Lankytinos vietos Radviliškyje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

 • Lankytinos vietos Radviliškyje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

  Lavinamosios knygos, o taip pat montessori žaislai ir žaidimai vaikams, neabejotinai smagi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė kartu su mažaisiais. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote kortelėse ar knygelėse, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą šiaurinėje Lietuvos dalyje - Radviliškį. Aukštaitijoje esantis miestas gausus gamtos turtais ir architektūriniais objektais, kurie sužavės ne tik didelius, bet ir mažuosius keliautojus. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Radviliškio vietomis.

  Lankytinos vietos Radviliškyje

  Burbiškio dvaras - išskirtinė vieta, kurioje kasmet rengiama Tulpių žydėjimo šventė. Kasmet čia pražysta virš 400 įvairių formų ir rūšių tulpių.
  Geležinkelis - stotis priskirta aukščiausiajai klasei, tai stambiausias geležinkelio mazgas Lietuvoje.
  Baisogalos dvaras - romantizmo stiliaus ansamblis su parku, architektūros paminklas.
  Pergalės deivės Nikės skulptūra - minint pergalės prieš bermontininkus 80-metį, atidengta deivės Nikės skulptūra, kuri simbolizuoja tautos laisvės ir pergalės idėją, o kardas jos rankose – padėką ir pagarbą tiems žmonėms, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę.
  Šiaulės apžvalgos bokštas - stovi ant aukščiausios apylinkėse kalvos, kuri prideda dar 9 metrus aukščio. Takelis nuo jo veda link legendomis apipinto Šiaulės kalno. Nuo bokšto galima matyti Radviliškio ir Šiaulių miestus.
  Minaičiai – Lietuvos istorinė sostinė, čia 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos partizanų vadovybė baigė sudaryti ir pasirašė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Deklaraciją.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Radviliškyje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios: 

  • Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios medinė varpinė
  • Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia

  Muziejai:

  • Daugyvenės kultūros istorijos muziejus- draustinis
  • Šeduvos istorinės technikos muziejus

  Parkai:  

  • Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parkas
  • Eibariškių parkas

  Radviliškio rajone telkšo 9 ežerai, didžiausias - Arimaičių ežeras, kuris pakvies ramiam poilsiui, o gal smagioms vandens pramogoms karštą vasaros dieną.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Radviliškio miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Radviliškį:

  • Dabartinėje Radviliškio rajono teritorijoje žmonės gyveno dar iki Kristaus gimimo. Piliakalniai, pilkapiai ir senieji archeologijos radiniai liudija, kad šiame krašte gyvenimas virė dar I tūkstantmetyje prieš Kristų.
  • 18 amžiuje kilę gaisrai, maras ir badas tapo ypač skaudus - miestelyje neliko nei vieno gyventojo, tačiau miestas greitai atsitiesė ir stiprėjo.
  • Radviliškis turi išskirtinį savo miesto simbolį - skulptūrą “Akcentai”. Tai tris miesto simbolius – geležinkelio bėgius, meldus ir pajuodusius žvirblius – miesto dailės mokyklos mokytojas Darius Kazokas sujungė skulptūroje.

  Ar žinai, kad?

  Radviliškio geležinkelio mazgas yra vienas stambiausių ir seniausių Lietuvoje. Geležinkelio stotis Radviliškyje pradėjo veikti 1871 m. Būtent geležinkelio dėka šis miestas išaugo ir sustiprėjo. Radviliškis – svarbus geležinkelio mazgas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kadangi dauguma keleivių bei krovinių pervežimo maršrutų driekiasi per Radviliškį. Juk ne veltui Radviliškio miesto herbe yra vaizduojamas kylantis ir šviesą skleidžiantis žirgas, reiškiantis susisiekimą, judėjimą ir miesto klestėjimą.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE RADVILIŠKĮ

  Vieta / apskritis: miestas šiaurinėje Lietuvos dalyje, Šiaulių apskrityje.
  Miesto plotas: 17,32 km²
  Gyventojai: ~ 15 100
  Etnografinis regionas: Aukštaitija
  Herbas: Juodame skyde kylantis, iš nasrų sidabrinę šviesą skleidžiantis sidabrinis žirgas.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? 1567 m. laikomi Radviliškio įkūrimo metais, nors kai kurie šaltiniai nurodo dar 1529 m. ar 1539 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas yra tikrai asmenvardinis vietovardis, kilęs nuo kadaise vietovę valdžiusių Radvilų pavardės.
  Miesto legenda / istorija: Radviliškis minimas nuo XVI a. pradžios. 1567 metai laikomi Radviliškio įkūrimo metais, nors kai kurie šaltiniai nurodo dar 1529 metus ar 1539 m., kai kažkoks žemės valdytojas iš radviliškiečio (z Radziwiliszek) skolinosi 100 kapų grašių. Nuo 1577 m. vadinamas miesteliu. 1667 m. Radviliškio dvaras priklausė Vilniaus vaivadai kunigaikščiui Jonušui Radvilai (su 73 valstiečių dūmais). 1687 m. gavo turgaus privilegiją, 1710 m. – miesto teises (nors 1708–1710 m. maro metu išmirė visi gyventojai). XVIII a. Radviliškis pamažu atsigavo, o ypač sparčiai ėmė augti 1868–1870 m. 1924 m. Radviliškiui suteiktos miesto teisės.
  Miesto šventės: Kasmet liepos mėnesį Radviliškyje vyksta miesto gimtadienis.

  Net neabejojame, kad Radviliškyje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Lankytinos vietos Vilniaus Rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Įdomybės Šilalės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką verta pamatyti Širvintų mieste? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Kupiškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Ką pamatyti Zarasuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą