Dovanos 3 metų vaikui

 • Dovanos 3 metų vaikui

  Trumpai:

  • Rinkdami dovaną 3 metų vaikui atsižvelkite į jo raidą, prioritetinius įgūdžius konkrečiu raidos etapu, individualius vaiko poreikius ir išreikštus interesus
  • Išrinkite dovanas, turinčias ir pramoginę, ir mokomąją vertę
  • Ypatingą dėmesį skirkite vaiko kalbos įgūdžiams lavinti, socialiniams ryšiams kurti ir emociniam intelektui ugdyti skirtiems žaislams ir lavinimo priemonėms

  Dovanos 3 metų vaikui paieška gali būti ir sudėtinga, ir įdomi. Šiuo amžiaus tarpsniu vaikai sparčiai vystosi tiek fiziškai, tiek emociškai. Dėl šios priežasties itin svarbu išrinkti dovaną, kuri ne tik suteiktų gerų emocijų, bet ir skatintų vaiko raidą.

  Šiame tinklaraščio įraše aptarsime svarbiausius trejų metų vaiko sėkmingo vystymosi aspektus, į kuriuos atsižvelgus bus paprasčiau išrinkti tobulą, vaiko poreikius ir gebėjimus atitinkančią dovaną. Įraše - ir gimtadienio dovanų idėjos (kurios tikrai puikiai tiks ir Kalėdoms ) , ir skirtumai tarp trimečiui ir keturmečiui naudingų dovanų.

  Kaip išrinkti dovaną 3 metų vaikui?

  Trečiasis vaiko gimtadienis – ypatinga šventė, kadangi tokio amžiaus vaikas geriau nei anksčiau supranta šios progos reikšmę. Geriausių dovanų idėjos 3 metų vaikui gims, atsižvelgus į vaiko raidą, prioritetinius įgūdžius konkrečiu raidos etapu, individualius vaiko poreikius, išreikštus interesus. Kadangi kiekvienas vaikas yra unikalus, svarbu nepamiršti individualių vaiko savybių.

  • Pažinimo funkcijos

  Sulaukę trejų metų vaikai uoliai mokosi naujų dalykų, labai stiprėja jų pažintiniai gebėjimai. Niekuomet neprašausite padovanoję žaislų ir lavinimo priemonių, skirtų kūrybiškumui, vaizduotei, mąstymui, problemų sprendimo įgūdžiams lavinti. Tokių dovanų pavyzdžiai: įvairios dėlionės, interaktyvios lavinamosios knygos, konstruktoriai, kaladėlės.

  • Smulkioji ir stambioji motorika:

  Jei palygintume dvejų ir trejų metų vaikų smulkiąją motoriką, greičiausiai pastebėtume, jog trejų metų vaiko pirštų judesiai yra kur kas tikslesni. Smulkiajai motorikai lavinti puikiai tinka įvairūs konstruktoriai, dėlionės, piešimo reikmenys, lavinamosios knygos su lipdukais, magnetukai.
  Įvairūs lauko žaislai, kamuoliai, laipiojimo konstrukcijos, Montessori mediniai baldai-žaislai skatina vaiko stambiosios motorikos vystymąsi. Lauko žaislai turėtų ypač patikti judriems vaikams. Vaiko fizinį aktyvumą skatinančios ir judesių koordinacijai gerinti efektyvios priemonės – puiki dovana trimečiui!

  • Socialinis ir emocinis vystymasis

  Kuo mažamečiai aiškiau suvokia savo ir kitų jausmus, tuo sėkmingiau jie vystosi tiek socialiai, tiek emociškai. 3 metų vaikui galite padovanoti žaislų ir lavinimo priemonių, skirtų mokymuisi bendrauti, ieškoti kompromiso, išmokti dirbti komandoje, suprasti kito emocijas.

  Emociniam vaiko intelektui lavinti ypač naudingos vaikiškos knygelės su aprašomomis emocijomis, emocijų kortelės.

  Lėlės, veiksmo figūrėlės, įvairūs kostiumai (skirtingoms gyvenimiškoms scenoms imituoti), žaislinės virtuvėlės, lėlių vežimėliai, stalo žaidimai, lavinamieji kortų žaidimai – puikios dovanos vaikų socialiniams įgūdžiams gerinti.

  • Kalbos įgūdžiai

  3 metų mažylių kalbos žodynas labai sparčiai gausėja. Jie mėgsta čiauškėti ir daug klausinėti. Jei svarstote, ką padovanoti trimečiui, kuris vis raiškiau bendrauja, rinkitės paprastu pasakojimu ir patraukliomis iliustracijomis išsiskiriančias knygas, garsines-muzikines vaikiškas knygeles, interaktyvius žaislus (pvz. kalbančiąsias korteles), skatinančias žodinį bendravimą. Lėlės su priedais ar kalbantys žaislai gali būti naudingi ne tik vaiko kalbos įgūdžiams, bet ir suteikti vaikui gerų emocijų ir naujų žaidimo galimybių.

  • Saugumas

  Renkant dovaną trejų metų vaikui saugumas išlieka vienu iš svarbiausių veiksnių. Įsitikinkite, kad žaislo ar lavinimo priemonės komplekte ar konstrukcijoje nėra smulkių detalių, kuriomis galima užspringti. Ieškokite dovanų, kurių sudėtyje nėra nuodingų medžiagų. Visuomet remkitės ant dovanojamo daikto pakuotės pateikiamomis amžiaus rekomendacijomis. Laikykitės visų gamintojo pateiktų nurodymų ir, jei tik turite galimybę, paskatinkite taip elgtis ir vaiko tėvelius ar globėjus, taip garantuodami saugų dovanojamo žaislo/priemonės panaudojimą.

  • Dovanos universalumas ir ilgaamžiškumas

  Atsižvelkite į tvarumą ir atsakingo vartojimo principus. Išrinkite dovaną, kurią galima pritaikyti prie besikeičiančių vaiko pomėgių ir skirtingų raidos etapų. Universalūs žaislai, kuriuos galima panaudoti skirtingais būdais arba laikui bėgant kartu su vaiku augantys žaislai turi ilgalaikę vertę. Tai užtikrina, kad dovana išliks patraukli ir naudinga vaikui. Tokia dovana gali būti tiesiog magnetinė lenta, kurios panaudojimo galimybės yra kur kas platesnės, nei tiesiog magnetukų dėliojimas jos paviršiuje.

  • Mokomoji dovanos vertė

  Trejų metų vaikams puikiai tiks dovanos, turinčios tiek pramoginę, tiek lavinamąją vertę. Apsvarstykite žaislus ar lavinamąsias priemones, su kuriomis žaisdami ar kitaip naudodamiesi vaikai gali išmokti pirmųjų skaičių, spalvų ar formų. Mokomosios programėlės ir interaktyvios mokymosi sistemos taip pat gali būti vertingos vaiko mokymuisi.

  Renkant gimtadienio dovaną trejų metų vaikui reikia atsižvelgti į jo raidos etapą ir asmeninius interesus. Šiame amžiuje mažamečiai dažnai žavisi juos supančiu pasauliu, svajoja ir pasitelkia vaizduotę. Galiausiai, svarbiausia išrinkti dovaną, kuri ne tik džiugintų, bet ir prisidėtų prie vaiko augimo bei vystymosi.

  Kalėdinių dovanų idėjos

  Svarstant, ką Kalėdų proga padovanoti trimečiui, svarbu paminėti, kad šventės - puiki galimybė įnešti nuoširdžios nuostabos ir džiaugsmo į vaiko kasdienybę. Apsvarstykite dovanas, atspindinčias Kalėdų dvasią, pvz., švenčių tematikos knygas su mylimais personažais, interaktyvius žaislus, grojančius šventines melodijas, jaukias, patrauklaus dizaino pižamas, kūrybiškumą skatinančias spalvinimo knygeles Kalėdų tema, kūrybinius rinkinius.
  Kalėdos yra bendrų patirčių metas, todėl visuomet galite padovanoti visai šeimai skirtus žaidimus ar lavinimo priemones, kurias naudodami šeimos nariai gali stiprinti tarpusavio ryšį. Pramogos vaikams ar visai šeimai (bilietai į kino seansą, koncertą, teatrą ar kt.)– taip pat puiki dovana. Na, o šventinis įpakavimas ar prie dovanos pridėtas sveikas kalėdinis saldėsis be cukraus bet kurią dovaną pavers kalėdine staigmena!

  Dovana 3 ir 4 metų vaikui

  Trejų ir keturių metų vaikai turi daug bendrų bruožų ir sparčiai mokosi naujų įgūdžių, tačiau jiems tinkamiausios ir naudingiausios dovanos, atsižvelgiant į vaiko raidos procesus, tikrai skiriasi. Nors galima rasti universalių, abiem amžiaus grupėms tinkamų, žaislų ir edukacinių priemonių, svarbu atsižvelgti į skirtingus šių amžiaus grupių vaikų poreikius ir gebėjimus. Štai keletas besikeičiančių aspektų, į kuriuos tikslinga atsižvelgti:

  • Žaislų ir lavinimo priemonių sudėtingumas

  3 metai: dovanokite žaislus, kurie yra paprasti, spalvingi ir skatina tyrinėti, yra naudingi smulkiajai ir stambiajai motorikai, problemų sprendimo įgūdžiams lavinti, vaizduotei skatinti.

  4 metai: vaikai dažnai būna pasiruošę jau sudėtingesniems žaislams ir lavinimo priemonėms. Puikiai tiks vaikiški galvosūkiai, smulkesnių detalių dėlionės, įvairūs kūrybiniai rinkiniai, sudėtingesnės konstrukcijos vaikiški konstruktoriai su daugiau detalių, įvairūs stalo ir kortų žaidimai su specifinėmis taisyklėmis, kurios 3 metų vaikui dar gali būti nesuprantamos.

  • Skirtingi kalbos įgūdžiai

  3 metai: rinkitės kalbos vystymuisi skatinti skirtas interaktyvias knygas, paprastus pasakojimų rinkinius ir žaislus, skirtus mokytis žodžių, formų, spalvų.

  4 metai: ieškokite dovanų, skirtų pagerinti kalbos įgūdžius, pvz., sudėtingesnių istorijų knygelių, lavinančių žaidimų su raidėmis ir skaičiais, žaislų, skatinančių kūrybišką

  žodinę išraišką.

  • Augantis socialinis sąmoningumas

  3 metai: lėlės ar veiksmo figūrėlės gali būti naudingi žaislai vaiko socialiniams įgūdžiams. Sutelkite dėmesį į veiklą, kuri vaiką moko dalintis ir keistis.

  4 metai: ieškokite dovanų (pvz., įvairių stalo ir kortų žaidimų), kurie skatina sudėtingesnius vaidmenų ir bendradarbiavimo žaidimus.

  • Auganti nepriklausomybė

  3 metai: tinka dovanos, kurios leidžia savarankiškai tyrinėti ir priimti sprendimus, pavyzdžiui, meno reikmenys ar paprasti konstruktoriai.

  4 metai: didėjant vaiko nepriklausomybei apsvarstykite dovanas, skirtas savarankiškam žaidimui, pavyzdžiui, rankdarbių rinkinius.

  • Pomėgiais pagrįstos dovanos:

  3 metai: rinkitės dovanas, atsižvelgdami į išreikštus vaiko pomėgius, pvz., gyvūnai.
  4 metų: pomėgiai tampa labiau apibrėžti, todėl apsvarstykite dovanas, susijusias su konkrečiomis temomis ar jiems patinkančiais personažais, nesvarbu, ar tai būtų superherojai, princesės, gyvūnai ar mėgstami animaciniai filmai.

  • Ypatingų progų supratimas

  3 metai: paprastos ir vizualiai patrauklios dovanos gimtadienio ar švenčių proga.
  4 metai: tokio amžiaus vaikai gali geriau suprasti ypatingas progas, todėl asmeniškos dovanos ir daiktai, susiję su šventėmis, turi didesnę reikšmę.

  Šių besikeičiančių aspektų supratimas padeda išrinkti dovanas, atitinkančias vaiko raidos etapą ir suteikiančias jam džiaugsmo.
  Renkant tobulą dovaną trejų metų vaikui reikia atsižvelgti į jo vystymosi poreikius ir interesus. Išrinkę žaislus, skatinančius pažintinę, motorinę, socialinę ir emocinę raidą, galite padovanoti dovaną, kuri ne tik linksmins, bet ir prisidės prie visapusio vaiko vystymosi. Nepamirškite teikti pirmenybės dovanos saugumui, universalumui ir edukacinei vertei.

  Yes For Skills dovanos vaikams

  Yes For Skills lavinamosios knygos

  Yes For Skills lavinamosios kortelės
   

  Yes for Skills magnetinės lentos ir magnetukai
   

  Yes For Skills elgesio ugdymo sistemos vaikams

  Rekomenduojame skaityti:

  Ruošiatės švęsti vaiko gimtadienį Vilniuje ar Vilniaus rajone? Įdomiausių vietų gimtadieniui organizuoti sąrašas pateikiamas tinklaraščio įraše ,,Kur švęsti vaiko gimtadienį Vilniuje?“.
  Norite skirti gražų gimtadienio sveikinimą vaikui, bet trūksta įkvėpimo? Yes For Skills specialistai paruošė tinklaraščio įrašą ,,Gimtadienio sveikinimai vaikams“, kuriame tikrai rasite, ką nors tinkamo!
  Svarstote 3 metų vaikui gimtadienio proga padovanoti stambiajai motorikai ugdyti skirtų žaislų ir lavinamųjų priemonių? Daugiau apie stambiosios motorikos įgūdžių svarbą ir lavinimą skaitykite tinklaraščio įraše ,,Stambioji motorika: kuo svarbus stambiosios motorikos lavinimas ir kaip jį organizuoti namuose?“.
  Planuojate vaikui dovanoti emociniam intelektui lavinti skirtų žaislų ir lavinamųjų priemonių? Daugiau apie emocinio intelekto ugdymą ir jo svarbą tinklaraščio įraše ,,Vaikų emocinė raida: emocinis intelektas ir pykčio priepuolių valdymas“.
  Domitės vaiko kalbos raida ir kalbos įgūdžių lavinimu? Kviečiame skaityti tinklaraščio įrašą ,,Kaip lavinti vaiko kalbą namuose?“.

 • DUK