Lankytinos vietos Visagine su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

 • Lankytinos vietos Visagine su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

  Kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis bei rajonas unikalus savo gamtos turtais, lankytinomis vietomis bei architektūra. Kelionių entuziastai pritars, kad vietų, kur keliauti ir ką aplankyti su vaikais Lietuvoje - tikrai gausu. Ir nors žinome, kad Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės yra nepakartojamai smagi kasdieninė veikla. Kartais yra metas prasiblaškyti ir už namų sienų. Šiandienos maršrutas - Visaginas. Miestas šiaurės rytuose tikrai turi kuo nustebinti, o tuo įsitikinsite ir patys, tad Visagine kviečiame aplankyti.

  Lankytinos vietos Visagine

  Visagino miesto simbolis - priešais Visagino savivaldybės administracijos pastatą ant aukštos stelos į plaukiančius debesis išskleidęs sparnus kyla paukštis – pirmasis miesto simbolis.
  Ignalinos atominė elektrinė - vienintelė Baltijos šalyse buvusi branduolinė jėgainė. Nuo 2010 vyksta eksploatacijos nutraukimo darbai.
  Paminklinis miesto akmuo - pradėjus Ignalinos atominės statybas, pradėti kurti ir naujo miesto planai. 1975 m. vasarą jėgainės statybininkai prie pirmųjų daugiabučių namų pamatų atvežė didžiulį riedulį, jis tapo kertiniu miesto akmeniu, o diena (rugpjūčio 10), kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena.
  Magūnų kaimo kapinaitės ir koplyčia - viena seniausių Visagino apylinkių vietovių, istorijos šaltiniuose žinoma kaip Breslaujos pavieto gyvenvietė
  Kukuižės ežero pažintinis takas - take lankytojai gali susipažinti su Kukuižės ežero aukštapelkės ir miško augmenija. Aukštapelkė yra pelkėtuose pušynuose, išsidėsčiusiuose aplink ežerą, kuriuose auga gailiai, viržiai, vaivorai, spanguolės.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Visaginas turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Šv. Apaštalo Pauliaus parapijos bažnyčia
  • Šv. Panteleimono cerkvė
  • Visagino stačiatikių parapijos Jono Krikštytojo gimimo cerkvė

  Muziejai:

  • Menų rezidencija TAŠKAS
  • Akvariumų muziejus
  • Visagino krašto muziejus

  Parkai:

  Visagino parkas

  Nepamirškite užsukti ir prie vandens telkinių, kurie karštą vasaros dieną gali tapti tikra pramoga. Miesto pietuose telkšo Visagino ežeras, pietvakariuose – Kukuižės ežeriukas.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Visagino miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Visaginą:

  • Renkant Visagino miestui vardą svartyti tokie variantai - Aukštaičiai, Aušrinė, Broluva (analogija su Bratsko miestu, išaugusiu prie gigantiškos hidroelektrinės ant Angaros upės), Galiūniškis, Galiūnai, Liaudėnai, Drauguva, Šviesūnai, Tarybiškės (analogija su Sovetsko miestu Kaliningrado srity­je, buvusia Tilže), Gražuoliai, Sėliai, Taikūnai (analogija su gyvenviete Mirnu, deimantų sostine Jakutijoje), Saulėnai, Saulėtekiai, Uranija, Gabija.Visaginas - labiausiai į rytus nutolęs Lietuvos miestas.
  • Visaginas yra jauniausias miestas Lietuvoje.

  Ar žinai, kad?

  Visaginas pasižymi daugiatautiškumu. Šiame mieste didžiąją populiacijos dalį sudaro rusų tautybės žmonės.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE VISAGINĄ

  Vieta / apskritis: miestas Lietuvos šiaurės rytuose, Utenos apskrityje.
  Miesto plotas: 9 231 km²
  Gyventojai: ~ 19 600
  Etnografinis regionas: Aukštaitija
  Herbas: herbo mėlyname lauke sidabrinė gervė pakelta kairiąja koja. Kojos ir snapas auksiniai. Gervė reiškia gyvybingumą, išmintį.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Dabartinėje Visagino teritorijoje anksčiau buvo keli kaimai. Pradėjus Ignalinos AE statybas, pradėti kurti ir naujo miesto planai. 1975 m. vasarą jėgainės statybininkai atvilko ir prie pirmųjų daugiabučių namų pamatų pastatė didžiulį riedulį, kurio kontūrai daug kam primena Lietuvą. Šis riedulys tapo kertiniu miesto akmeniu, o diena (rugpjūčio 10 d.), kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena.
  Miesto pavadinimo kilmė: Visagino pavadinimas – toks pavadinimas buvo vieno iš kaimų, stovėjusių šioje vietoje iki juos griaunant ir statant miestą. Egzistuoja versija, kad pavadinimas yra kilęs nuo frazės „visi ginasi“.
  Miesto legenda / istorija: Prieš milijonus metų šia teritorija slinkęs ledynas suformavo unikalų kraštovaizdį, kuris iki šių dienų puošiasi kalvomis ir ežerų akimis. Visaginas – jauniausias Lietuvos miestas, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1975 m. ir labiausiai žinomas dėl netoli esančios Ignalinos atominės jėgainės, pradėtos statyti 1978 m. Praeityje Visagino apylinkės – tai sėlių genčių gyventos žemės. Dabartinėje Visagino teritorijoje anksčiau buvo tik keli kaimai (Paliaudanės, Visagino).
  Miesto šventės: Visagino miesto šventė vyksta rugpjūčio mėnesį.

  Net neabejojame, kad Visagine esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Klaipėdos rajone su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Įdomybės Telšiuose: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Ką verta pamatyti Vilkaviškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Lankytinos vietos Ignalinoje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Sužinokite - lankytinos vietos Alytuje, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -