Lankytinos vietos Šilutėje su vaikais ir dar negirdėti faktai

Lankytinos vietos Šilutėje su vaikais ir dar negirdėti faktai

Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas mažojoje Lietuvoje - Šilutė. Nedidelis miestas, kuris sužavės savo gamtos objektais, bei architekturiniais statiniais ne tik tėvelius, bet ir mažuosius keliautojus. Štai ką kviečiame pamatyti keliaujant po Šilutę.

Lankytinos vietos Šilutėje

 • Ventės rago ornitologinė stotis - čia, pro Ventės ragą, rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių, kuriuo per diena praskrenda net iki 200 tūkstančių sparnuočių.
 • Šilutės pašto pastatas - pastatytas 1909 metais, jis buvo laikomas vienu gražiausių pastatų: mūrinis, stačiakampio plano, sudėtingo tūrio mansardiniu stogu. Pastatas dviejų aukštų su įspūdingu pagrindiniu įėjimu.
 • Senojo turgaus aikštė - iki pat Antrojo pasaulinio karo ryškiausias Šilutės miesto reprezentacinis elementas buvo senojo turgaus aikštėje vykę savaitiniai turgūs ir prekymečiai.
 • Gaisrinės pastatas - architektūros ir istorijos paminklas: pastatas vienaukštis, su mezoninu, statytas iš plytų, tinkuotas, cokolis akmens ir plytų.
 • Šilutės žuvies skulptūra - iš juodojo metalo nukaldinto pusės tonos svorio ir dviejų metrų aukščio Šilutės miesto simbolis – didgalvės pūstašonės žuvies skulptūra.
 • Mingės kaimas - vadinamoji Lietuvos venecija, žvejų gatvinis kaimas Šilutės rajono savivaldybėje, kurio namai išsidėstę abipus Minijos (fasadais į upės pusę).
 • Kniaupo įlanka ir apžvalgos bokštas - nuostabi Kuršių marių dalis, kasmet pritraukianti gausybę ornitologų ir natūralios gamtos mėgėjų. 2014-aisiais metais pastatytas kraštovaizdžio ir paukščių stebėjimo bokštas, yra vienas didžiausių visoje Lietuvoje.
   

Aplankius populiariausias lankytinas vietas Šilutėje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

Žymiausios bažnyčios:

 • Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia
 • Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčia
 • Naujoji Apaštalų bažnyčia

Muziejai:

 • Hugo Šojaus dvaras – muziejus
 • Švėkšnos muziejus
 • Vydūno muziejus
 • Žvejo sodybos muziejus Rusnėje

Parkai:

 • Šilutės parkas
 • Dvaro parkas
 • Nemuno deltos regioninis parkas

Keliaujant po įvairius miestus ir miestelius visuomet smagu pamatyti ir vandens telkinius esančius mieste ar aplink jį, o jų Šilutės apylinkėje išties gausu. Per miestą teka upė Šyša. Netoliese, prie Rusnės, teka Nemunas. Netoli Kuršių marios, Krokų įlanka. Tyvuliuoja Dumblio, Žiogio, Ilgasis ežerai.

TAI ĮDOMU..

Įdomūs faktai apie Šilutę :

 • 1926 metais pastatytos Šilutės Evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodis – didžiausias Lietuvoje. Jo ciferblato skersmuo – 2.5 m, didžioji rodyklė – 1.10 m., mažoji – 0.80 m. ilgio.
 • Nemuno delta ir Kuršių marios, esančios šalia Šilutės yra žuvingiausios iš visų Lietuvos vidaus vandenų.
 • Šalia esantis Minijos kaimas neturi gatvės. Kaimas unikalus tuo, kad Minijos upė, burianti čia gyvenančius žvejus, atstoja gatvę.

Ar žinai, kad?

Ventės Rago ornitologinėje stotyje iškelta didžiausia pasaulyje paukščių gaudyklė. Aukštis – 25 m., plotis – 66 m., ilgis – 125 m.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ŠILUTĘ

Vieta / apskritis: miestas vakarų Lietuvoje, Klaipėdos apskrityje
Miesto plotas: 13 km²
Gyventojai: ~ 16 200
Etnografinis regionas: Mažoji Lietuva
Herbas: skydas perskeltas į žalią ir juodą laukus. Juose stilizuotas sidabrinis burlaivis su Pamario krašto senųjų žvejų naudota sidabrine vėtrunge. Laivo korpusas - senoviškas sidabrinis pašto trimitas, bangelės burėse vaizduoja marias.

ISTORIJA

Kada įkurtas? Šilutė miesto teises ir pirmąjį herbą gavo po Klaipėdos krašto prijungimo prie Vokietijos, manoma, kad 1941 m.
Miesto pavadinimo kilmė: Po Pirmojo pasaulinio karo 1919 m. pagal Versalio sutartį Klaipėdos kraštas buvo perduotas valdyti Tautų Sąjungai (Antantei) ir iki 1923 m. kraštą valdė prancūzai. 1923 m. Verdainėje buvo priimta prisijungimo prie Lietuvos deklaracija ir šis kraštas autonominėm teisėm prijungtas prie Lietuvos Respublikos. Visi į Šilokarčemos apskrities centrą susijungę kaimai buvo pavadinti vienu vardu – Šilutė.
Miesto legenda / istorija: Miestas, įsikūręs buvusioje skalvių genties teritorijoje. Žemės aplink Šilutę ir toliau į šiaurę ir rytus buvo vadinamos Lamata. Šilokarčema rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1511 m., kai Klaipėdos miesto komtūras Michaelis von Švabas suteikė Jurgiui Talaičiui privilegiją "laikyti šile karčemą" su laukais, miškais, įdirbtomis dirvomis ir su teise laisvai žvejoti Kuršių mariose. Dabartinėje Šilutės teritorijoje XVI a. jau buvo trys savo išsivystymo lygiu skirtingos gyvenvietės. 1871–1920 m. Šilutės seniūnijos teritorija priklausė Vokietijos imperijai, Šilokarčema buvo apskrities centras. 1910 m. prie Šilokarčemos gyvenvietės prijungiami Žibai, Cintjoniškiai, Verdainė. 1923 m. naujoji Klaipėdos krašto administracija pakeitė Šilokarčemos gyvenvietės pavadinimą į Šilutė.

Miesto šventės: Šilutės miesto šventę gyventojai švenčia gegužės mėnesį.

Net neabejojame, kad Šilutėje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

Ką pamatyti Kelmėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Ką verta pamatyti Klaipėdoje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -