Dovanos 1 metų vaikui

 • Dovanos 1 metų vaikui

  Trumpai:

  • renkant dovaną vienerių metų vaikui tikslinga atsižvelgti į vaiko raidos ypatumus, mažylio individualius gebėjimus ir saugumą
  • smulkiajai ir stambiajai motorikai lavinti skirtos lavinamosios priemonės ir žaislai – puikios dovanos pirmojo gimtadienio proga
  • vaikiškos knygutės puikiai tiks tiek pirmiesiems kalbos įgūdžiams lavinti, tiek tėvų tarpusavio ryšiui su mažyliu kurti
  • vaikų sensorikai lavinti skirti žaislai ir ugdymo priemonės yra ypač naudingos ankstyvuoju raidos laikotarpiu
  • 1 ir 2 metų vaikų raidą atitinkančios lavinimo priemonės ir žaislai yra skirtingi. Tiesa, kai kurios dovanos puikiai tiks ir vienerių, ir dvejų metų mažyliui.

  Dovanos 1 metų vaikui paieška gali būti sudėtinga. Pirmasis vaiko gimtadienis – tai simbolinės kelionės iš kūdikystės į vaikystę pradžia. Sulaukę pirmųjų metų vaikai labai sparčiai vystosi, išryškėja jų asmenybė. Nesvarbu, ar ieškote dovanos mažyliui gimtadienio proga, ar, galbūt, kalėdinių dovanų, svarbiausia suprasti unikalius vienerių metų vaiko poreikius.

  Šiame tinklaraščio įraše – patarimai, kaip išrinkti 1 metų vaikui tinkamą gimtadienio dovaną, atsižvelgiant į vaiko raidos procesus, naudingos gimtadienio/kalėdinių dovanų idėjos, taip pat analizuosime, kuo skiriasi naudinga dovana 1-ojo ir 2-ojo gimtadienio proga.

  Kaip išrinkti dovaną 1 metų vaikui?

  Jei esate pakviesti į pirmąjį mažylio gimtadienį, rinkdami dovaną atsižvelkite į svarbiausius aspektus – į vaiko amžių (raidos etapą), vaiko individualius gebėjimus ir saugumą. Svarbu paminėti, kad vaikai yra labai skirtingi, todėl panašaus amžiaus vaikų gebėjimai gali reikšmingai skirtis.

  Svarbiausiems 1 metų vaiko įgūdžiams lavinti skirtos dovanos

  • Vaiko smulkioji ir stambioji motorika ypač sparčiai vystosi maždaug nuo 6 mėnesių. Tai yra kritinės svarbos įgūdžiai būtini kokybiškam gyvenimui, savarankiškumui ir saviraiškai.• Paprastai jau nuo 6 mėnesių kūdikiai pradeda suprasti paprastus, kasdien girdimus žodžius ir reaguoti į paprastus klausimus ir paliepimus.
  • Maždaug nuo 1 metų vaikas po truputį pradeda tarti trumpus žodelius, jungti kalbos garsus į įvairias kombinacijas.
  • Ryšys tarp smulkiosios motorikos išsivystymo ir kalbos įgūdžių yra įrodytas moksliniais tyrimais.
  • Mažyliui labai svarbi sensorinė integracija. Įvairūs žaislai ir lavinimo priemonės, skirtos jutimams lavinti, gali būti neįtikėtinai naudingos. Be to, skirtingų tekstūrų, garso ir kitų tipų dirgikliai gali patraukti vienmečio dėmesį, sukelti smalsumą.
  • Išrinkite dovanas, kurios naudingos vaikui šiuo vystymosi laikotarpiu, yra tinkamos smulkiajai, stambiajai motorikai, kalbos įgūdžiams lavinti, sensorinei integracijai gerinti.

  Dovanos 1 metų vaiko smulkiajai ir stambiajai motorikai lavinti

  Įvairūs konstruktoriai, kaladėlės, rūšiavimo žaidimai, vaiko amžiui tinkamos dėlionės, lavinamosios knygutės, mediniai žaislai.

  Dovanos 1 metų vaiko stambiajai motorikai lavinti

  Montessori bokšteliai, lavinamieji kilimėliai, supamieji arkliukai, stumdomi vaikiški vežimėliai.

  Dovanos 1 metų vaiko kalbos įgūdžiams gerinti

  Įvairios garsinės ir įprastos knygelės, muzikiniai žaislai, visos smulkiajai motorikai lavinti skirtos priemonės.

  Dovanos 1 metų vaiko sensorikai lavinti

  Ryškių spalvų/tekstūrų ir kontrastingi žaislai, kortelės, minkštos lavinamosios knygos, sensoriniai arba jutiminiai lavinimo kilimėliai, muzikiniai, interaktyvūs žaislai ir knygelės.

  Mažylio gebėjimai, interesai ir poreikiai

  Rinkdami tinkamą dovaną 1 metų vaikui, jei tik turite galimybę, pasiteiraukite, kuo šiuo metu mėgsta užsiimti mažylis, galbūt, išryškėjo tam tikri jo interesai.

  Visuomet aktualu pasiteirauti tėvelių, ko vaikui reikia, galbūt konkreti dovana būtų naudinga tam tikriems mažylio įgūdžiams lavinti.

  Jei vaiko, kuriam ieškote dovanos, artimai nepažįstate, dovaną rinkite, atsižvelgdami į vaiko raidą, o siekdami nustebinti galite išrinkti kažką netikėto ir efektingo.

  Svarbu, kad dovanojami daiktai atitiktų mažylio amžių. Informacijos apie daikto tinkamumą konkretaus amžiaus vaikui ieškokite ant daiktų pakuočių.

  Saugios dovanos

  Rinkitės saugumo reikalavimus atitinkančius žaislus, edukacines priemones ir kitus dovanojamus daiktus. Įsitikinkite, kad Jūsų dovanojamas daiktas atitinka vaiko amžių, neturi smulkių detalių, kuriomis vaikas gali užspringti, ir yra pagamintas iš netoksiškų medžiagų Be to, šiuo metu rinkoje gausu tvarių, daugkartinių, perdirbamų vaikams tinkančių produktų.

  Asmeniškos dovanos

  Jei 1 metų vaikui norite padovanoti kažką ypatingo ir išskirtinio, apsvarstykite asmeniškų dovanų variantus, pvz., ryškų fėjos sijoną stebuklingas fėjas mėgstančiai mažylei ar pasakų knygą, kurioje aprašoma vaiko vardu pavadinto superherojaus istorija. Dovanodami tokias dovanas galime kurti neįtikėtinus vaikų prisiminimus ir iššaukti netikėčiausias emocijas.

  Kalėdinių dovanų vienerių metų vaikui idėjos

  Svarstydami, ką Kalėdų proga padovanoti 1 metų vaikui, pagalvokite apie dovanas, kurios padeda pajausti šventinę nuotaiką ir kurti šventinius prisiminimus. Vaikui tikrai galite padovanoti ir vieną iš anksčiau minėtų dovanų, tačiau minkšta šventinė pižama, interaktyvios kalėdinės pasakų knygelės, lavinamoji knygelė Kalėdų tema gali būti puiki šventinę nuotaiką kurianti dovana! Kita vertus, šventinis įpakavimas ar prie dovanos pridėtas sveikas kalėdinis saldėsis be cukraus bet kurią dovaną pavers kalėdine staigmena!

  Dovana 1 ir 2 metų vaikui

  Vienerių ir dvejų metų vaikui renkamos dovanos turėtų skirtis (bent jau dovanojamų žaislų, lavinamųjų priemonių sudėtingumas). Nors ir galima rasti bendrų ir 1, ir 2 metų vaikui tinkamų žaislų ir edukacinių priemonių, tarp šių dviejų amžiaus grupių yra ir ryškių raidos skirtumų, lemiančių skirtingų priemonių ir veiklų poreikį:

  • Raidos etapas

  Vienerių metų vaikas: paprastai lavinami pagrindiniai motoriniai įgūdžiai, mažylis tyrinėja savo pojūčius, užsiima paprasta veikla: pvz., stato bokštą iš kaladėlių, varto knygeles.

  Dvejų metų vaikas: dvimečių judesiai kur kas labiau koordinuoti ir tikslingesni. 2 metų mažyliui būdingas didžiulis smalsumas, noras tyrinėti, vis lakesnė vaizduotė.

  Dėl šių priežasčių dvejų metų vaikams dažnai aktualesnės dovanos, skirtos sudėtingesnėms problemoms spręsti, kūrybiškumui išlaisvinti.

  • Saugumas

  Vienerių metų vaikas: žaislų ir lavinimo priemonių saugumas labai svarbus klausimas, nes tokio amžiaus vaikai linkę tyrinėti pasaulį daiktus vis dar dedami į burną. Vienerių metų amžiaus vaikams skirtuose žaisluose neturi būti smulkių detalių, kuriomis vaikas gali užspringti.

  Dvejų metų vaikas: nors saugumas išlieka prioritetas, dvejų metų vaikai gali geriau suvokti pagrindines taisykles ir elgtis šiek tiek saugiau. Vis tiek svarbu išrinkti žaislus be aštrių kampų, atsižvelgti į žaislų ir priemonių tinkamumo amžiui rekomendacijas.

  • Žaislų sudėtingumas:

  Vienerių metų vaikas: tinka paprasti ir pojūčius stimuliuojantys sensoriniai žaislai. Populiariausi žaislai – kaladėlės, ryškūs, kontrastingi, muzikiniai žaisliukai.

  Dvejų metų vaikas: sparčiai tobulėja vaiko pažintiniai gebėjimai, dvejų metų vaikai gali žaisti su sudėtingesniais žaislais, pvz., konstruktoriais, dėlionėmis.

  • Pomėgiai ir pageidavimai:

  Vienerių metų vaikas: tokio amžiaus vaikus dažnai traukia ryškios spalvos, paprastos formos ir garsus skleidžiantys žaislai.

  Dvejų metų vaikas: sulaukę dvejų metų vaikai gali kur kas tvirčiau išreikšti savo pomėgius, pavyzdžiui, mėgti tam tikrus gyvūnus ar konkrečią veiklą. Vaiko interesus atliepianti dovana bus malonesnė ir patrauklesnė.

  Nors kai kurie žaislai ir lavinimo priemonės tikrai tinkami abiem šioms amžiaus grupėms, renkant dovaną būtina atsižvelgti į raidos etapą, pomėgius ir saugos reikalavimus. Vaikams augant jų gebėjimai ir poreikiai kinta. Dovanojant amžių atitinkančias dovanas užtikrinama, kad žaisdami vaikai gaus didžiausią naudą. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas vaikas vystosi skirtingai.

  Renkant dovanas vienerių metų vaikams svarbu atrasti pusiausvyrą tarp linksmybių ir funkcionalumo, atsižvelgti į vaiko vystymąsi. Ar tai gimtadienio šventė, ar susibūrimas Kalėdų proga - apgalvotos, vaiko amžių atitinkančios dovanos bus naudingos vaiko vystymuisi ir leis mažyliui ir jo šeimai džiaugtis prasmingomis ir turiningomis akimirkomis.

  Dažniausiai užduodami klausimai

  Ar yra kokių nors konkrečių saugumo aspektų, į kuriuos turėčiau atsižvelgti rinkdamas dovaną vienerių metų vaikui?

  Tikrai taip. Ieškokite dovanų, kurių komplektacijoje nėra smulkių detalių, keliančių pavojų užspringti. Įsitikinkite, kad žaisluose, lavinimo priemonėse ir kituose vaikų naudojamuose daiktuose nėra toksiškų medžiagų, patikrinkite ar žaislai, knygos neturi aštrių kampų.

  Kokios dovanos vaikams yra naudingos vaiko nuo 1 metų socialiniams įgūdžiams lavinti?

  Lėlės, žaislinės virtuvėlės, stumdomi vežimėliai, minkšti pliušiniai žaislai, kortų žaidimai puikiai tinka vaiko nuo 1 metų socialiniams įgūdžiams lavinti. Ankstyvuosius vaiko socialinius įgūdžius efektyviausia lavinti leidžiant jam žaisti su bendraamžiais, tėvams ar globėjams bendraujant su mažyliu ir užsiimant bendra veikla.

  Jei 1 metų vaikui gimtadienio proga nenoriu dovanoti žaislų, kokios gimtadienio dovanų idėjos tinkamos?

  Apsvarstykite praktiškus daiktus, tokius kaip drabužiai, įvairūs priežiūros reikmenys, individualizuotos užduočių knygos. Patirties dovanos ir pramogos vaikams irgi gali būti puiki dovana, pavyzdžiui, apsilankymas mažiems vaikams pritaikytame žaidimų centre ar kvietimas sudalyvauti mažylių lavinimui skirtuose kūrybiniuose užsiėmimuose.

  Kaip išrinkti dovaną, kuri atitiktų 1 metų vaiko pomėgius ar asmenybę?

  Atkreipkite dėmesį į dabartinius vaiko interesus ar pageidavimus, pastebėtus bendraujant su juo arba paminėtus kalbant su jo tėveliais. Mažylio mylimiausias personažas ar mėgstamiausia spalva dovaną gali paversti dar prasmingesnę.

  Yes For Skills dovanų idėjos vaikams

  Yes For Skills lavinamosios knygos mažyliams – dovanokite bet kokia proga, atvertę knygutę rasite įvairių, skirtingiems įgūdžiams lavinti skirtų užduočių.

  Yes For Skills lavinamosios knygos vaikams iki 1 metų


  *Vaikams iki 3 metų lavinimo priemones rekomenduojama naudoti tik prižiūrint suaugusiems

  Yes For Skills edukacinės knygos vaikams nuo 1 metų


  *Vaikams iki 3 metų lavinimo priemones rekomenduojama naudoti tik prižiūrint suaugusiems

  Yes For Skills lavinamosios kortelės

  Tai puiki dovana tiek gimtadienio, tiek kitų švenčių proga. Žaiskite žaidimus ir kurkite tarpusavio ryšį.

  Lavinamosios kortelės kūdikiams Lavinamosios kortelės ,,Formos“ Lavinamosios kortelės ,,Spalvos“

  *Vaikams iki 3 metų lavinimo priemones rekomenduojama naudoti tik prižiūrint suaugusiems

  Yes For Skills magnetinės lentos ir magnetukai

  Žaidimams ir mokymuisi. Labai universali dovana kiekvienam vaikui. Įvairių formų magnetinės lentos puikiai tiks tiek ugdymo įstaigose, tiek kiekvienuose namuose.


  *Vaikams iki 3 metų lavinimo priemones rekomenduojama naudoti tik prižiūrint suaugusiems

  Yes For Skills žaislai vaikams iki 1 metų

  *Vaikams iki 3 metų lavinimo priemones rekomenduojama naudoti tik prižiūrint suaugusiems

  Rekomenduojame skaityti:

  Ruošiatės švęsti vaiko gimtadienį Vilniuje ar Vilniaus rajone? Įdomiausių vietų gimtadieniui organizuoti sąrašas pateikiamas tinklaraščio įraše ,,Kur švęsti vaiko gimtadienį Vilniuje?“.
  Norite sukurti gimtadienio sveikinimą vaikui, bet trūksta įkvėpimo? Yes For Skills specialistai paruošė tinklaraščio įrašą ,,Gimtadienio sveikinimai vaikams“, kuriame tikrai rasite kažką gražaus!
  Ieškote gimtadienio ar kalėdinės dovanos 2 metų vaikui? Naudingų dovanų pavydžiai tinklaraščio įraše ,,Dovanos 2 metų vaikui“.
  Esate pakviesti į 3 metų vaiko gimtadienį? Apie dovanų pasiūlymus tokio amžiaus vaikams ,,Dovanos 3 metų vaikui“.
  Maždaug 1-2 metais mažyliai žengia pirmuosius žingsnius į vaikų darželį. Lengvesnei adaptacijai - ,,15 patarimų kaip pasiruošti darželiui“.