Poilsis gamtoje šeimai – misija įmanoma?

 • Poilsis gamtoje šeimai – misija įmanoma?

  Poilsis su šeima skamba idiliškai. Sodybų Lietuvoje netrūksta, tačiau išsirinkti vietą poilsiui su šeima gamtoje tampa tikru darbu. Atlikome apžvalgą, kokiose vietose galima praleisti laiką su šeima, kad erdvė būtų tinkama ne tik tėvams, bet ir vaikams. Pateikiame 18 vietų didžiosiose Lietuvos apskrityse, kurios pritaikytos poilsiui su šeima.

  Atkreipiame dėmesį, kad tai nėra reklama sodyboms, už šį straipsnį nėra atlyginta materialiu ar kitu būdu. Vietovės buvo atrinktos pagal šiuos kriterijus: vaikams tinkamos vietos ir google.com lankytojų vertinimas ne mažesnis nei 4,5 žvaigždutės iš 5.

  Sodybų eiliškumas atsitiktinis.

  Poilsis prie ežero šeimai VILNIAUS apskrityje

  1. „Hytte“ (Elektrėnų sav.)

  18 a. teritorijoje pūpso namukas pasiruošęs priimti iki 10 žmonių nakvynei. Namo pirmas aukštas skirtas laisvalaikiui, o antras – miegojimui.

  Ši vieta ypatingai tinkama šeimoms su mažais vaikais, nes mažieji čia galės jaustis itin saugiai. Name netrūksta apsaugų: krosnelės grotelės, laiptų varteliai. Taip pat galima rasti maitinimo kėdučių vaikams ir specialų virdulį mišinukams – kaista iki 40 laipsnių šilumos. Jauniausieji šeimos nariai ras lavinamąjį kilimėlį.

  Šioje sodyboje už papildomą kainą galima mėgautis pirties ir kubilo malonumais.

  Privalumai vaikams: patys mažiausi ras daugybę žaidimų, medinių žaislų tiek viduje, tiek lauke. Sūpynės, čiuožynės, smėlėta pakrantė prie ežero.

  Gyvūnai: leidžiama atsivežti mažus, nesišeriančius augintinius

  Kaina: 150-400 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  2. „Pundeliškių sodyba“ (Šalčininkų raj.)

  Dar vienas namelis, tinkantis, tiems, kurie ieško daugiau poilsio, privatumo nei pramogų. Namelis talpina iki 6 asmenų.

  Taip pat sodyba tinkama, jei nenorite gyventi šalia ežero, bet norite įmerkti kojas į vandenį. Tvenkinys miško apsupty – visai šalia namų.

  Privalumai vaikams: smėlio dėžė, vyresniems – smiginis, didelės sūpynės.

  Namelyje rasite visko, ko gali prireikti buityje. Taip pat galima naudotis kubilu, pirtimi.

  Gyvūnai: nėra informacijos.

  Kaina: 80-100 EUR/parą. Kaina 2 asm.

  Daugiau informacijos

  3. „Šinkūnų malūnas“ (Ukmergės raj.)

  Tai puiki vieta gamtos apsuptyje švęsti įvairias progas, gimtadienius, mokymus, krikštynas, seminarus, konferencijas, stovyklas, tačiau šioje sodyboje taip pat nuomojamas namelis šeimai – „Šeimos namelis“.

  Sodyboje gali nakvoti iki 17 asmenų. Kiek talpina atskiras „Šeimos namelis“ nėra nurodyta, todėl reikėtų klausti pačių šeimininkų.

  Namelyje rasite, ko gali prireikti šeimos poilsiui nuo viryklės ir šaldytuvo iki privataus tualeto.

  Privalumai vaikams: žadamos sūpynės, baseinėlis vaikams, vandens dviračiai, tinklinio aikštelė, batutas.

  Gyvūnai: dėl atvykimo su gyvūnais – reikia susitarti iš anksto.

  Kaina: 50-400 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  4. „Vila Viesai“ (Trakų raj.)

  „Vila Viesai“ – puiki vieta ant Viesų ežero kranto (80 metrų ežero pakrantės). Vaizdingas kraštovaizdis, nuostabi gamta – visa tai leis jums ne tik atsipalaiduoti, bet ir patirti vidinį harmonijos jausmą.

  Didelėje (2 ha) sodybos teritorijoje įrengti trys poilsio namukai – vilos su terasomis ir privačiomis erdvėmis. Didelė teritorija leis kiekvienam poilsiautojui atrasti atokią vietą ramiems apmąstymams ar poilsiui su knyga. Vilos šeimininkai teigia, kad vertina kiekvieną svečią ir stengiasi pateisinti kiekvieno poilsiautojo lūkesčius, todėl kiekvienas atvykęs į šią sodybą turės galimybę ne tik atitrūkti nuo miesto šurmulio ir pasinerti į gamtos glėbį, bet ir galės tikėtis nuolatinės pagalbos, dėmesio ir svetingumo.

  Sodybos šeimininkai šeimą siūlo apgyvendinti Pirties namelyje, kuris talpina iki 10 žmonių.

  Pramogos: pirtis, kubilas, maudynės ežere, žvejyba, valtys, vandens dviračiai, tinklinis, badmintonas, smiginis, dviračiai.

  Privalumai vaikams: vaikų žaidimų aikštelė, batutas ir sūpynės.

  Gyvūnai: jei norite pasiimti augintinį, paslauga mokama.

  Kaina: namelio kaina sezono metu nuo 120 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  5. „Bražuolėje pas Juozą“ (Trakų raj.)

  Sodyba įsikūrusi prie Trakų, unikalioje, istorinėje Bražuolės piliakalnio papėdėje, trijų tvenkinių apsuptyje (7 km iki Trakų).

  Jeigu jūs neieškote privataus namuko, tuomet sodybos „Bražuolėje pas Juozą“ siūlomi kambariai svečių namuose gali būti šaunus pasirinkimas.

  Ši vieta labiau orientuota į šventes, konferencijas, tačiau šeimininkai laukia ir pavienių šeimų ar turistų bei yra pasiryžę skirti jiems ne ką prastesnį aptarnavimą.

  Dviviečiai – keturviečiai kambariai su privačiais dušais ir WC;

  Keturviečiai – šešiaviečiai apartamentai su patogumais ir virtuve;

  Atskiras trijų miegamųjų namas didesnei šeimai ar kelioms šeimoms.

  Aplink sodybą ne vienas tvenkinys, kuriame galėsite saugiai pasipliuškenti.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė kieme.

  Gyvūnai: nėra informacijos.

  Kaina: kambarys nuo 40 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  6. „Valley house“ (Trakų raj.)

  Sodyba „Valley House“ įsikūrusi prie Vilkokšnio ežero. Tai vieta skirta ramiam ir tyliam poilsiui su šeimomis ar draugais. Šalia namų yra įrengtos automobilių aikštelės, lauko kepsninės, pavėsinės.

  Sodybos teritorijoje yra kempingas su pavėsinėmis, laužavietėmis, WC, dušu bei įrengtos vietos maudytis ežere. Aplink sodybą esantys Aukštadvario regioninio parko vaizdai suteikia galimybę grožėtis gamta tiek vasarą, tiek žiemą. Sodybos svečiams yra sudaryti maršrutai pėsčiomis, dviračiais, valtimi bei baidarėmis.

  Muziejuje, kuriame yra surinkti senoviniai rakandai, organizuojamos edukacinės programos, krosnyje kepama ruginė duona su natūraliu raugu.

  Teritorija didelė ir talpina daug gyventojų, tačiau 3 ha teritorijoje yra namelis, skirtas iki 6 asmenų šeimai, tad vienai ar dviem šeimoms galima rinktis būtent šį variantą.

  Privalumai vaikams: vaikų žaidimo aikštelė, tvenkinys kieme.

  Gyvūnai: nėra informacijos.

  Kaina: namelis 150-250 EUR/parą.

  Yra kempingo galimybė.

  Daugiau informacijos

  7. „Šamo valdos“ (Trakų raj.)

  Sodyboje rasite kelis namelius, tinkamus šeimoms arba didelį namą, skirtą šventėms.

  „Muzikanto“ ir „Dailininko nameliai“, skirti vienos šeimos poilsiui (talpina po 6 asmenis), o „Gėlių“ namas tinkamas kelioms šeimoms (maždaug 18 asmenų). Galite nesirūpinti dėl galimo triukšmo švenčių metu, nes pagrindiniame name su sale renginiai vyksta tik tada, kai nuomojama visa sodyba. Taigi ši vieta pritaikyta taip pat poilsiui gamtoje su šeima.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė, vaikams tinkamas smėlėtas ežero krantas, lieptas, batutas, tinklinio aikštelė, galima paplaukioti valtimi.

  Gyvūnai: informacijos nėra.

  Kaina sezono metu: 85-100 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  8. „Kregždės“ (Trakų raj.)

  Sodybos šeimininkai teigia, kad šioje vietoje patiks ypač tiems, kas mėgsta ramybę nuo miesto šurmulio ir privatumą, o taip pat vertina kokybę ir miesto lygio patogumus. Tarp daugybės ežerų įsikūrusi sodyba džiugina sutvarkyta pakrante.

  Čia apsistoti gali iki 8 asmenų ramiam poilsiui.

  Nusprendus atvykti žiemą, turėtų nudžiuginti židinys ir šildomos grindys.

  Privalumai vaikams: sūpynės, batutas, žaidimų konsolė, stalo žaidimai.

  Iki artimiausios ežero Žako – 70 m.

  Gyvūnai: leidžiama atvykti su gyvūnais iki 5 kg. svorio.

  Kaina: 90-110 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  9. „Medaus pirtelė“ (Trakų raj.)

  Privataus poilsio mylėtojams dar vienas pasiūlymas – poilsio namelis „Medaus pirtelė“ įrengtas Varnikų kaime, vaizdingoje vietovėje prie Skaisčio ežero.

  Namelyje su šildomomis pirmo aukšto grindimis yra palydovinės televizijos kanalus rodantis televizorius, svetainės zona, virtuvėlė su mikrobangų krosnele, virykle bei šaldytuvu ir dušas su plaukų džiovintuvu bei nemokamais higienos reikmenimis. Iš kambario ir terasos atsiveria vaizdai į ežerą ir sodą.

  „Medaus pirtelės“ sode rasite kepsninę. Už papildomą mokestį galėsite naudotis pirtimi. Svečiams taip pat siūloma pažvejoti ir išsinuomoti valtis bei dviračius.

  Iš anksto užsisakiusiems svečiams sodyboje tiekiami tradiciniai kibinai.

  Šis namelis tiks šeimai, ieškančiai privataus poilsio. Nakvynei priimami 4 asmenys. Taip pat galima užsisakyti pirties paslaugas.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė kieme.

  Gyvūnai: informacija nepateikta.

  Kaina: 65-250 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  10. „Pušų šlamesy“ (Kernavė)

  Sodybą sudaro privati ir Jums skirta 12 ha valda, kurioje 10 ha miško ir rąstinių pastatų kompleksas: 180 m2 svečių namas, 3 poilsio nameliai po 30 m2 su dengtomis terasomis ir rąstinė pirtis po liepa jūsų maloniam poilsiui ir pasibuvimui gamtoje.

  Sodybos šeimininkai sako, kad storų sienojų poilsio nameliai suteiks nepakartojamą susiliejimo su gamta ir atsipalaidavimo pojūtį, o bendrauti su gyva ugnimi galėsite patogiai įsitaisę prie židinio. Namelyje rasite visus patogiam gyvenimui reikalingus atributus: minkštas kampas su miegama dalimi, tinkama dviejų žmonių poilsiui bei du foteliai, lengvai transformuojami į miegamas vietas, mini virtuvėlė, kurioje laukia būtiniausios maisto ruošos priemonės, sanmazgas su dušo kabina, tualetu, kriaukle, šildomomis grindimis ir rankšluosčių džiovintuvu.

  Siūloma garinėje pirtyje mėgautis su vantomis ir atsigaivinti gėlo vandens miško ežerėlyje. Pirties laikas derinamas rezervacijos metu. Taip pat pirtyje siūloma išmėginti natūralų obuolių actą, kuris gerina sveikatą ir prisotina kūną deguonimi.

  Netoliese esančiame miško parke su įvairaus amžiaus vaikais galėsite prisiliesti prie paslaptingo miško gyvenimo, apžiūrėti bebrų gyvenvietes ir užtvankas.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė lauke.

  Gyvūnai: dėl augintinių reikia susitarti iš anksto.

  Nuomos kainos: 70-400 EUR/parą.

  Vasarą MINIMALUS APGYVENDINIMO LAIKAS – 2 PAROS.

  Daugiau informacijos

  11. „Vilniaus kempingas“ (Vilnius)

  Galbūt jūsų šeima mėgsta palapines? Tuomet puikus pasirinkimas – kempingas.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė, batutas, didelė erdvė.

  Ilsėkitės hamakuose, grilinkite skanią mėsytę, o jūsų vaikai ras veiklos erdvioje aplinkoje.

  Gyvūnai: leidžiama už papildomą mokestį.

  Kaina: 5-10 EUR/parą (už asmenį).

  Daugiau informacijos

  12. „Poilsis Paežeriuose“ (Vilniaus raj.)

  Šviežiai atrodantys nameliai, dengti šiaudiniais stogais, dar viena jauki vieta, norintiems privatesnio poilsio. Šioje sodyboje siūlomi du nameliai: „Pušynė“ ir „Obelynė“.

  „Pušynė“ skirta iki 7 asmenų grupei, o „Obelynė“ – iki 5 asmenų.

  Privalumai vaikams: pramogų gali rasti įvairaus amžiaus vaikai. Mažiausieji ras namelį vaikams ir smėliadėžę, vyresni: krepšinio lentą, badmintono / tinklinio tinklą, smiginio lentą, petankę ir kitus lauko žaidimus.

  Valtis, pirtis – papildomi elementai, kuriuos galima išnaudoti už papildomą kainą, leidžiant laiką Paežeriuose.

  Šeimininkai juokauja, kad į kainą įskaičiuota ir rytinės paukščių simfonijos.

  Gyvūnai: pasiimti gyvūną galite, jei jis sveria iki 5 kg.

  Kaina: namelis 120-180 EUR/parą.

  Daugiau informacijos

  Poilsis prie ežero šeimai KLAIPĖDOS apskrityje

  13. „Olando kepurė“ (Karklė)

  Galbūt jūsų netraukia poilsis nameliuose ar medinėse sodybose? Tuomet poilsio kompleksas „Olando kepurė“ gali būti tinkama vieta jums ir jūsų šeimai. Jūra oš vos už 500 m. nuo jūsų namų.

  Karklėje įsikūręs kompleksas gali pasiūlyti 8 dviviečius skandinaviško interjero, modernius, jaukius ir patogius kambarius. Pro numerių langus atsiveria pajūrio regioninio parko vaizdai. Taip pat šalia rasite kavinę, todėl nereikės rūpintis maisto gamyba.

  Vaikams iki 3 m. galima ilsėtis nemokamai, jeigu jiems nereikia papildomos miegojimo vietos.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė kieme.

  Gyvūnai: DRAUDŽIAMA.

  Nuomos kaina: 60-70 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  14. Agluonėnų parko apartamentai su SPA (Klaipėdos raj.)

  Patinka komfortiškas poilsis gamtos apsuptyje? Galite suderinti gamtą ir SPA Agluonėlių parko apartamentuose.

  Apartamentuose įrengti du atskiri miegamieji, kuriuose yra po vieną dvigulę lovą bei papildomos pristatomos lovos. Juose patogiai apsistoti gali didesnė šeima arba dvi šeimos su mažais vaikais. Čia rasite ir pilnai įrengtą virtuvę su visais indais bei įrankiais, taip pat ir griliui reikalingus įrankius. Poilsiui įrengta ir svetainė bei lauko terasa, o viename iš miegamųjų – atskiras balkonas, apsuptas medžių žalumos.

  Agluonėnų parko apartamentų teritorijoje galėsite žaisti krepšinį ar tinklinį specialiai įrengtose aikštelėse, atsipalaiduoti hamake ar mėgautis knyga terasoje.

  Užsisakę viešnagę apartamentuose galėsite neribotai naudotis SPA erdve, kurioje yra šildomas baseinas, sūkurinė vonia bei garinė pirtis. Šiltuoju metų laiku taip pat galima maudytis visai šalia esančiame tvenkinyje.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė kieme, šildomas baseinas.

  Gyvūnai: leidžiami paklusnūs naminiai augintiniai.

  MINIMALUS APSISTOJIMO TERMINAS: 2 PAROS.

  Nuomos kaina: nuo 130 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  15. „Iknamai“ (Gargždų raj.)

  Neseniai pastatytas ir moderniai įrengtas namas sodyboje Iknamai – puiki vieta, norintiems iš namų išvykti ilgesniam laikui, bet kartu turėti ir namų jausmą. Savo rankomis pastatytą namą šeimininkai įrengė taip, lyg jis būtų statytas sau. Kaskart apsistojus svečiams, jie visada pasiteirauja atsiliepimų ir atsižvelgę į juos, nuolat kuria vis jaukesnę aplinką komfortiškam poilsiui. Šiandien didysis sodybos namas yra ta vieta, kur gera ir mažiems, ir dideliems.

  Name yra du atskiri miegamieji, tad jis puikiai tiks nedidelėms draugų kompanijoms ar poilsiui su šeima. Erdvi svetainė sujungta su patogiai įrengta virtuve, kurioje rasite visus reikiamus indus bei įrankius, taip pat ir valgomojo stalą. WC bei dušas namo viduje. Lauko terasoje galėsite mėgautis ryto kava, o vakarais, kol šalia esančioje kepsninėje gaminsite vakarienę, stebėti saulėlydžius. Iš viso gali apsistoti 5 asmenys.

  Netoliese yra tvenkinys, kuriame galima plaukioti su vandens dviračiu, o aplinkui esančiose pievose lakstyti basomis mažiesiems bus tikras malonumas. Už papildomą mokestį pilnam Jūsų atsipalaidavimui šeimininkai siūlo masažinį kubilą, kuris yra šalia namo, bei masažo paslaugas tiesiai pas jus.

  MINIMALUS APSISTOJIMO TERMINAS: 2 PAROS.

  Gyvūnai: DRAUDŽIAMA

  Kaina: nuo 90 EUR/parą už 2 asm.

  Daugiau informacijos

  Poilsis prie ežero šeimai KAUNO apskrityje

  16. „Guronys“ (Kauno apskr.)

  Pasiilgusiems kaimo atmosferos, tradicinės lietuviškos trobos, galima apsistoti septynių hektarų ploto teritorijoje įsikūrusioje sodyboje „Guronys“. Joje siūloma apsistoti numeriuose bei istoriniuose mediniuose tradicinės lietuvių kaimo trobos interjero kotedžuose. Kompleksas yra ant ežero kranto. Svečiai gali išsinuomoti valtis bei vandens dviračius ir naudotis vandens čiuožykla.

  Sodybos „Guronys“ numeriams skirti bendri vonios kambariai. Kotedžuose įrengtos virtuvėlės.

  Komplekso svečiai kviečiami žaisti krepšinį, futbolą ir tinklinį. Bendroje svetainėje pastatytas futbolo stalas, o lauke – teniso stalas. Sodyboje taip pat rasite sauną ir sūkurinę vonią. Valgį ruošti galėsite bendroje virtuvėje, kurioje pastatyta indaplovė ir šaldytuvas.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė, vandens čiuožykla, gyvūnai.

  Sodybos ypatumas, kad joje rasite triušių, žąsų ir panašių gyvūnėlių, kuriuos galėsite netgi pamaitinti.

  Vienas namelis talpina 2-7 asmenis. Kitas porą su mažais vaikais. Didysis namas skirtas pokyliams.

  Gyvūnai: informacijos nėra.

  Nuomos kaina: 40-70 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  17. „VasaRojus“ (Birštono raj.)

  Galvojote, kad poilsis jurtoje / kupoluose skirtas tik poroms? Galite ilsėtis ir su šeima!

  VasaRojuje laukiama svečių, kurie nori paklausyti upės tėkmės, rytinio paukščių čiulbėjimo, o naktį skaičiuoti žvaigždes. Šeimininkai didelį dėmesį skiria detalėms: patogūs, iki smulkmenų išplanuoti kupolai ir jurta, rankomis rinktos žolelės bei kaimynų bičių medus Jūsų rytinei arbatai. Modernūs nameliai talpina viską, ko gali prireikti Jūsų viešnagei.

  Didžiajame Kupole laukiami didesnių kompanijų – šeimų su vaikučiais, ramaus draugų būrelio iki 6 žmonių. Mažieji kupolai skirti poroms. Jurtoje komfortiškai gali apsistoti pora arba maža šeima.

  Privalumai vaikams: vaikų žaidimo aikštelė, sūpynės, hamakai.

  Gyvūnai: leidžiama atsivežti augintinį.

  Nuomos kaina: 87-147 EUR/parą

  Daugiau informacijos

  Poilsis prie ežero šeimai PANEVĖŽIO apskrityje

  18. „Pasvalio kempingas“ (Pasvalys)

  Galbūt patinka leisti laiką palapinėse, bet norisi daugiau civilizacijos? Pasvalio kempingas gali viską sulieti. Norite palapinės? Prašau. Galbūt mėgstate visgi gyvenimą kambariuose? Pasvalio kempingas gali pasiūlyti ir tai. Stovyklavietė tinkama kemperiams, palapinėms, keliautojams su motociklais ir šeimoms, norinčios pailsėti komfortiškiau.

  Kempinge galėsite mėgautis: teniso kortais, futbolo stadionu, pirtimi, kubilu, paspirtukais, naudotis šašlykine. Galima rengti piknikus teritorijoje.

  Čia rasite netgi kavinę, kuri dirba kiekvieną dieną nuo 11 val. iki 20 val., tad jeigu nenorite gaminti, tai gali būti tinkamas pasirinkimas jūsų šeimos poilsiui.

  Vasarą galėsite mėgautis šalia tekančios upės pramogomis su įrengta maudykla, pasivaikščiojimas basų kojų taku padės Jums pajausti kempinge tvyrančią ramybę. Šaltuoju metų sezonu galima suorganizuoti maudynes Pasvalio miesto baseine su pirčių kompleksu.

  Kambariai dviviečiai – keturviečiai.

  Privalumai vaikams: žaidimų aikštelė.

  Gyvūnai: leidžiami galimai už papildomą kainą.

  Daugiau informacijos

  Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šiose vietoje (išskyrus Vilniaus kempingą ir „Likimo ratas“) rasite belaidį interneto ryšį, virtuvėlę, tualetą. Jeigu jums svarbūs konkretūs dalykai: gyvūnų apgyvendinimas, pramogos vaikams, pramogos už papildomą kainą ar pan. – rekomenduojama asmeniškai susisiekti su šeimininkais ir pasitikslinti konkrečias sąlygas.

  O kad kelionė neprailgtų ir vaikams netrūktų prasmingų pramogų, nepamirškite pasiimti YES FOR SKILLS lavinamųjų knygelių ir kortelių!

  *Kainos ir informacija tikrinta 2023 m. kovo 3 d.

  Gero poilsio!

   

  Papildomai kviečiame skaityti

  Ieškote galimybės kokybiškai praleisti laiką su vaikais? Rekomenduojame šiuos straipsnius - Geriausi SPA su vaikaisdraugiškos kavinės vaikams VilniujeLankytinos vietos Vilniuje.

  Papildomą ir naudingą informaciją apie YES FOR SKILLS produktus pateikiame šiuose straipsniuose - kaip naudoti YES FOR SKILLS PDF produktus? ir Magnetinės lentos prie sienos - jų privalumai ir išskirtinumai.