Poilsis gamtoje šeimai – misija įmanoma? II d.

 • Poilsis gamtoje šeimai – misija įmanoma? II d.

  Pirmoje apžvalgoje pristatėme didžiųjų Lietuvos apskričių vietas, tinkančias šeimyniniam poilsiui prie ežero. Antroje dalyje apie šeimos poilsį gamtoje pristatysime mažesnių apskričių sodybas, tinkančias geram poilsiui. Ežeringi kraštai pasirūpina ne tik vietomis, kuriose būtų galima švęsti dideles šventas, tačiau ir erdvėmis, kuriose šeimos galėtų atsipalaiduoti.

  Primename, kad tai nėra reklama sodyboms, už šį straipsnį nėra atlyginta materialiniu ar kitu būdu. Vietovės buvo atrinktos pagal šiuos kriterijus: vaikams tinkamos vietos ir google.com lankytojų vertinimas ne mažesnis nei 4,5 žvaigždutės iš 5.

  Sodybų eiliškumas atsitiktinis.

  Poilsis prie ežero šeimai UTENOS apskrityje

  1.    „Namelis prie Čičirio“ (Zarasų raj.)

  Ši sodyba puiki vieta privačiam poilsiui.

  Sodyba (tik vienas namelis) nuomojama  poilsiui šeimai arba nedidelei draugų kompanijai. Sodyba įsikūrusi Zarasų rajone ant vaizdingo ir žuvingo Čičirio ežero kranto. Švarus vanduo, neužterštas oras, visi natūralūs gamtos resursai: paukščių čiulbėjimas, medžių ošimas.  Nuo namelio iki ežero vos 30 m. Ežere lieptas su aikštele žvejybai ar maudynėms, valtis. Namelyje terasa su nuostabiu vaizdu į ežerą, poilsio kambarys-virtuvė su televizorium, du miegamieji dušas ir tualetas.

  Lauke šašlykinė. Poilsio zona apie 0,5 ha apsupta miško ir kalvų. Kaimynų nesimato. Namelyje: 6 miegamosios vietos.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė lauke, gražus ežero krantas.

  Gyvūnai: DRAUDŽIAMA

  Kaina: namelis nuo 130-170 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  2.    „Marguolių sodyba” (Molėtų raj.)

  Kaimo sodyba pasižymi didele teritorija. Čia įrengtas sporto aikštynas, aplinkiniai miškai, vandens telkiniai ir kitos pramogos suteikia galimybę puikiai praleisti laisvalaikį didelėje kompanijoje bei rasti gražų kampelį ramaus poilsio mėgėjams.

  Ši vieta pritaikyta švęsti šventes, tačiau šeimininkai turi 5 atskirus namelius privačiam šeimos poilsiui. Jie tinkami maždaug 4 asmenų šeimai. Namukuose, žinoma, rasite, ko gali prireikti buityje.

  Privalumai vaikams: mažiausiuosius džiugins žaidimų aikštelė vaikams, tiesa, ji nėra prie pat privačių namukų, todėl reikės truputėlį paeiti į pramogų zoną.

  Minėtoje zonoje rasite krepšinio, tinklinio aikštelę. Šioje sodyboje netrūksta pramogų net žiemą.

  Gyvūnai: informacija nepateikta.

  Kaina nuo 60 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  3.    „Įlankos sodyba“ (Molėtų raj.)

  Tai šiuolaikiška sodyba – vienkiemis ant Bebrusų ežero kranto. Nuostabi vieta poilsiui, susitikimams, vaikų stovykloms, konferencijoms bei seminarams. Sodyboje galite ilsėtis ne tik vasarą, bet ir rudenį, pavasarį ar žiemą.

  Tačiau neišsigąskite, šioje didelėje sodyboje tinkamą šeimai namelį gali išsirinkti kiekvienas. Nameliai talpina 4-9 asmenų kompanijas. Teritorijoje daug veiksmo, pramogų, galima užsisakyti iš anksto edukacijas vaikams.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė, batutas, edukacijos (užsakytos iš anksto).

  Gyvūnai: DRAUDŽIAMA.

  Kaina: namelis 120-180 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  4.    „Bebrusų sodyba“ (Molėtų raj.)

  Bebrusų sodyba taip pat puikiai tinka ramiam, šeimyniniam poilsiui ar romantiškam savaitgalio praleidimui. Čia galėsite pasimėgauti natūralia gamta, paukštelių čiulbėjimu ar tiesiog pailsėti nuo kasdieninių rūpesčių.

  Taip pat sodybos apylinkėse galima uogauti, grybauti, žvejoti.

  Nuomojami 2 moderniai įrengti namukai: mažasis namelis, skirtas 4 asmenims, vidutinis namelis –  6 miegamų vietų. Šalia yra pagrindinis sodybos namas, skirtas didesnėms šventėms arba kompanijoms.

  Vietovė įsikūrusi prie pat ežero, tad galima mėgautis valties, kuri čia leidžiama nemokamai, malonumais.  

  Privalumai vaikams: sūpynės ir batutas.

  Gyvūnai: leidžiami iš anksto susitarus su šeimininkais.

  Kaina: namuko kaina 120-160 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  5.    „Vila Tauragnas“ (Utenos raj.)

  Jeigu mėgstate miško gyventojų bendrystę, tuomet šios vilos šeimininkai sako, kad Tauragno ežero ramybė jus atgaivins, galėsite pasigrožėti gamtos oaze, atplaukiančiomis gulbėmis, antimis, po mišką vaikščiojančiomis stirnomis ir kitais gyvūnais.

  Ką dar žada šeimininkai? Mėgstantys žvejoti, galės pagaudyti žuvis Tauragno ežere. SPA gerbėjai galės pasimaudyti karštame kubile, pasimėgauti saunos teikiamais malonumais (už papildomą mokestį). Aktyvaus poilsio gerbėjai: paplaukioti valtimi, pažaisti stalo tenisą, lauko tinklinį, išsikepti maistą ant lauko griliaus ir smagiai praleisti laiką nuostabioje lauko terasoje.

  Privalumai vaikams:  žaidimo aikštelė su sūpynėmis, kiti žaidimai.

  Netoliese: bičių muziejus, Moko akmuo, Ginučiai, Taurapilio piliakalnis, Ledakalnis.

  Šioje sodyboje reikės rinktis iš 4 namelių: du dviviečiai, šešiavietis, keturvietis.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė lauke, stalo žaidimai.

  Gyvūnai: informacija nepateikta.

  Kaina už numerį: 200 EUR/parą.

  Šioje sodyboje minimalus užsakymo terminas – 3 PAROS.

  Atvykus imamas užstatas.

  Daugiau informacijos

  6.    „5 Stories“ (Utenos raj.)

  2 ha sodyba gali pasiūlyti 5 namelius, 5 pasirinkimus. Šeimininkai teigia, kad kiekvienas namelis turi savo istoriją, todėl ir sodybos pavadinimas nėra atsitiktinis.

  Kalbant apie poilsį su šeima, rekomenduojamas pirmas arba ketvirtas namelis.

  Namelis Nr. 1

  Namukas, norintiems pabūti ramybėje ir tyloje. Namelis yra labiausiai nutolęs nuo sodybos pagrindinio pastato, miške, netoli ežero. Namelio interjeras puikiai atspindi jį supančią aplinką – viduje ramios, pilkos spalvos, kurios sukuria poilsiui tinkančią atmosferą ir ramybės oazę. Viduje erdvu: aukštos lubos, jungiančios pirmąjį aukštą su antruoju.

  Namelį juosia didžiulė ir jaukiai apšviesta terasa, kurioje galėsite skaityti knygą sūpuodami ant hamako ar sėdėdami patogiame sėdmaišyje, pradėti saulėtą dieną valgydami pusryčius gryname ore ar palydėti saulę, stebėdami Jus supančią gamtą. Mėgstantiems privatumą ir maudynes – tik šiam nameliui skirtas lieptelis.

  Ši vieta puikiai tinka šeimai ar draugų kompanijai praleisti laisvalaikį. Nakvynė tinkama iki 10 asmenų. Nmelyje yra: kambarys su dvigule lova, kambarys su dvejomis dvigulėmis lovomis, antro aukšto erdvėje gali miegoti iki 4 asmenų, esant poreikiui – išskleidžiama sofa-lova svetainėje.

  Namelis Nr. 4

  Namukas ant kalno, esantis arčiausiai vaikų žaidimo aikštelės, todėl puikiai tiks praleisti savaitgalį su šeima. Namelis skirtas, mėgstantiems sodybos atmosferą, kurią padeda sukurti namelio interjeras: daug medžio, plytomis dekoruotas jaukus židinys, supamas krėslas.

  Didelėje terasoje rasite valgomąjį stalą ir hamaką, o jaukios lemputės vakarais sukurs jaukią aplinką. Nakvynė tinkama iki 14 asmenų.

  Privalumai vaikams: maudynės ežere ir švelnaus smėlio krantas, kuris draugiškas ir mažiesiems svečiams – yra negilus, žaislai vaikams, vaikų žaidimo aikštelė, batutas bei vaikų maitinimo kėdutės.

  Jacuzzi ir pirties malonumai – už papildomą kainą.

  Gyvūnai: naminius gyvūnus atsivežti galima, tačiau tai kainuos 30 EUR.

  Kaina: namelis 100-200 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  7.    „Pas Drambliuką” (Anykščių raj.)

  Name yra bendra erdvė su dideliu televizoriumi ir virtuve bei keturiais miegamaisiais kambariais nakvynei iki 12 vietų. Šeimininkai teigia, kad gerą poilsį užtikrins medinės lovos su kokybiškais čiužiniais bei kokybiška patalyne. Bendroje erdvėje yra dvi ištraukiamos lovos papildomai 4 asmenims.

  Pirties malonumais galėsite mėgautis nedidelėje pirtelėje ant ežero kranto. Pirtelę galima nuomotis nakvynei (2 asmenims) kaip atskirą namelį! Būtent šis variantas tinkamas, jei ieškote poilsio tik šeimai.

  Privalumai vaikams: skaidrus ežero vanduo, negilus krantas, tinkamas maudynėms su mažais vaikučiais, smagi žaidimų aikštelė kieme.

  Ši sodyba labiau tinkama labai didelei šeimai, dviem ar net trim šeimom, arba porai su mažu vaikučiu, kuris tilptų kartu į dvivietį namuką.

  Gyvūnai: DRAUDŽIAMA.

  Kaina: kambarių kaina bendrame name svyruoja 50-80 EUR/ parą, o namelio kaina svyruoja 250-500 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  8.    „Prie upės“ (Anykščių raj.)

  Šis namelis ne prie ežero, o prie upės, tačiau skirtas iki 4 asmenų šeimai, tad norintiems išskirtinio privatumo – tai gali būti šaunus pasirinkimas.

  Jaukus pirties namelis su visa reikiama įranga. Lauke galima žaisti tinklinį mini komandomis arba badmintoną. Visa šeima gali išsinuomoti baidares, mėgautis pirtimi. Už papildomą kainą galima užsisakyti kubilą.

  Privalumai vaikams: mažiesiems skirta žaidimų aikštelė su sūpynėmis, čiuožyklėle. Vyresnieji gali išbandyti žvejybą, grybavimą arba uogavimą.

  Gyvūnai: informacija nepateikta.

  Kaina: 80-100 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  9.    „Dubingių žirgynas“ (Molėtų raj.)

  Komfortas, gamta, jokių buities rūpesčių. Šį poilsio derinį galite susikurti Dubingių žirgyne. Jis įsikūręs gražiame gamtos kampelyje, apsuptame ežerų ir miškų. Žirgynas išsiskiria ne tik supančia gamta, bet ir savo architektūra: čia po vienu stogu telpa didžiulis maniežas, arklidės, restoranas ir viešbutis „Dubingių žirgyno“ kompleksas. Šiame viešbutyje jums nereikės rūpintis maistu, nes pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti galėsite viešbučio kavinėje.

  Privalumai vaikams: mini zoologijos sodas, arkliai, žaidimų aikštelė.

  Gyvūnai: DRAUDŽIAMA

  Kaina: 60 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  Poilsis prie ežero šeimai ALYTAUS apskrityje

  10.    „Likimo ratas“ (Lazdijų raj.)

  Svajojate apie visišką atsitraukimą nuo miesto? Kaimo turizmo sodyba „Likimo ratas“ įsikūrusi ant švariausio Ilgio ežero kranto, kuriame įrengtas paplūdimys ir saugi vaikų žaidimų zona. Gamtos rezervate įrengtoje žalioje sodyboje stovi mediniai nameliai, kuriuose nerasite televizorių ar veikiančio interneto ryšio, tad galėsite mėgautis tyla ir ramybe.

  Sodyboje yra mikrobangų krosnelė, šaldytuvas ir elektrinis virdulys. Numeriuose įrengti vonios kambariai su dušais ir rankšluosčiais. Lauko valgomojo erdvėje pastatyti lauko baldai.  „Likimo rate“ rasite sauną, kubilą, lauko kepsninę ir terasą. Jaunieji svečiai puikiai leis laiką vaikų žaidimų aikštelėje.

  Kadangi tai yra gamtos rezervatas, draudžiama važiuoti motorinėmis valtimis. Ežero pakrantės skirtos tik poilsiautojams, todėl nesutiksite kitų asmenų. Sodybos svečių paslaugoms – valtys plaukiojimui ir žvejybai. Miškai aplink sodybą turtingi uogų, grybų, laukai – vaistažolių, gėlių.

  Sodyba orientuota į šeimos poilsį, tuo pačiu metu gali ilsėtis 3-4 šeimos. Yra namelis, skirtas 5 asmenims arba namelis – 9 asmenims.

  Privalumai vaikams: vaikų žaidimų aikštelė, smėliadėžė, vaikų namelis, sūpynės, hamakai.

  Gyvūnai: reikia susitarti su šeimininkais, paslauga gali būti mokama.

  Namelio nuomos kaina: 60-120 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  11.    „Namas poilsiui ant Latežerio kranto“ ( Druskininkai)

  Ieškančius ramybės mažame žmonių rate patogiai ir jaukiai gali priglausti namas ant Latežerio ežero kranto, apsuptas pušynu.

  Išskirtinis namo dizainas, labai jaukus ir šviesus interjeras su meniškomis ir etnografinėmis detalėmis, komfortiškas išplanavimas ir visa reikalingiausia buities įranga leis Jums patogiai ir maloniai ilsėtis.

  Name rasite svetainę su židiniu, antrame aukšte rasite erdvę knygų skaitymui, 3 miegamuosius. Visuose kambariuose rasite langus su vaizdais į pušyną ir ežerą. Taip pat rasite virtuvę, erdvų vonios kambarį.

  Name gali ilsėtis iki 6-8 žmonių. Tad patogiai įsikursite visa šeima, ar dvi nedidelės draugų šeimos, norinčios ilsėtis kartu.

  Privalumai vaikams: sūpynės, čiuožynė, erdvi pieva.

  Gyvūnai: informacija nepateikta.

  Namos kaina sutartinė, priklauso nuo svečių skaičiaus, metų laiko bei progos.

  Daugiau informacijos

  12.    Vaidos sodyba ant Suvingio ežero kranto (Dvarčėnų k.)

  Ant ežero kranto stovinčiuose  nameliuose gali ilsėtis šeimos su vaikais ar draugų kompanijos. Viename name yra 6 miegamos vietos, virtuvė sujungta su svetaine, yra židinys, erdvi terasa, iš kurios atsiveria nuostabi ežero panorama. Nameliuose įrengtos virtuvės su visais namų apyvokos reikmenimis, dušai, WC.

  Šeimininkai pabrėžia, kad sodyba skirta ramiam poilsiui. Tačiau pramogų netrūksta: čia yra valtis, tinklinio aikštelė, kepsninė, pirtis. Iki artimiausios parduotuvės - 1 km.

  Bendras sodybos numerių skaičius: 3 šešiaviečiai nameliai (viename namelyje yra 2 dvigulės lovos ir išskleidžiamas kampas ). Bendras sodybos miegamų vietų skaičius: 18.

  Privalumai vaikams: vaikų žaidimo aikštelė.

  Gyvūnai: informacija nepateikta.

  Nuomos kaina:
  50-80 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  13.     „Latkrantė“ (Druskininkų raj.)

  Kaimo turizmo sodyba „Latkrantė“ įsikūrusi ant Latežerio ežero kranto, šalia gražaus pušyno, 5 km nuo Druskininkų.

  Jūsų poilsiui – moderniai įrengti 4 namai, kiekvienas iš jų turi savo pavadinimą, spalvą, istoriją – tai suteikia sodybai išskirtinumo, savitumo.

  Nameliai įrengti norint sukurti svečiams šiltą ir jaukią aplinką. Čia kiekvienas bus apgaubtas maloniu savininkų dėmesiu, jauki ir šilta aplinka padės nors trumpam pamiršti kasdienybę, ir rūpesčius.

  Kiekvienas namelis turi atskirą kiemą, pavėsinę, terasą, laužavietę, sūpynes.

  Atskirame namelyje ant ežero kranto - dzūkiška garinė pirtis.

  Nameliai talpina po 6 žmones.

  Privalumai vaikams:
  žaidimų aikštelė, sūpynės.

  Gyvūnai: informacija nepateikta.

  MINIMALI APSISTOJIMO TRUKMĖ – 2 PAROS.

  Nuomos kaina: 130-200 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  Poilsis prie ežero šeimai MARIJAMPOLĖS apskrityje

  14.    Vištyčio kempingas “Pušelė” (Vilkaviškio raj.)

  Kempingas „Pušelė“ ne tik moderniai įrengtas kempingas, bet ir poilsiavietė, įsikūrusi ant labai švaraus ir gilaus Vištyčio ežero kranto, kurio plotas beveik 2000 tūkst. ha.

  Čia Jūs rasite ramų poilsį ir galėsite turiningai praleisti savo laisvalaikį. Kempingo teritorijos plotas yra 5,2 ha. Atsižvelgdami į daugumos klientų pageidavimus, kempinge yra uždrausta naudotis garsine – muzikine aparatūra 24 val. (visą parą).

  Laisvalaikio praleidimui galite pasirinkti vandens dviračius, irklines valtis, baidares, kanojas, krepšinio ir tinklinio aikštynus, biliardą, stalo tenisą, oro ritulių stalus ar mobilią sauną.

  Nakvynei galite pasirinkti dviviečius-keturviečius namelius su bendro naudojimo tualetais ir dušais, bei galite nuomotis namelius su patogumais.

  Privalumai vaikams:
  žaidimų aikštelė, vaikų sporto aikštelė, sūpynės, čiuožyklė.

  Gyvūnai: galima atsivežti už papildomą mokestį.

  Nuomos kaina: 40-180 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  15.    „Žvejo namai“ (Vilkaviškio raj.)

  Šis namelis ant Kunigiškių tvenkinio kranto skirtas ramiam poilsiui su šeima arba dviem.

  Žvejo namų apylinkėse rasite tvenkinį, kuriame galima maudytis, lieptelį. Galėsite žvejoti arba plaukioti valtimi. Žinoma, sodyboje rasite pirtį ir šašlykinę.

  Namelyje yra patalynė, indai, elektra, dujinė viryklė, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad sodyboje yra lauko tualetas, taip pat nėra vandens, jis yra atvežamas. Taigi, jeigu norite komforto, reikia atsižvelgti į šias sąlygas.

  Privalumai vaikams: sūpynės, stalo žaidimai.

  Gyvūnai: LEIDŽIAMA.

  Kaina: 80-110 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  16.    „P. Arbatauskienės sodyba” (Vilkaviškio raj.)

  Jeigu norite pailsėti, leidžiant laiką aktyviai, Jūsų laukia erdvi kaimiško tipo sodybos nuoma su etnografiniais elementais. Ji įsikūrusi pačiame Vištyčio miestelyje ant gražaus 1660 ha ežero kranto (10 m nuo ežero). Sodyboje pastatyti aštuoni rąstiniai namai, turintys modernią vidaus įrangą ir visus patogumus. Tai ideali vieta mėgstantiems ramų bei aktyvų poilsį.

  Ši sodyba pritaikyta šventėms, bet tinka ir poroms ar šeimoms. Šeimininkai nuomoja butus, kambarius, namelius, vilas. Dviviečiai, triviečiai, keturviečiai, penkiaviečiai, šešiaviečiai, aštuonių vietų, 10 vietų, 11 vietų – ras kiekvienam, pagal  poreikį tinkantį variantą.

  Čia netrūks pramogų: jau įprastų kubilų, pirčių, žvejybos, vandens dviračių, maudynių, galėsite naudotis ir sporto sale, biliardu, stalo futbolu. Taip pat šeimininkai gali pasiūlyti žiemos pramogų: sniego motociklas, rogės, slides.

  Privalumai vaikams: vaikų žaidimų aikštelė kieme, šildomas baseinas su čiuožykle.

  Gyvūnai: leidžiami iš anksto susitarus.

  Nuomos kaina:
  50-100 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šiose vietoje rasite belaidį interneto ryšį, virtuvėlę, tualetą. Jeigu jums svarbūs konkretūs dalykai: gyvūnų apgyvendinimas, pramogos vaikams, pramogos už papildomą kainą ar pan. – rekomenduojama asmeniškai susisiekti su šeimininkais ir pasitikslinti konkrečias sąlygas.

  O kad kelionė neprailgtų ir vaikams netrūktų prasmingų pramogų, nepamirškite pasiimti YES FOR SKILLS lavinamųjų knygelių ir kortelių!

  *Kainos ir informacija tikrinta 2023 m. kovo 10 d.

  Gero poilsio!

   

  Papildomai kviečiame skaityti

  Ieškote galimybės kokybiškai praleisti laiką su vaikais? Rekomenduojame šiuos straipsnius - Geriausi SPA su vaikaisdraugiškos kavinės vaikams VilniujeLankytinos vietos Vilniuje.

  Turime didelį kiekį straipsnių apie rekomendacijas ir patarimus kaip išmokyti vaikus skaičiuotiskaitytipasiruošti darželiui ar lavinti vaiko kalbą.