Lankytinos vietos Rokiškyje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

 • Lankytinos vietos Rokiškyje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

  Esame tikri, kad lavinamosios knygelės vaikams arba Montessori kortų žaidimais tikrai smagi ir įtraukianti mokymosi kelionė namuose. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą Lietuvos šiaurės rytuose - Rokiškį. Nedidelis, bet itin jaukus miestas neabejotinai sužavės savo gamta ir lankytinomis vietomis, kurios bus smagios ne tik tėveliams, bet ir mažiesiems keliautojams. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Rokiškio vietomis gamtoje.

  Lankytinos vietos Rokiškyje

  Rokiškio dvaras - vienas iš vertingiausių klasicizmo-istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių Lietuvoje.
  Tapytų langinių gatvė - pagrindinėje miesto gatvėje pamatytumėte galeriją po atviru dangumi – šimtai langinių čia yra tapę spalvingais meno kūriniais.
  Struvės geodezinio lanko Gireišių punktas - apie 2820 km ilgio trianguliacijos grandinė, skirta tiksliam Žemės dienovidinio lanko ilgiui nustatyti ir apskaičiuoti geriausiai atitinkančio Žemės formą ir dydį elipsoido parametrus. Vienas iš nedaugelio UNESCO paveldų Lietuvoje.
  Ilzenbergo dvaras - dvaras, esantis Rokiškio rajone, prie Latvijos sienos, tarp Ilgio ir Apvaliojo ežerų. Nekilnojamo turto vertybė, kompleksinis objektas pavadinimu: „Ilzenbergo dvaro sodyba.
  Sartų ežero apžvalgos bokštas - metalinis 36 m. bokštas su apžvalgos aikštele, nuo kurios atsiveria vaizdinga Sartų ežero panorama.
  Dusetų girios pažintinis takas - įrengtas tarp dviejų Sartų ežero atšakų ir veda per pelkę, kuri seniau buvo dar viena šio ežero atšaka.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Rokiškyje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
  • Jūžintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

  Muziejai:

  • Rokiškio krašto muziejus
  • Antano Strazdo muziejus

  Parkai:

  • L.Šepkos parkas
  • Tervydžių dendrologinis parkas
  • Onuškio dvaro parkas
  • Pandėlio dvaro parkas

  Rokiškis gausus ne tik lankytinų vietų, bet ir vandens telkinių, kurie pakvies ne tik smagioms vandens pramogoms, bet ir maloniems pasivaikščiojimams gamtoje. Per miestą teka Nemunėlio intakas Laukupė, kurios slėnyje įrengta keletas nedidelių tvenkinių. Tyvuliuoja Sartų, Rašų, Gačionių bei Ilgio ežerai.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Rokiškio miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Rokiškį:

  • Ar žinojote, kad dažniausiai dvarai apipinti gąsdinančiomis ar meilės istorijomis – apsuptas šimtamečio parko, pasipuošęs galingu ąžuolu, Ilzenbergo dvaras ne tik meilės istoriją gali papasakoti, bet ir romantikus bei smalsuolius į Meilės salą vidury ežero pakviesti nueiti.
  • Čia įkurtas didžiausias Baltijos šalyse biodinaminiais pagrindais veikiantis ūkis. Dvarvietė sugrįžo prie savo šaknų: čia vėl gyvena ir dirba žmonės, auginami gyvuliai, sėjami laukai, verda bendruomenės gyvenimas.
  • Tervydžiuose gyveno gamtininko, augalų žinovo Tado Ivanausko geras draugas Kazys Jakubonis, kuris sekdamas gamtininko pavyzdžiu Tervydžiuose pasodino dendrologinį parką, kuris paskelbtas valstybės saugomu botaniniu gamtos paveldo objektu. Čia auga rečiausi medžiai, krūmai, vaismedžiai ir vaiskrūmiai, galima atsipalaiduoti bičių lovoje, po kuria įrengti 3 aviliai.

  Ar žinai, kad?

  1926 metais senojoje Rokiškio dvaro pieninėje užfiksuoti pirmieji duomenys apie pieno produktų gamybą, o dabar Rokiškyje veikia AB „Rokiškio sūris“, kuri gamina didžiulį asortimentą fermentinių, kietųjų ir kitokių sūrių.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ROKIŠKĮ

  Vieta / apskritis: miestas Lietuvos šiaurės rytuose, Panevėžio apskrityje.
  Miesto plotas: 11,62 km²
  Gyventojai: ~ 11 600
  Etnografinis regionas: Aukštaitija
  Herbas: Skydas ketvirčiuotas. Pirmajame raudonajame lauke pavaizduota sidabrinė trišakė žvakidė, antrajame auksiniame lauke juodas žingsniuojantis jautis, trečiajame mėlynajame lauke - sidabriniai vargonai, ketvirtajame raudonajame lauke - trys sidabrinės į apačią trumpėjančios juostelės su sidabrine heraldine lelija viršuje

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Miestas pirmą kartą minimas 1499 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas yra asmenvardinis vietovardis, kilęs nuo asmenvardžio Rokas, pridėjus priesagą -iškis.
  Miesto legenda / istorija: Miestas įeina į sėlių genties gyventos teritorijos ribas. Miestas pirmą kartą minimas 1499 m. rugsėjo 21 d. kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo, kai čia stovėjęs Rokiškio dvaras (nors esama nuomonių, kad Rokiškis buvęs jau XIII amžiuje). Rašte nustatomos Rokiškio ir Pienionių valsčiaus girios. Apie 1500 m. minima Rokiškio bažnyčia ir parapija. 1516 m. minimas miestas. 1523 m. Rokiškyje apsigyveno kunigaikščiai Krošinskiai, valdę miestą 200 metų. Vėliau Rokiškio dvaro savininkais tapo grafai Tyzenhauzai, pastatę iki šių dienų išlikusį Rokiškio dvaro ansamblį, neogotikos architektūros paminklą – Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. XVIII a. pabaigoje I. Tyzenhauzas pertvarkė miestelį – suformuota erdvi stačiakampė aikštė, kurią su dvaru jungė 1 km alėja. Tyzenhauzų iniciatyva Rokiškyje pastatyti prekybos namai (prekybos rūmai), viešbutis, alaus darykla, plytų fabrikas, malūnas, ligoninė, mokykla. Rokiškis miestu laikomas nuo XVIII a. (kitais šaltiniais – nuo 1920 ar 1924 metų).
  Miesto šventės: Rokiškio miesto šventė - gimtadienis minimas rugsėjo mėnesį.

  Net neabejojame, kad Rokiškyje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Įdomybės Kalvarijoje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Sužinokite - lankytinos vietos Šalčininkuose, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Lankytinos vietos Švenčionyse su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Ką pamatyti Klaipėdos rajone su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -