Lankytinos vietos Pasvalyje su vaikais ir dar negirdėti faktai

 • Lankytinos vietos Pasvalyje su vaikais ir dar negirdėti faktai

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas Lietuvos šiaurėje - Pasvalys. Nors ir nedidelis miestas Aukštaitijoje, tačiau galintis nustebinti savo lankytinais objektais, kuriuos ir pakviesime aplankyti.

  Ką pamatyti Pasvalyje

  Vytauto Didžiojo aikštė - joje išskirtinis fontanas - pasviręs granitinis rutulys, tai aliuzija į besiveriančią smegduobę po juo.
  Pasvalio kultūros ir poilsio parkas - daugiausiai turistų sutraukianti vieta, užima 70 ha plotą. Krašto tautodailininkai jį paįvairino ąžuolinėmis skulptūromis tautosakine, mitologine tematika.
  Dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija - kolekcija po atviru dangumi, kurioje apie 320 eksponatų: 214 girnapusių, 64 dubenuotieji akmenys, 7 "pėduotieji" akmenys, 2 akmenys–riboženkliai bei malūno krumpliaračių ekspozicija.
  Baltijos kelio kryžių slėnis - kryžius slėnyje pradėjo statyti 1989 m. Baltijos kelio akcijos dalyviai, taip įprasmindami savo dalyvavimą akcijoje.
  Pajiešmenių Dvaras - vienas iš naujesnės statybos dvarų, įvardijamas kaip vietinės reikšmės kultūrinis paminklas.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Pasvalyje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus.

  Žymiausios bažnyčios:  

  Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

  Muziejai:

  Pasvalio krašto muziejus

  Parkai:  

  • Pasvalio kultūros ir poilsio parkas
  • Senosios klebonijos (Užupio) parkas
  • Smegduobių parkas

  Pasvalyje gausu ne tik įvairių parkų, bei kitų lankytinų vietų, bet ir vandens telkinių, čia tekančių upių ir tyvuliuojančių ežerų, juk karštą vasaros dieną nėra nieko geriau kaip vandens pramogos. O štai Pasvalyje pro miestą teka upės: Svalia, Lėvuo, Mūša, Pyvesa, šios upės pakvies ramiems pasivaikščiojimams, o taip pat patiks ir žvejybos entuziastams. Taip pat miesto apylinkėse yra šie ežerai: Šilas bei Kurmežeris.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Pasvalio miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Pasvalį:

  • Pasvalys buvo reikšmingas objektas 1989 m. Rugpjūčio 23 d. Būtent per Pasvalį ėjo Baltijos kelias - vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. Tai neprievartinio pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių Nepriklausomybę.  
  • Pasvalio upės Lėvens žemumoje yra keli mineraliniai šaltiniai. 1887 m. profesorių buvo nustatyta, kad jų vanduo yra mineralizuotas kalcio sulfato druskomis ir tinka gydymui. Čia atvykdavo nemažai ligonių, sergančių reumatu, sąnarių uždegimu, lėtinėmis odos ligomis.
  • Pasvalys laikomas viena iš seniausių Lietuvos gyvenviečių, istorijos šaltiniuose minima nuo XIII a. pabaigos.

  Ar žinai, kad?

  Pirmoji Lietuvoje moderni siaurojo geležinkelio stotis buvo 1932-aisiais metais pastatyta būtent Pasvalyje, kuri išlikusi iki šių dienų.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE PASVALĮ

  Vieta / apskritis: miestas šiaurės Lietuvoje, Panevėžio apskrityje.
  Miesto plotas: 7,22 km²
  Gyventojai: ~ 6400
  Etnografinis regionas: Aukštaitija
  Herbas: Raudoname skydo lauke juoda bekaklė jaučio galva su auksine grandimi šnervėse ir auksine apynių virkščia, apsivyniojusia apie jaučio ragus, virš ragų po tris spurgus, virš kaktos apynio lapas.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pirmą kartą miesto vardas paminėtas XIII a. pabaigoje. Manoma, kad LDK Gedimino laikais čia jau buvo medinė pilaitė.
  Miesto pavadinimo kilmė: tai priešdėlio pa- vedinys iš upės, prie kurios įsikūręs miestas, vardo Svalia. Tai vandenvardinis vietovardis. Upės vardas siejamas su odžiais svilti, svelti, garuoti.
  Miesto legenda / istorija:
  Pirmoji bažnyčia pastatyta 1494 m. LDK Aleksandro iniciatyva. Šis kunigaikštis leido Jonui Grotui steigti miestą – atidaryti parduotuves, smukles, rengti turgus, tačiau miesto teisės gautos tik 1546 m. Miestas kūrėsi prie judraus kelio į Rygą, todėl greitai tapo pirklių ir amatininkų centru. Lietuvos istorijai svarbi Pasvalio taika, kai Lietuvos didysis kunigaikštis sudarė karinę sutartį su Livonijos magistru prieš rusus.
  Miesto šventės: Pasvalio miesto šventė rengiama kiekvieną vasarą.

  Net neabejojame, kad Pasvalyje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Lankytinos vietos Vilniaus Rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Įdomybės Šilalės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką verta pamatyti Širvintų mieste? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Kupiškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Ką pamatyti Zarasuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą