Lankytinos vietos Šiaulių rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną

 • Lankytinos vietos Šiaulių rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną

  Kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis bei rajonas unikalus savo gamtos turtais, lankytinomis vietomis bei architektūra. Kelionių entuziastai pritars, kad vietų, kur keliauti ir ką aplankyti su vaikais Lietuvoje - tikrai gausu. Ir nors žinome, kad Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės yra nepakartojamai smagi kasdieninė veikla. Kartais yra metas prasiblaškyti ir už namų sienų.  Šiandienos maršrutas - Šiaulių rajonas, tik nesuklyskite, Šiauliai ir Šiaulių rajonas, du skirtingi miestai, turintys atskirus statusus. Tad šiandien pasižvalgysime po Šiaulių rajono apylinkes, kurios iš karto išduosime paslaptį - nustebins savo gamtos turtais.

  Lankytinos vietos Šiaulių rajone

  Kryžių kalnas - ant piliakalnio yra tūkstančiai kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio.
  Agailių koplyčia - mūrinė koplyčia, esanti Šiaulių rajone, Gedinčių girininkijos Agailių miške.
  Kuršėnai - tai didžiausias Lietuvos miestas, nesantis savivaldybės centru.
  Gruzdžių dvaro sodyba - Įkurtas XVI a. viduryje. Nuo 1793 m. Gruzdžių dvarą valdė grafas Platonas Zubovas ir jo palikuonys
  Paežerių dvaras - klasicistinis dvaras, esantis ant Paežerių ežero pietinio kranto. Dabartinį architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, oficina, belvederio bokštas ir parkas.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Šiaulių rajonas turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia
  • Meškuičių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia
  • Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčia
  • Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčia
  • Kairių Švč. Mergelės Marijos, Belaisvių Vaduotojos, bažnyčia
  • Varputėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

  Muziejai:

  • Baltų dievų skulptūrų muziejus
  • Etninės kultūros ir tradicinių amatų centras
  • Patologijos muziejus
  • B. Radecko keramikos muziejus
  • Stasio Anglickio muziejus

  Parkai:  

  • Kurtuvėnų regioninis parkas
  • Varputėnų dvaro parkas
  • Kuršėnų dvaro parkas
  • Bubių dvaro parkas

  Nepamirškite užsukti ir prie vandens telkinių. Pro rajoną teka Venta ir jos intakai Ringuva, Žižma, Mūšos intakai Einautas, Kulpė, Švėtės aukštupys, Dubysos aukštupys ir jo intakas Šiaušė. Didžiausi Šiaulių rajono ežerai: - Bijotė, Gudelių, Dambos, Paežerių, Kairių.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Šiaulių rajono dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Šiaulių rajoną:

  • Vienas garsiausių ir skaniausių lietuviškų desertų buvo sukurtas Šiaulių rajone ir pavadintas Kuršėnų vyniotiniu.
  • Šiaulių rajone įkurtas pirmasis Lietuvoje Inkilų muziejus.
  • Šiaulių rajone esančius Naisius nuo 2011 m. garsina kasmet čia grįžtanti gandrų šeima, turinti net savo paskyrą socialiniame tinkle “Facebook”.

  Ar žinai, kad?

  Šiaulių rajone esantys Kuršėnai garsūs ne tik savo desertu, bet ir kaip garsiausi šalyje keramikai. Miestas net įgavo “Puodžių sostinės” titulą, tai įvyko 1971 metų birželio 19 dieną Šiauliuose vykusioje pirmojoje amatų dienoje.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ŠIAULIŲ RAJONĄ

  Vieta / apskritis: administracinis-teritorinis vienetas Lietuvos šiaurės vakaruose.
  Miesto plotas: 1 807 km²
  Gyventojai: ~ 40 900
  Etnografinis regionas: Žemaitija
  Herbas: mėlyname lauke sidabrinis lokys, priekinėse letenose laikantis auksinį kirvį, prie kairiojo peties skydas su auksiniais ir juodais lygių galų kryžiais. Lokio liežuvis raudonas, nagai auksiniai.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Rajonas sudarytas 1950 m. birželio 20 d. iš buvusios Šiaulių apskrities 36 apylinkių. Iki 1953 m. priklausė Šiaulių sričiai.
  Miesto pavadinimo kilmė: Šiaulių rajono pavadinimas yra kildinamas iš Šiaulių miesto pavadinimo. 1236 m. Šiaulių vietovardis „Soule“ pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį.
  Miesto legenda / istorija: Šiaulių rajonas buvo sudarytas 1950 m. Centras – Šiauliai. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 1990 m. kovo mėn. išrinkta Šiaulių rajono Liaudies deputatų taryba, nuo balandžio mėn. pavadinta Šiaulių rajono taryba. Šiaulių rajono savivaldybė įsteigta 1994 m. liepos 19 d. Faktiškai savivaldybė pradėjo veikti, kai po 1995 m. kovo 25 d. rinkimų pradėjo dirbti Šiaulių rajono savivaldybės taryba.
  Miesto šventės: Šiaulių rajono miestuose, miesteliuose bei kaimuose kasmet vyksta įvairūs renginiai bei miestelių gimtadieniai.

  Net neabejojame, kad Šiaulių rajone esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Įdomybės Kalvarijoje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Sužinokite - lankytinos vietos Šalčininkuose, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -