Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ – kaip išmokyti vaiką skaityti naudojant jas?

 • Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ – kaip išmokyti vaiką skaityti naudojant jas?

  Įprastai vaikai pradeda skaityti sulaukę 5 – 7 metų. Yesforskills skaitymo kortelės  „Sudėk žodį“ – puikus pasirinkimas, nes šios kortelės ne tik be galo naudingos, bet ir žaismingos, kadangi kiekvienas žodis, kurį reikia sudėti Jūsų vaikui, yra su paveikslėliu.

  Naudojant jas, kaip mokymo priemonę, mažylis ne tik greičiau išmoksta skaityti skiemenimis, bet ir įnirtingai, vedamas didelio smalsumo, turi ieškoti gyvūno, valgomo gaminio, baldo ar kito objekto, kortelėse įliustruotas žodžio dalis. Šiame straipsnyje atskleisime kaip išmokyti savo vaiką skaityti, naudojant minėtas korteles t. y. aptarsime kaip panaudoti mokantis skaityti dviskiemenius ir triskiemenius žodžius. Taip pat aptarsime šios mokomosios priemonės privalumus.

  Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ – kaip išmokyti vaiką skaityti naudojant jas?

  • Raidžių pažininimas, mokymasis ir skaitymas yra gana lėtas procesas, todėl reikia neskubant kasdien parinkti po tam tikrą žodžių skaičių, kad vaikas galėtų lengvai ir greitai juos įsiminti kaip tarti ir išmokti skaityti. Dažniausiai per vieną dieną vaikas išmoksta skaityti po 5 ar 10 žodžių, tačiau kiekvienas skirtingai geba tai daryti, todėl tikrai verta atsižvelgti į tai ir nesilaikyti jokių griežtų taisyklių.;
  • Vaiko skaitymo pradžiai svarbu pradėti nuo pavienių žodžių, o ne bendro pilno teksto sakiniais. Pirmiausia, vaikas turi išmokti skaityti skiemenimis, o ne raidėmis. Kiekvienas žodis suskirstytas į dvi ar tris dalis, du ar tris skiemenis, todėl tai padeda lengviau jungti pilną žodį. Taip vaikas yra skatinamas ne tik išgirsti garsą, bet ir suvokti jo vietą žodyje.;
  • Galite sugalvoti įvairių užduotėlių ar žaidimų, kad vaikas lengviau įsimintų kaip reikia skaityti dviskiemenius ar triskiemenius žodžius. Pavyzdžiui, sumaišykite visas korteles į krūvelę ir sakykite vaikui, jog surastų ir sujungtų skiemenis į žodžius pagal paveikslėlius.

  Savo internetinėje parduotuvėje turime skaitymo mokymuisi kortelių „Sudėk žodį“, kurios sudomins kiekvieną vaiką. Jos yra dviejų rūšių: 60 skaitymo kortelių dviskiemeniais žodžiais bei 40 skaitymo kortelių triskiemeniais žodžiais. Rekomenduojame pradėti mokytis skaityti nuo dviskiemenių, o vėliau pereiti prie triskiemenių žodžių kortelių.

  Kokie šios mokomosios priemonės privalumai?

  • Praturtina žodyną;
  • Padeda pažinti raides, garsus;
  • Itin lavina pradinius skaitymo gebėjimus;
  • Taip pat lavina mąstymą;
  • Ugdo kalbėseną, atmintį, pastabumą;
  • Padeda dėmesio koncentracijai.

  Apibendrinant, galima teigti, jog Yesforskills skaitymo kortelės „Sudėk žodį“ itin patrauklus skaitymo mokymuisi metodas vaikams, kurie nori išmokti skaityti dar iki mokyklos. Šis būdas turi daug privalumų - populiariausius išvardinome. Kitame straipsnyje pristatysime sudėtingesnes korteles, skirtas labiau įgudusiems vaikams. Leiskite patirti vaikams skaitymo malonumą kuo ankščiau - su įliustruotomis skiemenų kortelėmis skaitymą „prisijaukins“ lengviau!

   

  Papildomai kviečiame skaityti

  Yesforskills skaitymo kortelės gali būti puikus pasirinkimas jums, plačiau straipsnyje - Kodėl verta rinktis YES FOR SKILLS skaitymo korteles?

  Kaip išsirinkti geriausiai tinkančias YES FOR SKILLS lavinamąsias korteles? Patarimus skaitykite čia.

  Ieškote papildomos informacijos, pavyzdžiui kokius įgūdžius ugdo lavinamosios kortelės? Pateikiame detalią informaciją šiame straipsnyje.