Sužinokite - ką aplankyti Utenoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai

 • Sužinokite - ką aplankyti Utenoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai

  Lavinamosios knygos, o taip pat montessori žaislai ir žaidimai vaikams, neabejotinai smagi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė kartu su mažaisiais. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote kortelėse ar knygelėse, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą šiaurinėje Lietuvos dalyje - Uteną. Aukštaitijoje esantis miestas gausus gamtos turtais ir architektūriniais objektais, kurie sužavės ne tik didelius, bet ir mažuosius keliautojus. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Utenos vietomis.

  Lankytinos vietos Utenoje

  Dauniškio ežero muzikinis fontanas - vasarą „dainuojantis ir šokantis“ fontanas vakarais žiūrovus įtraukia į tikrą spalvų, jausmų ir šviesų karuselę.
  Senasis paštas - klasicistinių meninių formų, darnių proporcijų. Pašto stotis atlikdavo pašto tarnybų, arklių keitimo, kareivinių funkcijas.
  Narkūnų piliakalnis - įrengtas atskiroje kalvoje, Utenėlės kairiajame krante.
  Užpalių dvaro arklidės-kamenyčia - vietinės architektūros dvaro sodyba, turinti klasicizmo bruožų. XVIII a. antroje pusėje priklausė etmonui Mykolui Oginskiui.
  Vaišnoriškės etnografinis kaimas - etnografinis kaimas Utenos rajono savivaldybės pietryčiuose, Aukštaitijos nacionaliniame parke, išlaikęs senąją kaimo užstatymo struktūrą. Architektūros paminklas.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Utenoje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia
  • Dievo Apvaizdos bažnyčia
  • Utenos baptistų bažnyčia
  • Šv. Mykolo sentikių cerkvė

  Muziejai:

  • Utenos kraštotyros muziejus
  • Laisvės kovų muziejus
  • Vytauto Valiušio keramikos muziejus
  • Raganų muziejus Pačkėnuose

  Parkai:  

  • Dauniškio parkas
  • Vyžuonos parkas
  • Krašuonos parkas
  • Aukštaitijos nacionalinis parkas

  Per Utenos miestą teka Krašuonos upė ir jos intakas Vieša. Taip pat pačiame mieste tyvuliuoja ežerai -  Dauniškis ir Vyžuonaitis, todėl keliaujant po Uteną, stabtelėti prie šių ežerų tiesiog privaloma.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Utenos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Uteną:

  • Utena - vienas seniausių Lietuvos miestų, kūręsis prie legendomis apipinto Narkūnų piliakalnio, kuris daugelį kartų paminėtas kalavijuočių kronikose.
  • Keliaudami Utenoje buvo apsistoję Onorė de Balzakas, Ilja Repinas, Jonas Basanavičius ir daug kitų garsių žmonių.
  • Utena - bene vienintelis miestas Lietuvoje, turintis tarp gatvių ir namų įsispraudusius du ežerus - Dauniškio ir Vyžuonaičio.

  Ar žinai, kad?

  Vaikštinėjant po miestą būtina stabtelėti prie skulptūros „Amžinasis turistas“. Sklando legenda, kad sugalvojus šalį, kurią norisi aplankyti, ir patrynus skulptūros žiūrono akį, į tą šalį pavyks nuvykti jau per artimiausius metus.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE UTENĄ

  Vieta / apskritis: miestas šiaurės rytų Lietuvoje, Utenos apskrityje.
  Miesto plotas: 15,1 km²
  Gyventojai: ~ 25 600
  Etnografinis regionas: Aukštaitija
  Herbas: mėlyname skyde auksinė pasaga, skydo papėdėje sidabrinė aštuonių spindulių vertikalaus rombo kontūro žiežirba.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Rašytiniuose šaltiniuose Utenos vardas pirmą kartą paminėtas 1261 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Pagal legendinę Lietuvos metraščio versiją (Bychovco kroniką) Utenos miestą įkūrė Lietuvos kunigaikštis Utenis, kurio vardu miestas ir pavadintas.
  Miesto legenda / istorija: Utena – viena iš seniausių Lietuvos gyvenviečių. Narkūnų piliakalnių archeologiniai tyrinėjimai patvirtino ankstesnes mokslininkų prielaidas, kad senoji Utena buvusi apie 3-5 km į pietvakarius nuo dabartinio miesto prie Narkūnų piliakalnių. Gyvenvietė ten atsiradusi dar II tūkst. prieš mūsų erą pabaigoje. Rašytiniuose šaltiniuose Utenos vardas pirmą kartą paminėtas 1261 m., kai karalius Mindaugas laiške kalavijuočių ordinui už suteiktą pagalbą perleido ir Utten žemes. XIII–XIV a. didžiajame piliakalnyje buvo pastatyta galinga Utenos pilis, o šalia jos įsikūrusi gyvenvietė. 1416 m. pastatyta pirmoji Utenos bažnyčia. 1924 ar 1926 m. suteiktos miesto teisės. Dabartinis miestas tarsi iškopė iš savo istorinės tradicinės vietos – gilių slėnių, apglėbė Dauniškio ir Vyžuonaičio ežerėlius, pasiekė Vyžuonos upę, Skaistašilio mišką.
  Miesto šventės: Utenos miesto šventė vyksta rugpjūčio gale.

  Net neabejojame, kad Utenoje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Lankytinos vietos Švenčionyse su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Ką pamatyti Klaipėdos rajone su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Įdomybės Telšiuose: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Ką verta pamatyti Vilkaviškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Lankytinos vietos Ignalinoje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -