Dovanos 2 metų vaikui

 • Dovanos 2 metų vaikui

  Trumpai:

  •    renkant dovaną dvejų metų vaikui tikslinga atsižvelgti į vaiko raidos ypatumus, mažylio individualius gebėjimus ir saugumą
  •    smulkiajai ir stambiajai motorikai, kalbos ir socialiniams įgūdžiams lavinti skirtos lavinamosios priemonės ir žaislai – naudingos dovanos antrojo gimtadienio proga
  •    kūrybiškumas – gebėjimas, kurį būtina lavinti. Lavinimo priemonės ir žaislai kūrybiškumui ugdyti ypač aktualūs nuo 2 metų
  •    2 ir 3 metų vaikų raidą atitinkančios lavinimo priemonės ir žaislai yra skirtingi. Tiesa, kai kurios dovanos gali būti universalios

  Dovanos 2 metų vaikui – kaip išrinkti tinkamas ir naudingas? Šiuo laikotarpiu mažyliai labai sparčiai vystosi, tyrinėja aplinką. Nesvarbu, ar perkate dovanas gimtadienio, ar Kalėdų proga, labai svarbu suprasti unikalius 2 metų vaiko poreikius ir gebėjimus.

  Šiame tinklaraščio įraše – 2 metų vaikui naudingų dovanų idėjos tiek gimtadienio, tiek Kalėdų proga. Įraše analizuosime skirtumus tarp naudingų dovanų 2 ir 3 metų vaikams.

  Gimtadienio dovanos 2 metų vaikams

  Antrasis vaiko gimtadienis – ypatinga šventė tiek vaikui, tiek jo tėveliams. Renkant tinkamą dovaną tikslinga atsižvelgti į vaiko raidos etapą ir individualius gebėjimus.

  Štai keletas patarimų, kurie padės išrinkti tiek vaiko poreikius, tiek interesus atliepiančią dovaną:

  Saugumas:

  Įsitikinkite, kad žaislas ar kito tipo dovana yra saugi 2 metų vaikui. Venkite ypač smulkių detalių, kurios gali kelti pavojų užspringti, daiktų aštriais kraštais arba iš toksiškų medžiagų pagamintų dovanų.

  Stambioji motorika:

  Nuo 2 metų vaikų judesiai tampa vis tikslesni, jie bėgioja, šokinėja, striksi ant vienos kojos kur kas efektyviau. Neprašausite vaikui padovanoję medinių Montessori žaislų (įvairių laipiojimo formų, trikampių, sijų), kamuolių ir kt. Jei vaiko gimtadienio šventė organizuojama šiltuoju metų laiku, apsvarstykite įvairius lauko žaislus, pavyzdžiui, mažą čiuožyklą, triratuką ar žaidimų namelį, kad paskatintumėte vaiko fizinį aktyvumą, pažinimą ir suteiktumėte jam gerų emocijų.

  Smulkioji motorika

  Dovanokite žaislus ir ugdymo priemones, tinkamas vaiko smulkiajai motorikai lavinti. Preciziškiems pirštų judesiams lavinti ypač tinka konstruktoriai. Vaikiški konstruktoriai, didelės statybinės kaladėlės puikiai tinka 2 metų vaikams, kurie tik pradeda tyrinėti savo kūrybiškumą. Smulkiajai motorikai lavinti taip pat puikiai tinka dėlionės, įvairios užduočių knygutės su lipdukais.

  Kalbos raida:

  Šiuo laikotarpiu kalbos įgūdžiai – viena iš prioritetinių įgūdžių grupių. Muzikinės ir įprastos knygelės, įvairūs kalbantys žaislai ir lavinimo priemonės, žodžių kortelės – naudingos dovanos 2 metų vaikui.

  Sensorinė stimuliacija:

  Dvejų metų vaikai yra labai smalsūs ir mėgsta tyrinėti liesdami, regėdami, klausydamiesi. Sensorinei stimuliacijai gerinti skirtos ugdymo priemonės: įvairių dydžių, spalvingi, skirtingų tekstūrų žaislai, knygelės, muzikiniai žaislai, kalbančios kortelės – gali būti išties įdomios ir naudingos dovanos dvimečiui.

  Vaizduotė ir kūrybiškumas:

  Kūrybiškumas - šiuolaikinei sėkmingai asmenybei svarbi savybė. Vaiko kūrybiškumą ugdykite žaislais, kurie skatina vaizduotę: lėlės, vaikiškos virtuvėlės, Montessori žaislai, įvairūs vaidybiniai kostiumai, konstruktoriai, įvairios kaladėlės, magnetinės lentos, magnetukai – tinkami žaislai vaiko vaizduotei ugdyti ir pažinimo funkcijų raidai skatinti.

  Interaktyvūs ir bendravimą skatinantys žaislai:

  Nuo dviejų metų vaikai pradeda daugiau žaisti su bendraamžiais. Socialiniams įgūdžiams lavinti puikiai tinka įvairūs stalo žaidimai, kortų žaidimai, žaislinės virtuvėlės, ar bet koks kitas žaislas, kuriuo žaisti reikia kartu su kitu asmeniu.

  Mokymasis:

  Apsvarstykite mokomuosius žaislus, kurie skatina vaiką mokytis. Ieškokite edukacinių priemonių ir žaislų, su kuriais žaidžiant smagiai ir patraukliai atskleidžiamos pagrindinės sąvokos, pvz., formos, spalvos, skaičiai ir raidės. Didelių detalių dėlionės puikiai tinka problemų sprendimo įgūdžiams, dėmesio koncentracijai lavinti.

  Patvarumas:

  Dovanokite daiktus, kurie yra patvarūs ar daugkartiniai. Išties kokybiška konstrukcija yra būtina vaikui skirtos priemonės saugumo sąlyga.

  Individualizuotos dovanos:

  Apsvarstykite asmeniškus daiktus, pvz., knygas su vaiko vardu. Tai gali suteikti dovanai ypatingą reikšmę.

  Šeimos ryšiams stiprinti

  Pagalvokite apie dovanas, skatinančias tėvų ir vaikų bendravimą. Stalo žaidimai, pasakų knygelės ar meno reikmenys gali suteikti galimybę vaikui kokybiškai praleisti laiką su šeima.

  Įvertinkite ir paprašykite informacijos:

  Jei įmanoma, įvertinkite vaiko interesus arba paprašykite jo tėvų patarimo, įvertinant dabartinius vaiko gebėjimus. Tai gali padėti išrinkti dovaną, atitinkančią vaiko asmenybę ir pageidavimus.

  Kalėdinės dovanos 2 metų vaikams

  Kalėdos – magiškas metas, o įdomi dovana gali padėti sustiprinti šventinę dvasią. Nuostabu, jei kalėdinė dovana 2 metų vaikui ne tik suteiks gerų emocijų, bet ir bus naudinga svarbiems vaiko įgūdžiams lavinti.
   

  Vaikui tikrai galite padovanoti ir vieną iš anksčiau įraše minėtų dovanų, tačiau minkšta šventinė pižama, interaktyvios kalėdinės pasakų knygelės, lavinamoji knygelė Kalėdų tema gali būti puiki šventinę nuotaiką kurianti dovana! Kita vertus, šventinis įpakavimas ar prie dovanos pridėtas sveikas kalėdinis saldėsis be cukraus bet kurią dovaną pavers kalėdine staigmena!

  Dovana 2 ir 3 metų vaikui

  Dvejų ir trijų metų vaikai turi daug bendrų bruožų ir sparčiai mokosi naujų įgūdžių, tačiau jiems tinkamiausios ir naudingiausios dovanos, atsižvelgiant į vaiko raidą, bent minimaliai skiriasi. Nors galima rasti universalių ir 2, ir 3 metų vaikui tinkamų žaislų ir edukacinių priemonių, svarbu atsižvelgti į skirtingus šių amžiaus grupių vaikų poreikius ir gebėjimus.

  Smulkioji motorika:

  Dvejų metų vaikai:

  Žaislai ir lavinimo priemonės: didelės kaladėlės, nesudėtingi konstruktoriai su didelėmis (dažnai minkštomis) detalėmis, stambių detalių dėlionės, kurioms surinkti nereikia preciziškų judesių, dėlioti ir bokštams statyti skirtos įvairios detalės.
  Veikla: piešimas pirštais ar dideliais teptukais, veiklos su vaikišku plastilinu, ergoterapine mase.

  Trijų metų vaikai:

  Žaislai ir lavinimo priemonės: mažesnių detalių konstruktoriai, reikalaujantys preciziškų pirštų judesių, įmantresnio dizaino dėlionės su papildomomis detalėmis, įvairūs reikmenys, pvz., žymekliai ir kreidelės detalesniems piešiniams.

  Veikla: karoliuko vėrimas, kirpimas vaikiškomis žirklėmis, klijavimas vaikiškais klijais.

  Vaizduotė:

  Dvejų metų vaikai:

  Žaislai ir lavinimo priemonės: minkštos lėlės, lėlių vežimėliai, virtuvės komplektai su dideliais, patvariais priedais apsimestiniam maisto ruošimui. Vaidmenų žaidimams naudoja paprastus drabužius: minkštas kepures ar net šalikus.
  Veikla: skatinti fiktyvius scenarijus su pažįstamais objektais. Žaidimai su buityje randamais daiktais.

  Trijų metų vaikai
  :

  Žaislai ir lavinamosios priemonės: įvairių personažų kostiumai sudėtingesniam vaidmenų žaidimui.
  Veikla: paprastų istorijų ar scenarijų kūrimas ir vaidinimas. Dalyvavimas vaidmenų ir vaizduotės žaidime su bendraamžiais.

  Socialinė sąveika:

  Dvejų metų vaikai:

  Žaislai ir lavinimo priemonės: paprasti traukinukai ar automobiliukai individualiems tyrinėjimams, dideli vaikiški kilimai (pvz. su mašinų trasa), skirti žaisti vienam arba šalia kitų.
  Veikla: skatinimas žaisti su amžių atitinkančiais žaislais. Skatinimas dalintis ir keistis žaislais žaidimo metu.

  Trijų metų vaikai:

  Žaislai ir lavinimo priemonės: paprasti stalo žaidimai, lauko žaislai aktyviai fizinei veiklai vaikų grupėje. Stalo žaidimai veiklai grupėje.
  Veikla: žaidimas su bendraamžiais, skatinant vaiko socialinius įgūdžius. Dalyvavimas grupinėje veikloje, kuri apima dalijimąsi ir bendradarbiavimą.

  Smulkūs trijų metų vaikų pirštų judesiai kur kas tikslesni, jie efektyviau sprendžia problemas ir lengviau sutelkia dėmesį, todėl gali susidoroti su sudėtingesnio dizaino galvosūkiais, mažesnių detalių dėlionėmis. 3 metų vaikams dažnai tinkami daug smulkesnių detalių, sudėtingesni konstruktoriai. Svarbu paminėti tai, kad ant daugelio vaikams skirtų lavinimo priemonių ir žaislų pakuočių galite rasti informacijos, kad daiktas tinkamas vaikams nuo 3 metų. Šis amžius dažnai yra tarsi riba tarp mažesnio ir didėjančio savarankiškumo. Daug lavinamųjų priemonių yra tinkamos vaikams nuo 3 metų, o 2 metų vaikams gali būti nerekomenduojamos.

  Renkant tobulą dovaną 2 metų vaikui reikia suprasti pagrindinius šio raidos etapo principus ir išrinkti dovanas, kurios skatintų vaiko kūrybiškumą, smulkiąją, stambiąją motoriką, kalbos raidą. Nesvarbu, ar tai gimtadienis, ar Kalėdų šventė, dovanos gali ne tik suteikti gerų emocijų, bet ir būti naudingos vaiko pažintinei bei fizinei raidai. Įvairios pramogos vaikams (apsilankymas kino teatre, mažyliams skirtame spektaklyje ir kt.) – taip pat puiki dovana! Nepamirškite, kad kiekvienas vaikas yra labai individualus, todėl skirtingo amžiaus vaikų gebėjimai ir poreikiai gali sutapti. Tinklaraščio įrašo apačioje pateikiamos Yes For Skills gimtadienio ir kalėdinių dovanų idėjos.

  Yes For Skills lavinamosios knygos vaikams

  Kalbančios kortelės ir lavinamosios Yes For Skills kortelės

  Magnetinės lentos ir magnetukai

  Taip pat skaitykite:

  Vykstate į vaiko gimtadienį ir ieškote tinkamų sveikinimo žodžių? Kviečiame skaityti tinklaraščio įrašą ,,70 gimtadienio sveikinimų vaikams“.
  Ruošiatės švęsti vaiko gimtadienį Vilniuje ar Vilniaus rajone? Įdomiausių vietų gimtadieniui organizuoti sąrašas pateikiamas tinklaraščio įraše ,,Kur švęsti vaiko gimtadienį Vilniuje?“.
  Norite daugiau sužinoti apie vaiko smulkiąją motoriką ir jos lavinimą? Naudingos informacijos rasite tinklaraščio įraše ,,Smulkioji motorika: kuo svarbus smulkiosios motorikos lavinimas ir kokiais būdais geriausia tai daryti“.
  Domitės vaiko kalbos raida ir kalbos įgūdžių lavinimu namuose? Kviečiame skaityti tinklaraščio įrašą ,,Kaip lavinti vaiko kalbą namuose?
  Įprastai nuo 1-2 metų mažyliai žengia pirmuosius žingsnius į vaikų darželį. Lengvesnei adaptacijai - ,,15 patarimų kaip pasiruošti darželiui“.

 • DUK