ir labiau įtraukiantys.

  Yes For Skills lavinamosios priemonės, skirtos mokytis abėcėlės, skaityti, rašyti

  Mokymasis skaityti, rašyti, susipažinimas su raidėmis – vieni svarbiausių įgūdžių, kurių mokyti pradedama jau vaikų darželyje. Tikime, kad naudingos lavinimo priemonės gali būti ir įdomi dovana. Yes For Skills asortimente gausu efektyvių lavinimo priemonių, kurios teigiamai įvertintos ir mūsų klientų.

  Yes For Skills lavinamosios priemonės, skirtos mokytis skaičiuoti, formų, spalvų

  Yes For Skills padės skaičių, formų ir spalvų mokytis kur kas įdomiau! Mūsų asortimente gausu efektyvių mokymuisi skirtų priemonių, kurios gali būti ir universali dovana!

  Yes For Skills vaikiški konstruktoriai

  Vaikai dėlioti bokštus iš kaladėlių pradeda būdami dar visai maži. Konstruktoriai – vieni populiariausių žaislų vaikiškų žaislų rinkoje. Yes For Skills el. parduotuvėje rasite gausų išskirtinių prekės ženklų konstruktorių asortimentą skirtingo amžiaus vaikams. Mūsų el. parduotuvėje - tik tvarūs ir vaikams saugūs vaikiški konstruktoriai.

  Modernios Yes For Skills kalbos lavinimo priemonės

  Pristatome išskirtinius produktus – lietuviškai kalbančias korteles! Dabar lavinti vaiko kalbą tiesiog žaidžiant labai paprasta!
   

  Taip pat rekomenduojame skaityti:

  • Jei dovaną vaikui jau išrinkote, tačiau trūksta idėjų, ką parašyti sveikinimo atvirutėje, privalote perskaityti tinklaraščio įrašą ,,70 gimtadienio sveikinimų vaikams“.
  • Jei ieškote kalėdinių dovanų idėjų, jų tikrai rasite tinklaraščio įraše ,,Kalėdinės dovanos vaikams“.
  • Organizuojate vaiko gimtadienį Vilniuje ar Vilniaus rajone? Įraše ,,Kur švęsti vaiko gimtadienį Vilniuje? – išskirtinių vaiko gimtadieniui tinkamų vietų rekomendacijos.
  • Jei ieškote vaiko raidai naudingų dovanų, kviečiame skaityti Yes For Skills specialistų paruoštą įrašą ,,Vaiko raida pagal amžių“ ir sužinoti esminius vaiko raidos bruožus.
  • Ieškote daugiau vaiko vystymuisi naudingų veiklų idėjų? Kviečiame perskaityti tinklaraščio įrašą ,,Lavinančios veiklos pagal amžių“.
   

 • DUK