Lankytinos vietos Pagėgiuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

  • Lankytinos vietos Pagėgiuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

    Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandien ir pakviesime keliauti - Pagėgiai. Miestas, esantis prie Lietuvos vakarinės sienos, yra tikras paslapčių lopšys, kuris stebina savo unikalia gamta.

    Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę.

    Lankytinos vietos Pagėgiuose

    Raganų eglė

    Kelionę pradėsime nuo bene pačio populiariausio Pagėgių apylinkėse esančio traukos objekto. Raganų eglė yra botaninis gamtos paveldo objektas, sutraukiantis tūkstančius smalsuolių. Apie šią eglę sklando net legendos, viena jų: ant netoliese esančios, kalvos - Sidabrakalnio rinkdavosi Skalvių genties jaunuoliai. Kad būtų nepastebėti aplinkinių, jie maskuodavosi sidabriniais rūbais. Sklando legenda, kad būtent netoliese buvo ir raganų buveinė, jos čia sulėkdavo su savo šluotomis, jas susmeigdavo ir eidavo vilioti jaunuolių. Štai viena raganaitė pamilo jaunuolį, ir pavėlvavo laiku sugrįžti, kai ketino skristi - šluota jau buvo sužaliavusi. Nuo to laiko eglė ir praminta Raganų eglės vardu. Eglė iš tiesų įspūdinga, nes primena milžinišką raganos šluotą. Leiskimės toliau!

    Rambyno kalnas

    Dar vienas gamtos turtas esantis Rambyno regioniniame parke. Įdomu tai, kad ši teritorija, kur stovi įspūdingo grožio kalnas yra viena iš Lietuvos saugomų teritorijų, esanti Lietuvos pasienyje su Kaliningrado sritimi. Toli nenuklyskime ir leiskimės į netoliese esančią vietą.

    Apžvalgos bokštai Rambyno regioninio parko teritorijoje

    Ten kur stūkso prieš tai minėtas kalnas, taip pat stovi įspūdingus vaizdus garantuojantys apžvalgos bokštai. Nuo bokštų atsiveria įspūdingi Nemuno vingiai, Mažosios Lietuvos vaizdai su Tilžės ir Ragainės miestų panoramomis (dabar Kaliningrado sritis). Prie gamtos vaizdų, keliaukime susipažinti su gyvūnijos pasauliu.

    Baltųjų gandrų kolonijos

    Vieta, kuri neabejotinai nustebins ne tik mažuosius, bet ir jų tėvelius. Tai - didžiausia Lietuvoje baltųjų gandrų kolonija, kurioje galima pamatyti gandrų gyvenimą lizduose, pirmuosius jauniklių žingsnius ir bandymus skristi, tėvų rūpinimąsi vaikais, galima stebėti per monoklį, pastatomą tam skirtame namelyje. Ant Nemuno kranto, lizdus krauna ir peri vaikus baltieji gandrai. Kolonijoje yra nuo 19 iki 23 lizdų. Po gamtos ir gyvūnijos akis galėsite paganyti kitame ne ką mažiau įspūdingame objekte.

    Paveikslų sodas Martyno Jankaus muziejuje

    Tai galerija po atviru dangumi. Dideli, monumentalūs dailininkų darbai, tapyti ant medžio skydų, eksponuojami 3 ha plote. Čia akis po paveikslus galės paganyti ne tik tėveliai, bet ir vaikai, kuriems piešimas ir kūryba yra neatsiejama vaikystės veikla. Pažadame, kad vieta tikrai užburs savo kūrybiška aura.

    Aplankę populiariausias Pagėgių miesto lankytinas vietas, kviečiame pasigrožėti ir gražiausiomis apylinkių bažnyčiomis, kurios neabejotinai pakerės savo architektūra ir didybe.

    Bažnyčios

    • Pagėgių Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčia
    • Vilkyškių katalikų Šv. Onos bažnyčia
    • Vilkyškių katalikų Šv. Onos bažnyčia
    • Žukų evangelikų liuteronų bažnyčia

    Jeigu lankotės šiltuoju metų laikotarpiu, nepamirškite aplankyti ir vandens telkinių, karštą dieną tai neabejotinai bus smagi pramoga ir atsivėsinimas tiek teveliams, tiek mažiesiems keliautojams. O pro pagėgius teka dešinysis Rusnės intakas Gėgė, tyvuliuoja Velnežerio ir Kurmežeri ežerai.

    TAI ĮDOMU..

    Susipažinę su Pagėgių miesto lankytinomis vietomis ir pramogomis, kviečiame paskaityti įdomius faktus apie šį miestą ir dar labiau susipažinti su šiomis vietovėmis.

    Įdomūs faktai apie Pagėgius:

    • Pagėgiai gali didžiuotis išlikusiu unikaliu architektūros paveldu. Jame ryškūs trys sluoksniai – senojo kaimo, XIX a. pabaigos – XX a. pradžios vokiško miesto ir 1923-1939 m. augusio Lietuvos Respublikos centro.
    • Pagėgių miesto paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose akto originalas yra iki šiol saugomas Berlyne, Prūsijos kultūrinio palikimo archyve.
    • Spaudos draudimo lietuviškais rašmenimis metais (1864-1904) Tilžėje, Ragainėje, Bitėnuose buvo spausdinama didžioji dalis lietuviškų leidinių. O pagėgių krašte, driekėsi itin svarbūs knygnešių keliai.

    Ar žinai, kad?

    Vienas populiariausių objektų, turintis daugiausiai apdovanojimų pagėgiuose - eglė. Vadinama Raganų eglė - botaninis gamtos paveldo objektas, sutraukiantis tūkstančius smalsuolių. 2017 m. Raganų eglė išrinkta Lietuvos metų medžiu. 2018 m. dalyvavo Europos metų medžio rinkimuose. 2020 m. išrinkta Lietuvos metų egle.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE PAGĖGIUS

    Vieta / apskritis: miestas Lietuvos vakaruose, Tauragės apskrityje.
    Miesto plotas: 4,33 km²
    Gyventojai: ~1500
    Etnografinis regionas: mažoji Lietuva.
    Herbas: žaliame lauke kylanti sidabrinė gegutė, kojose laikanti auksinį raktą.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Pagėgiai pirmą kartą paminėti 1307 m.
    Miesto pavadinimo kilmė: tai Gėgės upės vardas su priešdėliu pa-. Manoma, kad vardas Gegė galėjo kilti iš žąsų, kurios mėgo laikytis paupio balose, gagėjimo.
    Miesto legenda / istorija: Pagėgių vardas pirmą kartą buvo išgirstas tuomet, kai vienam skalviui čia buvo užrašyta žemė. Nuo XV a. pradžios priklausė vokiečių Klaipėdos kraštui. 1875 m. pro Pagėgius buvo nutiesta itin reikšminga Klaipėdos–Tilžės geležinkelio linija. XX amžiaus pradžioje per Pagėgius buvo gabenama draudžiama lietuviška bei rusiška spauda. 1923 m. Pagėgiams suteiktos miesto teisės.
    Miesto šventės: Pagėgių miesto šventė / gimtadienis vyksta rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais.

    Pagėgiai - tikras gamtos turtas. Lankytinos vietos jame garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Lankytinos vietos Šiaulių rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną -
    Sužinokite - ką aplankyti Utenoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai -
    Ką pamatyti Anykščiuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
    Įdomybės Marijampolės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
    Lankytinos vietos Elektrėnuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -