Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ - mokomoji priemonė, leidžianti vaikui pasinerti į skaitymo pasaulį

 • Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ - mokomoji priemonė, leidžianti vaikui pasinerti į skaitymo pasaulį

  Skaitymas – vienas svarbiausių gebėjimų ugdant asmenybę, lavinant šiandieniniame pasaulyje aktualius ir būtinus gebėjimus kritiškai mąstyti, veiksmingai bendrauti.

  Priešmokykliniame amžiuje skaitymo įgūdžių lavinimas yra ypač aktualus, nes tai formuoja charakterio bruožus, moko taisyklingai ir raiškiai kalbėti, turtina vaikų žodyną, suteikia įvairių žinių, padeda formuotis vertybių sistemai. Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ – bene geriausia mokomoji priemonė, kuri leidžia vaikams išmokti skaityti ar lavinti jau turimus skaitymo įgūdžius, gilinant žinias su dar sudėtingesniais žodžiais 

  Šiame straipsnyje atskleisime į ką būtina atsižvelgti, norint suprasti kada vaikas yra pasirengęs mokytis skaityti naudojant Yesforskills skaitymo korteles „Sudėk žodį“. Taip pat patarsime kaip lengviau vaiką mokyti skaityti palaipsniui, miksuojant dviskiemenius ir triskiemenius žodžius. 

  Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ - į ką būtina atsižvelgti, norint suprasti, kada vaikas yra pasirengęs mokytis skaityti naudojant jas?

  • Kai vaikas geba ištarti daugumą garsų.;

  • Kai vaikas jau geba tarti žodžius ar net kalbėti atskirais sakiniais.;

  • Kai jau orientuojasi erdvėje, žino tokias sąvokas kaip: kairė, dešinė, viršus, apačia.;

  • Kai geba išlaikyti dėmesį, gali bent 10 – 15 minučių užsiimti tam tikra veikla, pavyzdžiui, piešti, spalvinti ar dainuoti.

  Mes turime skaitymo kortelių rinkinius tiek pradedantiems mokytis skaityti dviskiemenius žodžius, tiek jau įgudusiems ir jau pasirengusiems skaityti sudėtingesnius, triskiemenius žodžius. Kiekviename iš jų rasite 60 arba 40 žaismingų, įliustruotų žodžių skiemenų kortelių, kurias reikia vaikui sujungti į vientisus žodžius ir mokytis juos perskaityti.

  Kaip lengviau vaiką mokyti skaityti palaipsniui, miksuojant dviskiemenius ir triskiemenius žodžius?

  Pirma diena. 5 žodžiai, pavyzdžiui, gėlė, katė, pėlė, saulė, kėdė. Kortelės sudedamos 3 kartus su mažiausiai 30 minučių intervalu tarp pakartojimų (vėliau pertrauka tarp pakartojimų turi būti bent jau 15 minučių, mokytis iš dviskiemenių žodžių rinkinio).

  Antra diena. Pakartoti 5 žodžius tris kartus ir pridėti 5 naujus žodžius, kuriuos leisti vaikui sudėti 3 kartus. (Iš dviskiemenių žodžių rinkinio).

  Trečia diena. Tuomet pakartoti 10 kortelių su dviskiemeniais žodžiais po 3 kartus ir jau pamažu prieiname prie triskiemenių žodžių, jų pridedame 5 korteles ir kartojame po 3 kartus.

  Ketvirta diena. Kartojame jau 15 dviskiemenių žodžių po 4 kartus ir pridedame 10 triskiemenių žodžių, kuriuos vaikas bando sujungti ir pats pamažu, skiemenimis perskaityti po 4 kartus.

  Šią, 4 dienų, mokymosi skaityti sistemą galite taikyti vaikams, nebijantiems iššūkių, darant 3 dienų pertrauką.

  Apibendrinant, galima teigti, jog Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ – tikras lobis vaikams, norintiems išmokti skaityti dar iki mokyklos. Mūsų pristatytą mokymosi skaityti sistemą galite naudoti ir Jūsų vaikas greitai pasieks puikų rezultatą – su dideliu džiaugsmu pasiners į skaitymo pasaulį!

   

  Papildomai kviečiame skaityti

  Taip pat rekomenduojame straipsnį bei naudingus patarimus besimokant skaičiuoti - kaip išmokyti vaiką skaičiuoti?

  Kuo svarbus vaikų stambiosios bei smulkiosios motorikas lavinimas? Daugiau informacijos straipsniuose - Stambioji motorika arba smulkioji motorika.

  Yesforskills skaitymo kortelės gali būti puikus pasirinkimas jums, plačiau straipsnyje - Kodėl verta rinktis YES FOR SKILLS skaitymo korteles?

  Kaip geriausia naudoti YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Kviečiame skaityti šiame straipsnyje - lavinamosios kortelės vaikams – kaip jas naudoti?

  Kaip išsirinkti geriausiai tinkančias YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Patarimus skaitykite čia.