Lankytinos vietos Telšiuose su vaikais ir dar negirdėti faktai

  • Lankytinos vietos Telšiuose su vaikais ir dar negirdėti faktai

    Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas šiaurės vakarų Lietuvoje - Telšiai. Miestas pačioje Žemaitijos širdyje tikrai gali nustebinti savo lankytinais objektais, kuriuos ir pakviesime aplankyti.

    Lankytinos vietos Telšiuose

    Telšių senamiestis - Lietuvos ir užsienio šalių turistus Telšiuose žavi unikalus senamiestis, miesto centre tyvuliuojantis Masčio ežeras, amfiteatras, sakralinis, kultūrinis bei kulinarinis paveldas, unikalios mažosios architektūros skulptūros, meno objektai, legendos ir kt.
    Masčio ežero pakrantė - vieni įdomiausių pakrantės statinių yra rotondos - tai parkiniai statinai. Jų atsiradimo istorija siejama nuo Romos imperijos laikų. Jos buvo įrengiamos parkuose kaip pavėsinės.
    Meškos skulptūra - miesto simbolis, skulptūra, kiek primenanti Romos vilkę, vaizduoja Žemaitijos totemą – mešką, Žemaitijos motiną, kuri ant nugaros neša tris vaikus ir du meškiukus.
    Žemaitijos kariljonas - kasdien skambantis 12, 14, 16 ir 18 valandomis. Skirtas Žemaitijos krikšto 600 m. jubiliejaus metams paminėti.
    Skulptūra „Žemaitijos gaublys“ - gaublyje pavaizduotos Žemaitijos vietovės atitinka realų žemėlapį, o Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų.
    Didžioji Žemaičių siena - pirmoji meninė plokštė žymi, kada pirmą kartą paminėta Žemaitija (1219 m.), kita plokštė primena Durbės mūšio pergalės svarbą ne tik Žemaitijai, bet ir visai Lietuvai. Iš viso sienoje yra 9 plokštės.
    Šatrijos kalnas - vienas žymiausių archeologijos paminklų ne tik Žemaitijoje, bet ir Lietuvoje.
    Žvėrinčius - vietovės tikslas yra supažindinti visuomenę su laukiniu gyvūnų gyvenimu. Žvėrinčiuje įrengtas 14,7 ha ploto aptvaras šernams, danieliams ir muflonams. Taip pat pastatytas 2,4 ha ploto miško sklypas vilkams.

    Aplankius populiariausias lankytinas vietas Telšiuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

    Žymiausios bažnyčios:  

    • Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra
    • Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
    • Telšių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė

    Muziejai:

    • Žemaičių muziejus „Alka“
    • Meškų muziejus

    Parkai:  

    Degaičių parkas
    Keliaudami po Telšius, ramiam pasivaikščiojimui užsukite prie ramių nedidelių upelių mieste. Miestas įsikūręs prie Masčio ežero ir Durbinio upelio.

    TAI ĮDOMU..

    Įdomūs faktai apie Telšius:

    • Telšių senamiestis yra vienas iš 7 saugomų nacionalinio lygmens senamiesčių Lietuvoje.
    • Įdomu tai, kad Telšiai, kaip ir Roma bei joje esantis Vatikanas – stovi ant septynių kalvų.
    • Meška - Žemaičių simbolis, todėl meškų skulptūrų Telšiuose galima surasti net 47. Viena pagrindinių skulptūrų Telšiuose – motina meška su savo jaunikliais ir žmonių vaikais ant nugaros.

    Ar žinai, kad?

    Nors Telšiai nėra pats didžiausias Žemaitijos miestas, jis vis tiek yra Žemaitijos etnokultūrinio regiono centras.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE TELŠIUS

    Vieta / apskritis: miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Žemaičių aukštumoje.
    Miesto plotas: 23,14 km²
    Gyventojai: ~ 22 200
    Etnografinis regionas: Žemaitija
    Herbas: Herbo mėlynajame fone pavaizduotas šv. Stanislovas, prikeliantis iš kapo Piotroviną.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Telšių gyvenvietė rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1450 m.
    Miesto pavadinimo kilmė: Telšiai yra vandenvardinis vietovardis, veikiausiai kilęs nuo nedidelio Telšės upelio, kadaise įtekėjęs į Masčio ežerą dabartinių Laivų ir Telšės gatvių rajone. Nors įmanoma, kad ir būta ežero, vardu Telšys.
    Miesto legenda / istorija: Liaudies etimologija pasakoja, kad miestą įkūręs milžinas, žemaičių didvyris Telys (arba Telšys), dar vadinamas Džiugu. Jis neva gyvenęs ant Džiuginėnų piliakalnio.Telšių gyvenvietė, kurią rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą 1450 m. paminėjo žemaičių seniūnas Jonas Kęsgailaitis, kūrėsi XIV ar XV a. buvusioje kuršių genties teritorijoje. Kai kurie istorikai spėja, kad jau XVI a. Telšių miestelis nuo seno turėjo prekybos privilegiją, o 1791 m. gruodžio 6 d. jam buvo suteiktos ir Magdeburgo teisės ir miesto Telšių herbas. Ypač intensyviai Telšiai augo XIX a. pabaigoje, jie buvo Kauno gubernijos miestas, apskrities centras. Nuo XX a. 1-osios pusės pačiame Žemaičių aukštumos centre įsikūręs miestas populiariai vadinamas „Žemaičių sostine“.
    Miesto šventės: Kasmet birželio mėnesį Telšiuose vyksta Žemaitijos sostinės šventė „Telšē linGOun“

    Net neabejojame, kad Telšiuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
    Įdomybės Druskininkų mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
    Sužinokite - ką aplankyti Jonavoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai
    Ką pamatyti Kazlų Rūdoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
    Įdomybės Kaišiadorių mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai