Lankytinos vietos Vilniaus Rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

Lankytinos vietos Vilniaus Rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

Kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis bei rajonas unikalus savo gamtos turtais, lankytinomis vietomis bei architektūra. Kelionių entuziastai pritars, kad vietų, kur keliauti ir ką aplankyti su vaikais Lietuvoje - tikrai gausu. Ir nors žinome, kad lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės yra nepakartojamai smagi kasdieninė veikla. Kartais yra metas prasiblaškyti ir už namų sienų.  Šiandienos maršrutas - Vilniaus rajonas, tik nesuklyskite, tiek Vilnius tiek Vilniaus rajonas turi atskirus miesto statusus, kaip ir lankytinas vietas, kurias ir kviečiame apžiūrėti.

Lankytinos vietos Vilniaus Rajone

Medininkų pilis - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos mūrinė gardinė pilis istorinėje Aukštaitijoje, pietrytinėje Lietuvoje, 31 km nuo Vilniaus centro, netoli Medininkų, pastatyta XIV amžiuje.
Liubavo dvaras - vienas seniausių ir romantiškiausių Lietuvos dvarų, įsikūręs vaizdingoje vietovėje prie Gerėjos upės, dabar vadinamos Žalesa.
Houvalto dvaras - klasicizmo stiliaus dvaro rūmai, dar vadinami Houvalto rūmais, baigti restauruoti 2016 m.
Europos geografinis centras - puiki vieta keliautojams entuziastams. Čia netgi galite gauti pažymą, liudijančią, jog pasiekėte Europos centrą.
Aukštojo kalnas - aukščiausias Lietuvos taškas. Aukštis virš jūros lygio 293,84 m. Aukštį 2004 m. nustatė Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai.
Raudondvario dvaras - dar vadinamas Puzinų, dvaras minimas nuo XVIII amžiaus. Nuo XIX a. antrosios pusės iki Antrojo pasaulinio karo dvaras priklausė Senkievičiams.
Šv. Ignoto koplyčia - garsėja šio krašto globėjo šv. Ignoto garbei liepos pabaigoje rengiamais atlaidais.
Arvydų dvaras - dvaras, stovintis prie Bezdonių. Rūmai eklektiško stiliaus, su vyraujančiais klasicizmo elementais, belvederio tipo bokštu. Viduje vyrauja Viduržemio jūros regiono stilius.

Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Vilniaus rajonas turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

Žymiausios bažnyčios:

 • Dūkštų šv. Onos bažnyčia
 • Buivydžių šv. Jurgio bažnyčia
 • Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
 • Medininkų Švč. Trejybės ir šv. Kazimiero bažnyčia
 • Rudaminos Švč. Mergelės Marijos, Gerosios Patarėjos bažnyčia

Muziejai:

 • Vladislavo Sirokomlės muziejus
 • Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus
 • Vilniaus krašto etnografinis muziejus
 • Pasieniečių muziejus

Parkai:

 • Neries regioninis parkas
 • Zamečkavo skulptūrų parkas
 • Sakiškių parkelis
 • Asvejos regioninis parkas

Pro rajoną teka Neris su intakais Vilnia ir Voke. Telkšo 90 ežerų (Didžiausi ežerai – Asveja, Karvys), 9 tvenkiniai.

TAI ĮDOMU..

Kad patirtumėte tikrą Vilniaus rajono miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

Įdomūs faktai apie Vilniaus rajoną:

 • Medininkų pilis – plotu didžiausia gardinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos pilis, struktūra gimininga Lydos ir Krėvos pilims, beveik dvigubai didesnė už Krėvos pilį.
 • Šiaurės vakarų kryptimi nuo Vilniaus išsidėsčiusiuose kaimuose 19 a. susiformavo verbų gamybos amatas. “Vilniaus krašto” verba kiek skiriasi nuo įprastos, Lietuvoje paplitusios verbos – visžalių, itin gyvybingų augalų (kadagio, gluosnio) puokštelės. Šios verbos komponuojamos ant lazdyno kotelio dėstant natūralias arba dažytas gėles, kitus augalus, o gabiausios meistrės susikuria savo individualų braižą.
 • Netoli vienintelio Vilniaus rajonui priklausančio miesto Nemenčinės, auga iš medžių suformuotas rekordinio dydžio užrašas „Žalgiris 600“. Užrašas „Žalgiris 600“ suformuotas 6 ha miško kirtavietėje. Plane vienos raidės aukštis siekia 60 m, o plotis – 40 m. Raidės suformuotos iš 7000 eglaičių sodinukų, fonui sudaryti aplink pasodinta dar 16 tūkst. medžių.

Ar žinai, kad?

Girijos kaime, kuris yra nutolęs nuo sostinės per 26 km, yra vieta, laikoma Europos geografiniu centru. 1989 m. Europos geografinio centro vietą nustatė Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai. Lietuvos Respublikos ūkio ministerija parėmė projektą ir paženklino geografinio centro vietą.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE VILNIAUS RAJONĄ

Vieta / apskritis: administracinis-teritorinis vienetas, viena didžiausių savivaldybių Lietuvos pietryčiuose. Rajonas iš šiaurės, pietų ir rytų supa Vilniaus miestą. Pats Vilnius turi atskiros savivaldybės statusą, todėl į Vilniaus rajono teritoriją neįeina.
Miesto plotas: 2129,15 km²
Gyventojai: ~ 96 300
Etnografinis regionas: Vilniaus rajonas išskirtas kaip nepriklausantis etnografiniams regionams, nes šie didmiestis nepasižymi atskiriems etnografiniams regionams būdingomis ypatybėmis.
Herbas: raudoname lauke ant juodo žirgo sidabrinis šarvuotas raitelis, dešinėje rankoje laikantis sidabrinę ietį su auksiniu ietigaliu, prie kairiojo peties mėlynas skydas su dvigubu auksiniu kryžiumi. Žirgo kamanos, balnas, trumpa gūnia ir odiniai diržai mėlyni. Balno kilpa, pentinas, gūnios apačia bei žirgo pasagos ir metaliniai jo aprangos sutvirtinimai auksiniai.

ISTORIJA

Kada įkurtas? Vilniaus rajonas sudarytas 1950 m. birželio 20 d. iš buvusių Vilniaus, Širvintų ir Trakų apskrities apylinkių.
Miesto pavadinimo kilmė: Vilniaus rajono pavadinimas yra kildinamas iš Vilniaus miesto pavadinimo. Vilnius yra vandenvardinis vietovardis – jam vardą davusi Vilnios upė, tekanti pro miestą.
Miesto legenda / istorija: Vilniaus rajonas buvo sudarytas 1950 metais iš 31 buvusios Vilniaus, 11 Širvintų, 2 Trakų apskričių apylinkių. 1959 prie Vilniaus rajono buvo prijungtas panaikintas Naujosios Vilnios, 1962 – didžioji dalis Nemenčinės rajono ir Ukmergės rajono 2 apylinkės. 1962 dalis Vilniaus rajono teritorijos perduota Švenčionių (4 apylinkės ir Pabradė) ir Molėtų rajonams (5 apylinkės). 1977 šiek tiek pakeistos Vilniaus rajono ribos. 1995 vietoj rajono įsteigta Vilniaus rajono savivaldybė.
Miesto šventės: Vilniaus rajono miestuose, miesteliuose bei kaimuose kasmet vyksta įvairūs renginiai bei miestelių gimtadieniai. Vienas didžiausių renginių - Vilniaus rajono Derliaus šventė.

Net neabejojame, kad Vilniaus rajono mieste esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
Įdomybės Kalvarijoje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -