Lankytinos vietos Prienuose su vaikais ir dar negirdėti faktai

 • Lankytinos vietos Prienuose su vaikais ir dar negirdėti faktai

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas Lietuvos pietuose - Prienai. Nors ir nedidelis miestas, tačiau gausus savo lankytinais objektais, kurie tikrai sužavės tiek tėvelius, tiek mažuosius keliautojus, štai ką kviečiame aplankyti Prienuose.

  Lankytinos vietos Prienuose

  Visuomenes harmonizavimo parkas - ramuma ir harmonija alsuojantis parkas ne tik sutraukia daug turistų, bet ir stebina ant kalvos esančiais žodžiais „Lietuva tokia graži!“.
  Laisvės aikštė - pagrindinis miesto objektas, aikštėje vyksta įvairūs miesto reprezentaciniai renginiai, bendruomenės šventės.
  Prienų vandens malūnas - pastatytas svarbiausioje istorinėje Prienų vietoje - Prienų dvaro teritorijoje.
  Greimų tiltas - einantis per Nemuną ir jungiantis upės skiriamas Prienų miesto dzūkišką ir suvalkietišką dalis.
  Balbieriškio atodanga - geologinis gamtos paveldo objektas, nuo kurio atsiveria nepaprastas gamtos grožis į Nemuno vingius.
  Pociūnų aerodromas - skraidymo centras, įsikūręs Prienų rajone, Pociūnuose, Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje.
  Lepelionių piliakalnis - piliakalnis Prienų rajono savivaldybės teritorijoje, Lepelionių kaime. Seniau dar vadintas Balnakalniu, vėliau imtas vadinti Napoleono kepure.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Prienuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčia

  Muziejai:

  • Prienų krašto muziejus
  • Vinco Mykolaičio Putino muziejus

  Parkai:

  • Stadiono parkas
  • Beržyno parkas
  • Nemuno kilpų regioninis parkas

  Keliaujant po Prienus, stabtelėkite pasigrožėti didžiausia Lietuvos upe. Per Prienus teka Nemunas, kurį galite stebėti nuo Prienų tilto, arba leistis ramiam pasivaikščiojimui paupe.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Prienų miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Prienus:

  • Prienų vardo kilmė yra apipinta įvairiomis legendomis ir padavimais. Viena jų - esą senovėje į Prienus siųsdavo nusikaltėlius, kurių vienas (pavarde Prienas) prie Mielupio upelio pasistatęs sodybą, gavusią savininko pavardę.
  • 2017 m. pabaigoje – 2018 m. pradžioje Prienai sporto pasaulyje tapo bene žinomiausia planetos vieta. Prie Prienų krepšinio komandos „Vytautas“ prisijungus garsiesiems broliams Ballams visa JAV žiniasklaida skyrė daug dėmesio nedideliam ant Nemuno kranto įsikūrusiam Lietuvos miesteliui. Į Prienus atvyko žurnalistai iš JAV žiniasklaidos giganto „New York Times“, apie Prienus rašė tokie garsūs vardai kaip „ESPN“, „Washington Post“ ar „Sports Illustrated“.
  • Prienuose yra vienintelė visoje Lietuvoje medinė baroko stiliaus bažnyčia - Kristaus Apsireiškimo bažnyčia. Be to, ji yra įtraukta į Valstybės saugomų objektų sąrašą.

  Ar žinai, kad?

  Prienai vienintelis toks išskirtinis Lietuvos miestas kuriame galima pasijausti ir dzūku ir suvalkiečiu. Greimų tiltas Prienuose jungia Nemuno skiriamas Prienų dzūkišką ir suvalkietišką dalis. Apie tai skelbia prie tilto esantis riboženklis bei naujai įrengta apžvalgos aikštelė – „Suvalkijos ir Dzūkijos riba“. Tad jokiame kitame mieste nerasite tilto, kuris ne tik sujungtų dvi vienos gyvenvietės dalis, bet ir du Lietuvos etnografinius regionus.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE PRIENUS

  Vieta / apskritis: miestas Lietuvos pietuose, Kauno apskrityje, abipus Nemuno.
  Miesto plotas: 7,87 km²
  Gyventojai: ~ 8 800
  Etnografinis regionas: Suvalkija / Dzūkija
  Herbas: Herbo mėlyname lauke raitas šv. Jurgis su sidabriniais šarvais ir purpuriniu apsiaustu ant rudo žirgo, juoda ietimi smeigia po žirgo kojomis žalią drakoną, kuriam iš narsų veržiasi raudona ugnis. Žirgo kamanos, balnas ir kiti pakinktai sidabriniai.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Prienai minimi 1502 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas tikriausiai yra asmenvardinis vietovardis – dar ir dabar yra tokia pavardė. Viena legenda pasakoja, kad vietovė pavadinta čia medžiojusio kunigaikščio Prienio vardu.
  Miesto legenda / istorija: Istoriniai šaltiniai apie Prienus rašo nuo 1502 m., kai LDK Aleksandras Prienų dvarą ir aplinkines žemes padovanojo didikui Mykolui Glinskiui. 1604 m. pastatyta pirmoji Prienų bažnyčia. Prienų miestas pradėjo augti XVII a. prie dvaro. 1609 m. jam buvo suteiktos Magdeburgo teisės. 1924 m. balandį Prienus nusiaubė didžiulis potvynis. Vėliau miestas pradėjo sparčiai augti ir klestėti, o gyventojų skaičius per šimtmetį išaugo beveik 6 kartus.
  Miesto šventės: Kasmet gegužės mėnesį Prienai švenčia savo miesto krašto šventę.

  Net neabejojame, kad Prienuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Lankytinos vietos Visagine su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Įdomybės Druskininkų mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Sužinokite - ką aplankyti Jonavoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai