Sužinokite - lankytinos vietos Šalčininkuose, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

 • Sužinokite - lankytinos vietos Šalčininkuose, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

  Įvairios lavinamosios knygelės vaikams arba Montessori kortų žaidimai yra smagi ir įtraukianti vaikų ugdymo priemonė. Tačiau kartais taip norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Kiekvienas Lietuvos miestas unikalus, žavintis savo istorija ir kviečiantis aplankyti įdomias ir galbūt mažai atrastas vietas. Šiandienos kelionės kryptis - Šalčininkai, esantys Vilniaus apskrityje ir žavintys ne tik savo unikalia istorija, bet ir lankytinais objektais, į kuriuos kviesime nuvykti.

  Lankytinos vietos Šalčininkuose

  Šalčininkų miesto aikštė - pagrindinė miesto vieta, kurią kerta kiekvienas miesto gyventojas ir svečias, pagrindinis akcentas aikštėje - fontanas su granito apdaila.
  Vagnerių rūmai (Šalčininkų dvaras) - svarbiausias Šalčininkų kultūros paveldo objektas, šiuo metu rūmuose įsikūrusi Stanislavo Moniuškos menų mokykla.
  Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras - čia galite apžiūrėti Dieveniškių krašto namų apyvokos reikmenų ir tradicinių amatų muziejinę ekspoziciją, akmeninių skulptūrų parkelį.
  Jašiūnų dvaras - respublikinės reikšmės architektūros paminklas. Yra parkas,išlikusi oficina, buvusios arklidės su sodininko, girininko ir vežėjo patalpomis antrame aukšte.
  Rūdninkų giria - penktas pagal plotą Lietuvos miškų masyvas Šalčininkų ir Varėnos rajonuose.
  Norviliškių pilis - tai renesansinė XVI a. pilis, stūksanti tolimiausiame Lietuvos pietryčių taške – „Dieveniškių kilpos“ kyšulyje.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Šalčininkuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Šalčininkų Šv. apaštalo Petro bažnyčia
  • Šalčininkų Šv. Tichono maldos namai

  Muziejai:

  • Jašiūnų dvaro muziejus
  • Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras

  Parkai:

  • Šalčininkų miesto parkas
  • Keliaujant po Šalčininkus nepamirškite užsukti ir pasivaikščioti prie jaukaus upelio, tekančio pro šį miestą, pavadinimu - Šalčia.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Šalčininkų miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Šalčininkus:

  • Ar žinote, kad Šalčininkuose galite aptikti kalbančių akmenų? Žinoma, jie kalba mums negirdima kalba. Nuo seno Šalčininkų apylinkėse akmenys buvo itin gerbiami, o istorijos ir legendos sklando iki šiol. Tad įvairiuose parkuose, bei Šalčininkų vietovėse gausu įvairių akmenų - riedulių, kur kiekvienas turi savitą legendomis apipintą istoriją.
  • Šalčininkai išskirtinis Lietuvos miestas išsiskiriantis savo tautine sudėtimi. Šiame mieste daugiau kaip 70% gyventojų yra lenkų tautybės, o lietuvių tik vos 13%.
  • Šalčininkai išlieka vienu stabiliausių miestų pagal gyventojų skaičių. Šiame mieste per daugiau kaip 100 metų gyventojų skaičius beveik nekito ir išliko stabilus.

  Ar žinai, kad?

  Šalčininkų miestas gali pasigirti iš tiesų įdomios stilistikos herbu. Jeigu daugelyje miestų herbų galime išvysti gyvūnus, tai Šalčininkai yra vienintelis miestas Lietuvoje kurio herbe vaizduojamos valgomosios gamtos gėrybės - riešutai.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ŠALČININKUS

  Vieta / apskritis: miestas Lietuvos pietryčiuose, Vilniaus apskrityje, Lydos aukštumoje, 45 km į pietus nuo Vilniaus.
  Miesto plotas: 2,98 km²
  Gyventojai: ~ 6 800
  Etnografinis regionas: Dzūkija
  Herbas: Skydas suskirstytas į dvi dalis, viršuje mėlyname lauke sukryžiuoti auksinis ir sidabrinis raktai barzdelėmis į apačią. Auksinis raktas eina iš viršutinio priekinio kampo į apatinį galinį kampą, sidabrinis - iš viršutinio galinio į apatinį priekinį. Raudoname apatiniame skydo lauke - auksinė trijų riešutų su goželėmis kekė.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Šalčininkai minimi 1311 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas yra vandenvardinis vietovardis, kilęs nuo pro miestą pratekančio Šalčios upelio. Vietovardžių daryba su priesaga -ininkai ypač būdinga Pietų Lietuvai.
  Miesto legenda / istorija: Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Šalčininkai minimi Petro Duisburgiečio kronikoje 1311 metais, kai teutonai su didele kariuomene nusiaubė Šalčininkų apylinkes. Vėliau jų puolimai pasikartojo dar 1378, 1382 ir 1394 metais. 1410 m. pastatyta pirmoji Šalčininkų bažnyčia. XV a. Šalčininkai jau buvo miestelis, kuriame gyveno lietuviai ir totoriai. XIX a. Šalčininkai buvo miestelis ir dvaras Vilniaus apskrities Šalčininkų valsčiuje. Miesto teises gavo 1956 m. gruodžio 28 d.
  Miesto šventės: Kasmet rugsėjo mėnesį Šalčininkuose vyksta derliaus šventė. Taip pat vyksta festivalis „Muzika Jašiūnų dvare“.

  Šalčininkai - itin patogi kryptis, esanti netoli Lietuvos sostinės Vilniaus, miestas žavi ne tik nuostabia architektūra, bet ir paslaptinga istorija. Lankytinos vietos šiame mieste garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Lankytinos vietos Vilniuje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
  Lankytinos vietos Vilniaus Rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Įdomybės Šilalės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką verta pamatyti Širvintų mieste? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Kupiškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą