Neatrastos vietos Biržuose. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai!

  • Neatrastos vietos Biržuose. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai!

    Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandien ir pakviesime keliauti - Biržai. Miestas, esantis šiaurės Lietuvoje, yra tikras paslapčių lopšys, kuris stebina savo unikalia gamta. Esame tikri, kad su gamta ir joje knibždančia gyvūnija padėjo susipažinti lavinamosios kortelės vaikams arba kalbančios kortelės. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę, o štai ką rekomenduojame išvysti.

    Lankytinos vietos Biržuose

    Biržų pilis - bastioninio tipo tvirtovė, geriausiai išsilaikiusi šiaurės rytų Europoje ir vienintelė Lietuvoje. Renesansinė bastioninė pilis, istorijos ir architektūros paminklas.
    Širvėnos ežeras - dirbtinis, seniausias tvenkinys Lietuvoje.
    Juliaus Janonio aikštė - pagrindinis miesto objektas, sutraukiantis gyventojus ir turistus, miesto aikštės akcentas - į dangų šaunančios muzikinio fontano čiurkšlės.
    Astravo dvaras - viena ryškiausių XIX a. romantizmo architektūros sodybų Lietuvoje.
    Karvės ola - žinomiausias ir geriausiai ištirtas geologinis gamtos paminklas Šiaurės Lietuvoje.
    Kirkilų apžvalgos bokštas - išskirtinis architektūrinis statinys, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį.

    Aplankę populiariausias Biržų miesto lankytinas vietas, kviečiame pasigrožėti ir gražiausiomis apylinkių bažnyčiomis, muziejais, bei parkais:

    Žymiausios bažnyčios:

    • Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia
    • Biržų evangelikų liuteronų bažnyčia

    Muziejai:

    Biržų krašto muziejus

    Parkai:

    • Biržų regioninis parkas
    • Parkas prie Agluonos

    Jeigu lankotės šiltuoju metų laikotarpiu, nepamirškite aplankyti ir vandens telkinių, karštą dieną tai neabejotinai bus smagi pramoga ir atsivėsinimas tiek teveliams, tiek mažiesiems keliautojams. Biržų šiauriniame pakraštyje įteka Agluona ir Apaščia. Taip pat tyvuliuoja Širvėnos ir Kilučių ežerai.

    TAI ĮDOMU..

    Susipažinę su Biržų miesto lankytinomis vietomis ir pramogomis, kviečiame paskaityti įdomius faktus apie šį miestą ir dar labiau pažinti šias vietoves ir miesto dvasią.

    Įdomūs faktai apie Biržus:

    • Biržų rajone esantis Širvėnos ežeras yra dirbtinis, seniausias tvenkinys Lietuvoje. Jis yra vienas iš šiaurės Lietuvos karstinio regiono vandens telkinių ir priskirtas prie valstybinės reikšmės ežerų.
    • Širvėnos ežero tiltas - ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje. Šiandieną šis tiltas gausiai lankomas žvejų, jaunavedžių, miestiečių ir miesto svečių, kurie nori pasigrožėti miestu, ežero ramybe ir tiltu pasivaikščioti iki Astravo dvaro.
    • Biržų rajonas garsėja unikaliu gamtos objektu - tai smegduobėmis. Karstinės įgriuvos, susidariusios prasmegus viršutiniams žemės sluoksniams. Garsiausios jų Biržuose – Karvės ola, Lapės ola, Barsuko ola. Biržų rajone taip pat yra vienintelis toks Baltijos šalyse karstinis ežeras, sudarytas iš tarpusavyje susijungusių ir vandens prisipildžiusių 30-ies smegduobių.

    Ar žinai, kad?

    Viena žymiausių pilių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje yra būtent Biržų pilis. Ji garsėja tuo, kad pilis yra bastioninio tipo tvirtovė, geriausiai išsilaikiusi šiaurės rytų Europoje ir vienintelė Lietuvoje. Ar žinojote, legendą, kuri byloja apie pilies sienas saugančią išskirtinę ilgaamžiškumo paslaptį? Atstatant pilį vis sugriūdavo vienas pilies kampas, pilies statytojai buvo taip išvarginti, kad kreipėsi į vieną atsiskyrėlį - Perkūną. Kad pilies kampas negriūtų senolis patarė atėjūs pilnačiai sulaikyti iš bažnyčios einančius jaunuosius ir atvesti juos prie nuolat griūnančio pilies kampo. Jei jaunasis, laisva valia sutiks būti tame kampe užmūrytas ir jei jaunoji nuo savo vyro nesiskirs, užmūryti juos abu. Senolio patarimas buvo įvykdytas. Ir iš tiesų, Lietuvą siaubė karai ir audros, griuvo priešų sprogdintos sienos, bet pilies kampas išliko kaip meilės ir ištikimybės tėvynei simbolis.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE BIRŽUS

    ISTORIJA

    Vieta / apskritis: miestas šiaurės Lietuvoje, Panevėžio apskrityje, 201 km į šiaurę nuo Vilniaus, 90 km į pietus nuo Rygos, netoli Latvijos sienos.
    Miesto plotas: 15,59 km²
    Gyventojai: ~ 10 400
    Etnografinis regionas: Aukštaitija
    Herbas: Herbo auksiniame lauke ant rudo koto plevėsuojanti sidabrinė vėliava su juodu ereliu. Paukščio kojos ir snapas auksiniai, nagai - sidabriniai. Skydą juosia žalias laurų vainikas.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Gyvenvietė pirmą kartą paminėta 1455 m. balandžio 14.
    Miesto pavadinimo kilmė: Biržų vardo kilmė nėra aiški. Galima manyti, kad jis kilęs nuo bendrinio žodžio biržis – „beržynas“ „ruplusis beržas“, biržė – „beržynėlis“, biržtva – „beržynas, baltmiškis“. Todėl pirminė reikšmė galėjo būti susijusi su miško, krūmų, beržyno ar beržynėlio savokomis. Manoma, kad apgyvendinant vietovę čia augę daug beržų.
    Miesto legenda / istorija: Dabartinio miesto teritorijoje gyventa jau neolite, prieš 5000 metų. Biržų apylinkėse buvo gyventa žiemgalių genčių. Gyvenvietė pirmą kartą paminėta 1455 m. kai LDK Kazimieras Jogailaitis Radvilai Astikaičiui dovanojo 6 pavaldinius ir žemės. Per Biržus ėjo strateginis kelias iš Rygos į Vilnių. XVI a. miestas turėjo privilegiją versti sustoti visus keliaujančios iš Rygos į Vilnių. Nuo 1547 m. tapo Biržų kunigaikštystės centru, o netrukus ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Livonijos pasienio tvirtove. 1549 m. Žygimantas Augustas specialia privilegija Biržams patvirtino kunigaikštystės statusą. 1589 m. Biržams buvo suteiktos Magdeburgo teisės. 1804 m. miestas įkeistas LDK didikams Tiškevičiams. Nuo XIX a. 2-osios pusės miestas pradėjo augti.
    Miesto šventės: Kasmet rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais Biržuose vyksta miesto šventė.

    Biržai - tikras gamtos turtas. Lankytinos vietos jame garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Ką verta pamatyti Mažeikiuose? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestąNeatrastos vietos Pakruojyje. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai!
    Ką verta pamatyti Rokiškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
    Sužinokite - ką aplankyti Šakiuose su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai
    Įdomybės Šilutės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai