Lankytinos vietos Šakiuose su vaikais ir įdomiausi šio miesto faktai

Lankytinos vietos Šakiuose su vaikais ir įdomiausi šio miesto faktai

Lavinamosios knygos, o taip pat montessori žaislai ir žaidimai vaikams, neabejotinai smagi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė kartu su mažaisiais. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote kortelėse ar knygelėse, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą pietvakarių Lietuvoje - Šakius. Suvalkijoje esantis miestas gausus gamtos turtais ir architektūriniais objektais, kurie sužavės ne tik didelius, bet ir mažuosius keliautojus. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Šakių vietomis.

Lankytinos vietos Šakiuose

Zyplių dvaras - XIX a. vid. įkurtą Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų parko su berlyninių tuopų, liepų ir skroblų alėjomis. Jis užima 21 ha teritorijos.
Gelgaudiškio dvaras - XIX a. architektūros ansamblis kairiajame Nemuno krante. Tai stambus ir vienas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių, įaugęs į apylinkės gamtą.
Sudargo piliakalniai - ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, pačiame Šakių rajono pakraštyje atsiveria penkių Sudargo piliakalnių kompleksas, menantis čia vykusias lietuvių kovas su kryžiuočiais.
Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis - vienintelis tokio pobūdžio primityviojo liaudies meno pavyzdys Lietuvoje. Milžiniškose skulptūrose, pagamintose iš cemento, savamokslis skulptorius įamžino savo autoritetus: Vytautą Didįjį, Vincą Kudirką, JAV viceprezidentą Kenedį ir pan.
Šakių miesto karilionas - Šakius puošia miesto skveras su plieno konstrukcijos 24 varpų karilionu, kurį nuliejo viena geriausių varpų liejyklų Olandijoje „Royal Eijsbouts“.

Aplankius populiariausias lankytinas vietas Šakiuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

Žymiausios bažnyčios:

 • Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia
 • Šakių evangelikų liuteronų bažnyčia
 • Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia
 • Ilguvos šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia

Muziejai:

 • Vinco Kudirkos muziejus
 • Čekauskų etnografijos muziejus
 • Zanavykų muziejus
 • Kalbininko Jono Jablonskio tėviškė-muziejus
 • Šakių dekanato muziejus

Parkai:

 • Zyplių dvaro parkas
 • Paliekio dvaro parkas
 • Gelgaudiškio dvaro parkas
 • Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako Siesarties, Šešupės žemumoje.

Vidury miesto telkšo Šakių tvenkinys. Todėl pasigrožėjus lankytinomis vietomis, ramiam ir jaukiam pasivaikščiojimui kviečiame apžiūrėti šiuos vandens telkinius Šakiuose.

TAI ĮDOMU..

Kad patirtumėte tikrą Šakių miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

Įdomūs faktai apie Šakius:

 • Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka gyveno Šakiuose ir čia dirbo gydytoju, subūrė ir styginių instrumentų ansamblį.
 • Yra versijų, kildinančių miesto vardą nuo žodžio šaka, šakotas miškas arba šakės. Pastarosiomis versijomis dažniausiai remiasi liaudies etimologija. Viena istorija teigia, kad dabartinio miesto vietoje senovėje augęs didelis šakotas miškas, šalia kurio įsikūrusi sodyba, o vėliau ir kaimas. Kita teigia, kad gilioje senovėje šioje vietoje buvusi didelė loma ar pelkė, prie kurios įsikūręs mažas kaimelis.
 • Šakių rajone, Lekėčiuose kiekvienais metais vyksta mėlynių festivalis.

Ar žinai, kad?

Šakių ir jų apylinkėse kalbama vakarų aukštaičių kauniškių tarme. Ji yra gana artima bendrinei lietuvių kalbai, bet yra ir esminių skirtumų, pvz., daugiau germanizmų, trumpinamos galūnės. Išsamiai šnekta aprašyta 2006 m. išleistoje knygoje „Šakių šnektos tekstai“.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ŠAKIUS

Vieta / apskritis: miestas pietvakarių Lietuvoje, Marijampolės apskrityje.
Miesto plotas: 7 km²
Gyventojai: ~ 5 500
Etnografinis regionas: Suvalkija
Herbas: herbas perskeltas į raudoną ir sidabrinį laukus, ant kurių uždėta žalia juosta nuleista žemyn. Virš jos, priekyje, raudoname lauke, du sukryžiuoti sidabriniai linų pėdai, sidabriniame lauke – šešios juodos iltys, išlindusios (po tris) iš sidabrinio lauko šonų.

ISTORIJA

Kada įkurtas? Miestas, manoma, išaugo iš Šakaičių kaimo, minimo 1599 m. ir priklausiusio Gelgaudiškio dvarui.
Miesto pavadinimo kilmė: Šakaičių kaimas pirmą kartą minimas 1599 m. brolių Oziemblovskių dalybų akte. Šiame akte užfiksuota ir Šakaičio pavardė (aptinkama miesto apylinkėse ir dabar), todėl beveik neabejojama, kad Šakiai yra asmenvardinis vietovardis.
Miesto legenda / istorija: XVI a. čia buvo Gelgaudiškio dvaro palivarkas. Miestas, manoma, išaugo iš Šakaičių kaimo, minimo 1599 m. ir priklausiusio Gelgaudiškio dvarui. 1703 m. Šakaičiai minimi Žemaičių vyskupo Jono Jeronimo Krišpino vizitacijos akte. 1719 m. jau minima Šakių bažnyčia. Šakius valdė didikai Čartoriskiai, kurie miestui išrūpino prekybines teises. Žydams leista laikyti smukles. 1776 m. Šakiams suteiktos Magdeburgo teisės. Vėliau Šakiai perėjo Teodoro fon Koidelio žinion. 1805 m. pastatyta evangelikų liuteronų bažnyčia. XIX a. 1-ojoje pusėje gyvenvietė jau turėjo miesto teises, čia veikė mokykla, katalikų ir evangelikų liuteronų bažnyčios, sinagoga, paštas. XIX a. pabaigoje Šakiai – Naumiesčio apskrities miestas.

Miesto šventės:
Šakių miesto gimtadienio šventė minima liepos mėnesį.

Net neabejojame, kad Šakiuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

Lankytinos vietos Panevėžio rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną -
Lankytinos vietos Radviliškyje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
Ką pamatyti Rietave su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Lankytinos vietos Kaune su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
Įdomybės Kretingos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -