Lankytinos vietos Švenčionyse su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

 • Lankytinos vietos Švenčionyse su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

  Kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis bei rajonas unikalus savo gamtos turtais, lankytinomis vietomis bei architektūra. Kelionių entuziastai pritars, kad vietų, kur keliauti ir ką aplankyti su vaikais Lietuvoje - tikrai gausu. Ir nors žinome, kad lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės yra nepakartojamai smagi kasdieninė veikla. Kartais yra metas prasiblaškyti ir už namų sienų.  Šiandienos maršrutas - Švenčionys, miestas rytų Lietuvoje, netoli sienos su Baltarusija. Lietuvos rytai, o ypač Švenčionių miestas tikrai turi kuo nustebinti, tuo šiandien ir įsitikinsite, o štai populiariausi lankytini šio miesto objektai.

  Lankytinos vietos Švenčionyse

  Švenčionių senamiestis - senus laikus mena vos keli raudonų plytų pastatai, tačiau jie turi ilgą ir įvykių kupiną miestelio istoriją.
  Pažintinis mokomasis mitologinis takas - einant taku galima matyti meniškus skulptorių darbus, kurie kartu su informaciniais stendais supažindina su senojo tikėjimo dievybėmis.
  Kačėniškės piliakalnis - iš vienos pusės jo šlaitas baigiasi ties ežeru, o iš vakarų – žemapelke, kuria nuo šios aikštelės ir nuvingiuoja pažintinis takas.
  Cirkliškio dvaras - parkas paskelbtas vietinės reikšmės gamtos paminklu, dvare buvusi turtinga biblioteka, turėjusi retų knygų, kokių nebuvo Vilniaus universitete.
  Lino verdenė - šaltinis Švenčionių girininkijoje, vanduo yra gėlas, kalcio magnio hidrokarbonatinis. Jame randama daug geležies ir sieros junginių, turinčių gydomųjų savybių.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Švenčionys turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčia
  • Švenčionių Švč. Trejybės cerkvė
  • Sentikių maldos namai

  Muziejai:

  Nalšios muziejus

  Parkai:

  • Švenčionių centrinis parkas
  • Sirvėtos regioninis parkas

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Švenčionių miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Švenčionis:

  • 11km. nuo Švenčionių miesto yra įsikūręs kitas labai panašus miestelis - Švenčionėliai. Miestelio vardas yra mažybinės priesagos vedinys iš Švenčionių miesto vardo. 1862 m. gyvenvietė pavadinta ir turėjo būti kaip Naujieji Švenčionys, bet vėliau prigijo Švenčionėlių vardu.
  • Pasirodo, miestelio bažnyčios, tiksliau, bažnyčių istorija – ilga ir sudėtinga. Pasak šaltinių, pirmoji, medinė, čia buvo pastatyta dar 1414 metais paties Vytauto Didžiojo. Tai buvo viena pirmųjų Vytauto bei Jogailos bendra iniciatyva pastatytų bažnyčių Lietuvos teritorijoje. Tik jos, kaip ir daugelis tokių senų statinių, neišliko.
  • Miestelis ypatingas tuo, kad yra vienintelė Lietuvos gyvenvietė, įsikūrusi sausaslėnio dugne. Kažkada čia tekėjusios upės nebeliko, o jos vietoje neatmenamais laikais apsigyveno žmonės. Kito tokio panašaus senslėnio be didesnės upės, o su miestu Lietuvoje nėra.

  Ar žinai, kad?

  Švenčionys neretai dar yra vadinami vaistažolių sostine. Švenčionių miestą garsina „Švenčionių vaistažolių fabrikas“, įkurtas 1883 m., 1928 m. atsirado antras vaistažolių fabrikas. Tai viena seniausių vaistažolių perdirbimo įmonių Europoje ir iki šiol tebeveikiantis vienintelis toks Lietuvoje fabrikas.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ŠVENČIONIS

  Vieta / apskritis: miestas rytų Lietuvoje, Vilniaus apskrityje, 84 km į šiaurės rytus nuo Vilniaus, apie 5,5 km nuo Lietuvos pasienio su Baltarusija.
  Miesto plotas: 6,36 km²
  Gyventojai: ~ 4 400
  Etnografinis regionas: Aukštaitija
  Herbas: Herbo mėlyname lauke dvi viena virš kitos sidabrinės seliavos, plaukiančios į priešingas puses.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Tiksliai nėra aiški Švenčionių įkūrimo data, bet 1486 m. istoriniuose šaltiniuose Švenčionys jau vadinami miesteliu, dar po aštuonerių metų minimas Švenčionių valsčius.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardo kilmė neaiški. Manoma, kad gal tai šalia šventa giria žaliavusi, gal vandenys šventi sruvenę. O padavimai apie šį kraštą pasakojami ir dabar. Padavimas sieja Švenčionių vardą su čia buvusia šventąja lietuvių giria. Šios vietovės senasis vardas buvo Šventėnai.
  Miesto legenda / istorija: Švenčionių kraštas nuo seno buvo Nalšios žemės širdis. XIII a. metraščiuose minima istorinė aukštaičių genties žemė Nalšia, kuri kartu su kitomis aukštaičių genties žemėmis (Deltuvos, Upytės ir kitomis) sudarė Lietuvos kunigaikštystę, kuri buvo dabartinės Lietuvos užuomazga. Manoma, kad jau XIII a. Švenčionys galėjo būti valsčiaus centras. Pagal senumą miestas apytikriai toks kaip ir Vilnius. Jo atsiradimas siejamas su legenda. Esą čia buvusi senovės baltų nalšėnų ar lietuvių šventvietė: vieni mano, kad tai giria, kiti – kad kalnas, ežeras. Nuo to kildinamas ir Švenčionių pavadinimas. Vytauto Didžiojo laikais Švenčionyse buvo LDK Švenčionių dvaras. 1800 m. Švenčionys gavo miesto teises.1920–1939 m. miestą buvo okupavusi Lenkija, tada atiteko Baltarusijos SSR, o 1940 m. rugpjūčio 3d. grįžo Lietuvai.
  Miesto šventės: Kasmet vasarą minima Švenčionių miesto šventė.

  Net neabejojame, kad Švenčionių mieste esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Lankytinos vietos Visagine su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Įdomybės Druskininkų mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Sužinokite - ką aplankyti Jonavoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai