Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

 • Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į užburiantį ir didingumu žavintį Lietuvos miestą, esantį visai netoli Vilniaus - Trakus. Tikime, kad apie Trakus esate girdėję daug didingų ir žavių legendų, tad nieko nelaukime ir keliaukime tyrinėti šio miesto.

  Populiariausi lankytini objektai Trakuose

  Trakų pilis - gotikinė pilis Trakų mieste, Galvės ežero Pilies saloje, į kurią nutiestas pėsčiųjų tiltas. Nominuojama viena gražiausių pilių Europoje.
  Užutrakio dvaras - nacionalinės reikšmės kultūros paminklas, vienas ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų.
  Senųjų Trakų piliavietė - valstybinės reikšmės kultūros paminklas, viena iš seniausių mūrinių pilių Lietuvoje.
  Angelų kalva - 4,3 ha plote dangų sveikina daugiau kaip 40 didelių ir mažesnių medinių angelų, iš ąžuolo drožtų koplytstulpių.
  Bulvių kelio apžvalgos aikštelė - tai puiki galimybė pasigrožėti nuostabiu peizažu – pribloškiančiu vaizdu į ežerą su jame išsibarsčiusiomis salomis bei ypatinga puošmena – Trakų salos pilimi.
  Galvės ežeras - ežeras pietryčių Lietuvoje, Trakų rajone, Trakų miesto šiaurinėje dalyje, Trakų istoriniame nacionaliniame parke.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Trakuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika
  • Trakų Skaisčiausios Dievo Motinos gimimo cerkvė
  • Trakų kenesa
  • Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir šv. Benedikto bažnyčia

  Muziejai:

  Trakų istorijos muziejus

  Parkai:

  • Trakų istorinis nacionalinis parkas
  • Trakų Supynių parkelis

  Trakai daug kam asocijuojasi ne tik su pilimi ir didingumu, bet ir ežerų kraštu, kurių čia tyvuliuoja išties daug ir kuriuos tikrai verta aplankyti:

  Trakuose ir jo apylinkėse esantys ežerai: Galvės ežeras, Akmenos ežeras, Lukos ežeras, Gilušis, Totoriškių ežeras, Babrukas, Lovka, Plomėnų ežeras, Nerespinka, Skaistis

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Trakų miesto dvasią ir istoriją, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Trakus:

  • Ar tikite legendomis? Žmonės kalba, kad Trakai atsirado dėl moters užgaidos. Senuosiuose Trakuose gyventi kunigaikščio Kęstučio žmonai Birutei nepatiko, nes šalia buvo per mažai vandens, kaip jai buvo įprasta gimtojoje Palangoje. Todėl Kęstutis, norėdamas įtikti žmonai, apie XIV a. vidurį pradėjo statyti naują pilį ežerų apsuptame pusiasalyje.
  • Trakų pilis – vienintelė Rytų Europos pilis, pastatyta saloje.
  • Ar žinote, kad Trakai buvo laikomi senąją Lietuvos sostine? Apie septynerius metus (iki 1323 metų) ši vietovė buvo Lietuvos sostinė, kol šio titulo neperėmė Vilnius. Sostine tapus Vilniui, Trakai liko Trakų kunigaikštystės ir Žemaitijos seniūnijos sostine, kurioje ėmė reziduoti Lietuvos submonarchai.

  Ar žinai, kad?

  Trakų pilis yra pripažinta visoje Europoje. Ji patenka į gražiausių pilių visoje Europoje penketuką.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE TRAKUS

  Vieta / apskritis: miestas Vilniaus apskrityje, už 30 km į vakarus nuo Vilniaus centro.
  Miesto plotas: 11,5 km²
  Gyventojai: ~ 5 900
  Etnografinis regionas: Dzūkija
  Herbas: Raudoname skydo lauke juodaplaukė bekaklė Jono Krikštytojo galva.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pats Trakų vardas iš pradžių veikiausiai priklausė ne dabartiniams, bet Seniesiems Trakams – už 4 km į pietryčius nuo Trakų (minimi nuo 1337 m., tuo metu jau galėjusi būti kunigaikštystė).
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardo kilmė aiški – jis kilęs nuo žodžio trãkas („pakilesnė vieta miške, iškirsta ar išdegusi miško vieta, visuma krūmų veislių, sudaranti žemutinį miško ardą“) daugiskaitos.
  Miesto legenda / istorija: „Ežerų miestas“ – taip vadinami Trakai – istorinė Lietuvos sostinė. Trakų istorija prasideda Senuosiuose Trakuose, nedideliame už trijų kilometrų nuo Naujųjų Trakų esančiame kaime. Valdant Vytautui (1392–1430) Trakai buvo viena svarbiausių didžiojo kunigaikščio rezidencijų. Apie XV a. pradžią Trakams tapus nemažu miestu, 1409 m. jiems buvo suteiktos Magdeburgo miesto teisės. Trakų salos pilis pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV a. Svarbus Trakų pilies istorijos faktas – joje 1430 m. spalio 27 d. mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Trakų miestas išgyveno daug sukilimų, karų, buvo niokojamas, apgriauta ir Trakų pilis, kuri vėliau buvo restauruota ir atstatyta. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, istorinio valstybingumo centro kultūriniams kompleksams ir jų autentiškai gamtinei aplinkai saugoti 1991 įkurtas Trakų istorinis nacionalinis parkas, Trakuose veikia parko direkcija. 1996 patvirtintas Trakų herbas. 2008 Trakams suteiktas kurortinės vietovės statusas.
  Miesto šventės: Kasmet birželio pradžioje Trakuose vyksta miesto šventė “Trakų vasara”.

  Taip pat daug kultūrinių renginių, koncertų vyksta Trakų pilies kieme, taip pat Užutrakio dvare.

  Net neabejojame, kad Trakuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Kazlų Rūdoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestąĮdomybės Kaišiadorių mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką verta pamatyti Mažeikiuose? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Neatrastos vietos Pakruojyje. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai!
  Ką verta pamatyti Rokiškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą