Lankytinos vietos Neringoje su vaikais ir dar negirdėti faktai

 • Lankytinos vietos Neringoje su vaikais ir dar negirdėti faktai

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas Kuršių Nerijoje, tikras gamtos lobis - Neringa. Apipintas įvairiomis legendomis ir stebinantis savo neįtikėtinais gamtos turtais, šis miestas yra vienas lankomiausių ne tik mūsų tautiečių, bet ir turistų iš užsienio.

  Lankytinos vietos Neringoje

  Parnidžio kopa ir smėlio laikrodis - šioje vietoje galite pamatyti kaip Saulė pateka iš vandens ir į vandenį nugrimzta, o kartu su vėjo genamomis smiltimis akyse skleidžiasi gamtos istorija.
  Naglių gamtos rezervatas - vienas įdomiausių ne tik Kuršių Nerijos, bet ir visos Lietuvos objektų, atsiveria smarkių vėjų supustytos Pilkosios, arba Mirusios, kopos. Tai ilgiausios kopos Lietuvoje, saugančios vieną liūdniausių Kuršių nerijos kaimų istorijų. 1675–1854 metais čia buvo užpustyti net keturi Naglių kaimai, kurie ir dabar dunkso giliai po smėliu.
  Nidos švyturys - navigacinis ženklas, esantis Kuršių nerijoje, Nidoje, 900 metrų nuo Baltijos jūros ant Urbo kalno.
  Pilkųjų garnių ir kormoranų kolobnija Juodkrantėje - didžiausia ir seniausia žinoma šių paukščių perimvietė Lietuvoje.
  Raganų kalnas Juodkrantėje - unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai.
  Žirgų švyturys Pervalkoje - akmens mūro ir metalo švyturys siekia 14 m. aukštį ir yra įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.
  Vecekrugo kopa - aukščiausia kopa Kuršių Nerijoje. Kopos aukštis – 67,2 m.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Neringoje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Romos katalikų bažnyčia Nidoje
  • Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia
  • Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčia

  Muziejai:

  • Neringos istorijos muziejus
  • Tomo Mano muziejus
  • Nidos žvejo etnografinė sodyba
  • Miniatiūrų muziejus
  • Kazimiero ir Virginijos Mizgirių gintaro galerija-muziejus

  Parkai:  

  Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Neringos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Neringą:

  • Tai pats ilgiausias (apie 50 km) ir labiausiai į vakarus nutolęs miestas Lietuvoje.
  • Žvaigždžių alėją rasti galima ne tik Holivude, bet ir Nidoje - Lietuvos įžymybių takas pagrindinėje Nidos aikštėje prie savivaldybės atidarytas 1997 m. Vėliau ji perkelta prie Nidos prieplaukos.
  • Kuršių nerijos nacionalinio parko augmeniją sudaro apie 900 augalų rūšių, 31 yra įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą, gyvūnų taip pat netrūksta – 40 rūšių žinduolių ir 300 rūšių paukščių. Patys įspūdingiausi paukščiai – jūriniai ereliai, pilkieji garniai bei didieji kormoranai.

  Ar žinai, kad?

  2000 metais, visa Kuršių nerija buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip kultūrinio kraštovaizdžio objektas. Šis pripažinimas yra geriausias įvertinimas Kuršių nerijai. Šiuo metu, Kuršių nerija savo verte prilyginama garsiausiems UNESCO sąraše esantiems nacionaliniams parkams.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE NERINGĄ

  Vieta / apskritis: miestas Kuršių nerijoje, Klaipėdos apskrityje.
  Miesto plotas: 94,4 km²
  Gyventojai: ~ 4 000
  Etnografinis regionas: Mažoji Lietuva
  Herbas: herbinis skydas padalintas į šešis juodai sidabrinius laukus, simbolizuojančius Kuršių nerijos kaimų vėtrunges. Skydo papėdė mėlyna su raide N, simbolizuojančia Neringos miestą.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pirmoji gyvenvietė Kuršių nerijoje minima 1385 m., nors pirmuoju istoriniu Neringos paminėjimu laikoma 1437 m. lapkričio 11 d., kai paminėta Nidos smuklė.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas iš esmės yra naujas – senuosiuose raštuose tokia forma nėra aptinkama. Jis yra kilęs nuo kuršiško žodžio nerija (nuo veiksmažodžio nerti), kuriuo buvo vadinamas ilgas pusiasalis, vokiškos lyties – Neringe, Nerunge, Nehrung ir kt.
  Miesto legenda / istorija: Lietuvos etimologija pasakoja apie stiprią mergelę Neringą, kuri išaugo į milžinę, todėl gelbėdavo jūros nuneštus žvejus, varydavo žuvis į tinklus. Kartą, kai jūrų dievas Bangpūtys įsisiautėjo, kad jūra nenurimo visus metus - Neringa išgelbėjo gyventojus nuo siautulingų bangų semdama smėlį į prijuostę ir pildama jį tarp salų. Kur pylė yra matyti iki šiol – ten aukštesnės kopos pūpso. Nerija – jauniausia Lietuvos pajūrio sausuma. Prieš 5–6 tūkstančius metų jos čia visai nebuvo, tik kur ne kur virš vandens kyšojo salų viršūnės – klostėsi povandeninė sekluma. Apie 1500 m. prasidėjo masiški miško kirtimai, padažnėjo gaisrai, ėmė irti plonas gyvybingasis dirvos sluoksnis, vėjas ėmė stumti kopas. Iki XX a. pradžios gyvenvietės buvo tik žvejų kaimai. 1904 m. suformuota prieškopė (apsauginė kopa). Po Pirmojo pasaulinio karo pradėjo lankytis vasarotojai. Čia juos traukė nepaprastai gražus ir savitas gamtovaizdis: pustomo smėlio kopos, puikūs paplūdimiai. Neringos miestas suformuotas 1961 m. lapkričio 15 d. sujungus penkias gyvenvietes – Alksnynę, Juodkrantę, Nidą, Pervalką ir Preilą.
  Miesto šventės: Neringa gimtadienį švenčia lapkričio mėnesį. Taip pat mieste vyksta Žiobrinių šventė, tarptautinis festivalis “Kuršių Nerija”, tarptautinė švyturių šventė, festivalis “Sveika, Neringa”.

  Net neabejojame, kad Neringoje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką verta pamatyti Klaipėdoje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -