Lankytinos vietos Panevėžio rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną

 • Lankytinos vietos Panevėžio rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną

  Kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis bei rajonas unikalus savo gamtos turtais, lankytinomis vietomis bei architektūra. Kelionių entuziastai pritars, kad vietų, kur keliauti ir ką aplankyti su vaikais Lietuvoje - tikrai gausu. Ir nors žinome, kad lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės yra nepakartojamai smagi kasdieninė veikla. Kartais yra metas prasiblaškyti ir už namų sienų. Šiandienos maršrutas - Panevėžio rajonas, tik nesuklyskite, Panevėžys ir Panevėžio rajonas, du skirtingi miestai, turintys atskirus statusus. Tad šiandien pasižvalgysime po Panevėžio rajono apylinkes, kurios iš karto išduosime paslaptį - nustebins savo gamtos turtais.

  Lankytinos vietos Panevėžio rajone

  Krekenavos regioninis parkas - apžvalgos bokštas - įspūdingas statinys, nuo apžvalgos bokšte 25 m aukštyje įrengtos aikštelės atsiveria Krekenavos miestelio, jo apylinkių, Nevėžio slėnio su senvagėmis panorama.
  Bistrampolio dvaras - neoklasicistiniu stiliumi pastatytas dvaras, kuriame nuo 2013 metų veikia modernus 8 gardų žirgynas.
  Pašilių stumbrynas - unikali vieta, kur iš arti galima stebėti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą įrašytų stumbrų gyvenimą.
  Upytės piliakalnis - datuojamas I tūkst. Spėjama, kad piliakalnyje stovėjusi pilis buvo XIII – XIV amžiaus rašytiniuose šaltiniuose minimos Upytės žemės centras.
  Pojūčių takas - einant šiuo taku, patirsite malonių įspūdžių. Tako stotelėse Jūsų laukia įvairūs pojūčiai. Kiekvienoje stotelėje teks skirtingos užduotys.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Panevėžio rajonas turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Geležių šv. Juozapo bažnyčia
  • Karsakiškio Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia
  • Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilika
  • Naujamiesčio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
  • Ramygalos šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

  Muziejai:

  • Linų muziejus
  • Vaižganto ir knygnešių muziejus
  • Įstros lėktuvų muziejus
  • Eglės žaisliukų muziejus

  Parkai:  

  • Krekenavos regioninis parkas
  • Hortenzijų parkas
  • Nevėžio upės slėnio pažintinis takas
  • Nepamirškite užsukti ir prie vandens telkinių. Pro rajoną teka Lėvuo su intaku Pyvesa ir Nevėžis su intakais Juoda, Upyte (kairieji), Juosta, Kiršinu(dešinieji). Telkšo 12 ežerų, didžiausi - Juodis, Lieležeris, Pukiškis. Yra net 11 tvenkinių.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Panevėžio rajono dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Panevėžio rajoną:

  • Panevėžio rajone veikia vienintelis toks Lietuvoje - eglės žaisliukų muziejus. Muziejus surinkęs tūkstančius žaisliukų bei kitų eksponatų, kuriais pastarąjį šimtmetį Kalėdų bei Naujųjų metų šventėms būdavo puošiamos eglutės.
  • Panevėžio rajonas yra užmezgęs miestų partnerystės ryšius su Nyderlanduose esančiu Het Biltas miestu. Miestų partnerystė siekia geresnio tarpusavio supratimo, draugystės ir bendradarbiavimo. Partnerystės tikslas – keistis patirtimi ekonomikos, informatikos ir kultūros srityse.
  • Panevėžio rajone esantis Bistrampolio dvaras – didžiausias prikelti sumanytas kultūros paveldo objektas Panevėžio apskrityje.

  Ar žinai, kad?

  Panevėžio rajonas turi patogią ir išskirtinę geografinę padėtį. Jis yra įsikūręs apie 150 km nuo pagrindinių Baltijos sostinių – atstumas iki Latvijos sostinės Rygos ir Lietuvos sostinės Vilniaus beveik toks pats.  

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE PANEVĖŽIO RAJONĄ

  Vieta / apskritis: administracinis-teritorinis vienetas Lietuvos centrinėje dalyje. Administracinis centras – Panevėžys (į savivaldybės teritoriją neįeina, turi atskiros savivaldybės statusą kaip Panevėžio miesto savivaldybė).
  Miesto plotas: 2,179 km²
  Gyventojai: ~ 35 400
  Etnografinis regionas: Aukštaitija
  Herbas: Herbinis skydas perkirstas pusiau į du laukus. Viršutiniame mėlyname lauke vaizduojami du sukryžiuoti sidabriniai linų pėdai, apatiniame sidabriniame lauke – raudona žagrė su dviem auksiniais noragais.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Panevėžio rajonas sudarytas 1950 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Panevėžio rajono pavadinimas yra kildinamas iš Panevėžio miesto pavadinimo. Miestas kūrėsi prie Nevėžio upės, todėl ir pavadintas atitinkamai: priešdėlis pa- + upės vardas.
  Miesto legenda / istorija: Panevėžio rajonas sudarytas 1950 m. birželio 20 d. iš buvusios Panevėžio apskrities 40 apylinkių ir Kupiškio apskrities 3 apylinkių. 1950–1953 m. priklausė Šiaulių sričiai. 1995 m. įsteigta Panevėžio rajono savivaldybė. Savivaldybės teritorijoje yra: 1 miestas – Ramygala. 8 miesteliai – Geležiai, Krekenava, Miežiškiai, Naujamiestis, Raguva, Smilgiai, Šilai, Vadokliai. 752 kaimai. Didžiausios gyvenvietės: Dembava, Krekenava, Velžys.
  Miesto šventės: Panevėžio rajono miestuose ir miesteliuose kasmet vyksta įvairios šventės, vasaros laikotarpiu - miestelių šventės, gimtadieniai, joninių minėjimas.

  Net neabejojame, kad Panevėžio rajone esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Zarasuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Šiaulių mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Sužinokite - lankytinos vietos Ukmergėje, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
  Lankytinos vietos Alytaus rajone su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Panevėžyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą