Lankytinos vietos Raseiniuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

 • Lankytinos vietos Raseiniuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

  Mes žinome, kad lavinamosios knygelės vaikams arba Montessori kortų žaidimai tikrai smagi ir įtraukianti mokymosi kelionė namuose. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą vidurio vakarų Lietuvoje - Raseinius. Tikime, kad apie Raseinius tikrai esate girdėję, bet jeigu dar nespėjote aplankyti šio miesto, dalinamės pačiais populiariausiais šio miesto lankytinais objektais.

  Lankytinos vietos Raseiniuose

  Aštuonračio muziejus - jame gausybė su technika ir krašto istorija susijusių eksponatų. Tai vieta, nepaliekanti abejingų, mėgstama keliautojų iš Lietuvos ir svetur.
  Raseinių hipodromas - vienintelė vieta Lietuvoje, kur vyksta lygiosios žirgų lenktynės.
  Maslauskiškių vandens malūnas - sumūrytas iš plytų ir akmenų, priklausė čia buvusiam dvarui. Čia užfiksuoti keletas filmo "Niekas nenorėjo mirti" epizodų.
  Magdės šulinys - įrengtas ant Alko šaltinio Raseiniuose. Virš šaltinio įrengtas biuvetės tipo statinys, papuoštas ąžuoliniais drožiniais, iliustruojančiais vieną legendos apie Raseinių Magdę versiją.
  Padubysio piliakalnis - vienas iš Dubysos upės gynybinės grandinės piliakalnių. Gerai matomi buvę gynybiniai įtvirtinimai – apsauginiai pylimai, terasa, griovys.
  Nepriklausomybės paminklas „Žemaitis” - miesto simbolis, stovintis centrinėje miesto aikštėje. Statytas 15-osioms Nepriklausomybės metinėms paminėti.
  Lyduvėnų tiltas - ilgiausias ir aukščiausias Lietuvoje tiltas, esantis prie Lyduvėnų miestelio.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Raseiniuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
  • Buvęs dominikonų vienuolynas
  • Stačiatikių cerkvė

  Muziejai:

  • Raseinių krašto istorijos muziejus
  • Aštuonračio muziejukas

  Parkai:

  • Maironio parkas
  • Rasupio parkas

  Aplankę šias vietas, stabtelėkite ir prie vandens telkinių, pasivaikščiokite, o gal keliaujate karštą vasaros dieną ir kelionę užbaigsite linksmomis vandens pramogomis? Mieste yra 3 tvenkiniai bei prateka Raseikos upelis.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Raseinių miesto dvasią ir istoriją, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Raseinius:

  • Liaudies etimologija pasakoja, kad seniai ten, kur dabar Raseiniai, gyvenusios trys seserys. Viena ištekėjusi už Telšio – ten dabar Telšiai, kita už Šiaulio – ten Šiauliai, o jauniausioji ir gražiausioji, nerasdama tinkamo jaunikio, liko netekėjusi. Jaunikaičiai iš visų kampelių jodavo pas ją su piršliais ir sakydavo: „Rasit eis už manęs“. Taip ir atsiradęs vietovardis.
  • Raseinių hipodromas – vienintelis Baltijos šalyse, atitinkantis tarptautinių organizacijų diktuojamas sąlygas rengti žirgų lenktynes, hipodromas atitinka griežtus reikalavimus, numatytus dėl žirgų ir žokėjų saugumo.
  • Ilgiausias (599 m) ir aukščiausias (42 m) geležinkelio tiltas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse yra Lyduvėnuose, Raseinių rajone, 15 km į šiaurę nuo Raseinių.

  Ar žinai, kad?

  Raseiniai yra vienas iš seniausių Lietuvos miestų, išaugęs buvusioje (archeologinių) žemaičių genties teritorijoje.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE RASEINIUS

  Vieta / apskritis: miestas vidurio vakarų Lietuvoje, Kauno apskrityje, 76 km į šiaurės vakarus nuo Kauno, Žemaičių aukštumos pietrytinėse priekalnėse, prie Žemaičių plento.
  Miesto plotas: 8,5 km²
  Gyventojai: ~ 9 700
  Etnografinis regionas: Žemaitija
  Herbas: Herbo skydo sidabriniame lauke šokanti auksinė juodomis dėmelėmis lūšis sidabriniais nagais ir dantimis bei raudonuliežuviu, užpakalinėmis kojomis besiremianti į žalią papėdę.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Istorijos šaltiniuose Raseiniai minimi nuo 1253 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Labiausiai tikėtina, kad Raseinių vietovardis sietinas su per Raseinių miestą tekančio Raseikos upelio vardu. Nors tai yra hipotetinė versija, tačiau ji laikoma labiausiai tikėtina.
  Miesto legenda / istorija: Istorijos šaltiniuose Raseiniai minimi nuo 1253 m., kai Mindaugas, atsilygindamas Vokiečių ordinui už Lietuvos 1249–1253 m. vidaus karo metu suteiktą karinę pagalbą, užrašė šiai riterių vienuolių valstybei, be kitų Žemaičių žemių, ir pusę Raseinių žemės, arba valsčiaus, likusią valsčiaus pusę Mindaugas 1254 m. padovanojo pirmajam Lietuvos katalikų vyskupui Kristijonui. 1416–1421 m. Raseiniuose pastatyta pirmoji Raseinių bažnyčia, XV a. pabaigoje gyvenvietei suteiktos miesto savivaldos teisės (patvirtintos 1792 m.). Miestas smarkiai nukentėjo per II pasaulinį karą. Karas sunaikino apie 90 proc. Pastatų. Nors būta sunkumų, nepriteklių, miestas vėl pakilo: buvo statomi nauji pastatai, gausėjo gyventojų.
  Miesto šventės: Kasmet rugsėjo mėnesį Raseiniuose vyksta miesto šventė.

  Net neabejojame, kad Raseiniuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Sužinokite - ką aplankyti Utenoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai
  Ką pamatyti Anykščiuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Marijampolės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Lankytinos vietos Elektrėnuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą