Kokie yra YES FOR SKILLS skaitymo kortelių privalumai ir panaudojimo būdai?

 • Kokie yra YES FOR SKILLS skaitymo kortelių privalumai ir panaudojimo būdai?

  Mokymasis skaityti vaikams nuo pat mažų dienų ugdo begalę gebėjimų, suteikia daug galimybių ateityje. YES FOR SKILLS skaitymo kortelės – bene geriausia bei moderniausia ir, be jokios abejonės,  visiems mažyliams labiausiai patinkanti  priemonė, kuri yra skirta būtent mokytis skaityti.

  Šios skaitymo kortelės yra suskirstytos į du rinkinius: dviskiemenių žodžių  kortelių rinkinyje galima rasti 60 vienetų spalvingų skaitymo kortelių, kuriuose parašyti įvairūs žodžiai ir žodžius atitinkančias paveikslėlių korteles, o triskiemenių žodžių rinkinyje yra 40 vienetų minėtų kortelių su jais atitinkančiomis paveikslėlių kortelėmis. Šiame straipsnyje aptarsime kokie yra minėtos mokomosios priemonės privalumai ir panaudojimo būdai.

  YES FOR SKILLS skaitymo kortelės – kokie jų privalumai ir panaudojimo būdai?

  Skaitymo kortelių privalumai:

  • Interaktyvios skaitymo kortelės yra daugkartinio naudojimo. Pavyzdžiui, mokantis vaikui skaityti, kitoje kortelės pusėje galima rašyti kortelėje parašyto žodžio raides, mėginti užrašyti visą  žodį bei nupiešti patį objektą.
  • Jos yra įlaminuotos, saugios vaikams,  jų kampai yra švelnūs, tad garantuojame, jog Jūsų vaikai nesusižeis savo mikliųjų pirštų.
  • Jos ilgaamžės – galime Jus nuraminti, jog šios kortelės niekada neišblunka bei nesusilamdo, tad jomis galės ateityje naudotis ir džiaugsmingai mokytis skaityti Jūsų anūkai ar net proanūkiai.
  • Jos spalvingos ir žaismingos, todėl pritraukia net ir judriausio vaiko dėmesį.
  • Neužima daug vietos, todėl drąsiai galima vežtis kartu su savimi į bet kurią kelionę.

  Šių skaitymo kortelių panaudojimo būdai yra štai tokie:

  • Pavyzdžiui, vaikas perskaito skaitymo kortelėje esantį žodį, tuomet paprašykite jo atrasti namuose  ir atnešti tą objektą ir sakykite, jog perskaitytų tą žodį dar kartą.
  • Naudodami interaktyvias skaitymo korteles, tarkime, žaiskite klausimų žaidimus: klausimais išnagrinėkite, pavyzdžiui, žodį „KOKOSAI“ ir  pradėkite užduodami tokius klausimus kaip: „Kokiu garsu prasideda žodis?“; ,,Kokiu garsu baigiasi žodis?“; ,,Kokie žodžiai prasideda šiuo garsu?“ ir „Koks žodis rimuojasi su ?“.
  • Skaitymo kortelių pagalba, tarkime, norėdami sukurti foneminį suvokimą, dainuokite dainas ir deklamuokite eilėraščius su tuo žodžiu, kurį vaikas perskaito kortelėje. Vaikų dainelės ir eilėraščiai yra ne tik linksmybės – eilė ir ritmas padeda vaikams išgirsti žodžių garsus ir skiemenis, o tai padeda išmokti skaityti. Geras būdas ugdyti fonetinį suvokimą (vienas iš svarbiausių įgūdžių mokantis skaityti) yra ritmiškai ploti kartu ir deklamuoti dainas.

  *Rekomenduojame atliekant aukščiau  minėtus panaudojimo būdus dviskiemenių žodžių skaitymo korteles naudoti pradedantiems, o triskiemenių – jau įgudusiems skaitymo pasaulyje vaikams.

  Apibendrinant, galima teigti, jog YES FOR SKILLS skaitymo kortelės turi daug įvairių privalumų. Taip pat jų panaudojimo būdų yra daugybė. Su jomis vaikas išmoks skaityti lengvai ir žaismingai! 

  Papildomai kviečiame skaityti

  Kuo svarbus vaikų stambiosios bei smulkiosios motorikas lavinimas? Daugiau informacijos straipsniuose - Stambioji motorika arba smulkioji motorika.

  Yesforskills skaitymo kortelės gali būti puikus pasirinkimas jums, plačiau straipsnyje - Kodėl verta rinktis YES FOR SKILLS skaitymo korteles?

  Kaip išsirinkti geriausiai tinkančias YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Patarimus skaitykite čia.