Lankytinos vietos Mažeikiuose su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

Lankytinos vietos Mažeikiuose su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

Esame tikri, kad lavinamosios knygelės vaikams arba Montessori kortų žaidimais tikrai smagi ir įtraukianti mokymosi kelionė namuose. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į vieną iš Lietuvos šiaurės vakarų miestų - Mažeikius. Pažadame, kad šis miestas sužavės savo gamta ir lankytinomis vietomis, kurios bus smagios ne tik tėveliams, bet ir mažiesiems keliautojams. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Mažeikių vietomis.

Lankytinos vietos Mažeikiuose

Pavirvytės dvaras - vienas iš Lietuvos kultūros paveldo objektų, esantis netoli Svirkančių atodangos, ant dešiniojo Virvytės kranto
Daubarių piliakalniai - du respublikinės reikšmės archeologijos paminklai Tirkšlių seniūnijoje.
Plinkšių dvaras - parkas ir buvusio Pliaterių dvaro statinių kompleksas Plinkšių kaime.
Renavo dvaro rūmai ir parkas - vienas iš įdomiausių ir geriausiai išlikusių prižiūrimų dvaro ansamblių Žemaitijoje.
Viekšnių pirmosios vaistinės muziejus - vienintelis kaimiško tipo, XIX a. – XX a. veikusios vaistinės, muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininko gyvenamosiomis patalpomis.

Aplankius populiariausias lankytinas vietas Mažeikiuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

Žymiausios bažnyčios:  

 • Švč. Jėzaus širdies bažnyčia
 • Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia
 • Pikelių Švč. Trejybės bažnyčia

Muziejai:

 • Mažeikių muziejus
 • Viekšnių pirmosios vaistinės muziejus
 • Aviacijos pradininko Lietuvoje Aleksandro Griškevičiaus memorialinis muziejus
 • Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos memorialinis muziejus

Parkai:  

 • Mažeikių senamiesčio parkas
 • Melioratorių parkas
 • Renavo dvaro parkas

O kokia išvyka be vandens pramogų. Įvairūs ežerai ar upės gali tapti smagia pramoga ne tik vasarą, bet ir maloniu pasivaikščiojimu kitais metų laikais. Mažeikiai įsikūrę Ventos vidurupio žemumoje, miesto pietiniu pakraščiu teka Venta. Prie Mažeikių yra Didžlaukių pelkė. O apylinkėse tyvuliuoja Maigų ir Sedo ežerai.

TAI ĮDOMU..

Kad patirtumėte tikrą Mažeikių miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

Įdomūs faktai apie Mažeikius:

 • Miestas įsikūręs 10 kilometrų nuo Latvijos Respublikos sienos ir yra šiauriausias rajonas Lietuvoje, išsidėstęs drėgnose, pelkėtose žemėse, netoli Ventos upės. Dabar Mažeikiai – vienas iš svarbiausių Lietuvos pramonės miestų. 1980 m. čia pradėjo veikti naftos perdirbimo įmonė, pastatyta buvusio Juodeikių kaimo vietoje.
 • Rekordas - "Mažeikių pieninė" gyventojams pasiūlė sūrį milžiną, kurį lankytojai suvalgė greičiau nei per valandą. Manoma, kad sūrio paragavo apie pora tūkstančių mažeikiškių. Per parą pagamintas desertinis sūris svėrė beveik 108 kilogramus, o jo gamybai sunaudota 452 kilogramai pieno, 15 kilogramų spalvotų drebučių, 12 kilogramų cukraus ir pusė kilogramo aguonų.

Ar žinai, kad?

Istorinė kelionė į Mažeikius! Tokia istorinė kelionė buvo vykdoma 2023 metais, tai 1,5 tūkst. Tonų sveriančio reaktoriaus, skirto „Orlen Lietuva“ gamyklai kelionė nuo Klaipėdos iki Mažeikių. Tokio dydžio ir svorio krovinio mūsų šalyje dar nebuvo.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE MAŽEIKIUS

Vieta / apskritis: miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Telšių apskrityje.
Miesto plotas: 22,79 km²
Gyventojai: ~ 33 300
Etnografinis regionas: Žemaitija
Herbas: mėlyname skydo lauke aukštyn nukreiptas auksinis įtemptas lankas su auksine strėle žaibu.

ISTORIJA

Kada įkurtas? Mažeikių vardas pirmą kartą paminėtas XIII a. Yra žinoma, kad 1290 m. žemaičių žygio į Žiemgalą metu kalavijuočiai sumušė kunigaikščio Mažeikos kariuomenės būrį. Pasak Livonijos kronikos, 1332 m. Livonijos ordino magistro Everhardo vadovaujama kariuomenė „įvykdė karo žygį į netikėlių žemaičių kraštą ir pasiekė Mazeikia (Mažeikių) ir Windeikia (dab. Vindeikių) dvarus“.
Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas neabejotinai yra asmenvardinis vietovardis, tačiau neaišku, nuo kokios lyties jis kilęs. Spėjama, kad nuo vardo Mažeika – tai buvo žemaičių kunigaikštis, minimas nuo 1290 m. Tačiau dabar Lietuvoje yra dažna pavardė Mažeikis, kurios daugiskaita visiškai sutampa su miesto vardu.
Miesto legenda / istorija: Šio miesto istorija nesiekia gilios senovės. Žinoma, kad XII-XIV a. šios žemės priklausė Ceklio sričiai, kurią nuolat puldinėjo kryžiuočių ordinas. 1812 m., besitraukdami iš Rusijos, čia praėjo prancūzai. 1863 m. pradėjus tiesti Liepojos-Romno geležinkelio liniją, Viekšnių-Leckavos-Tirkšlių vieškelių susikirtime stovėjusioje sodyboje buvo įrengta geležinkelio stotelė. Ji pavadinta šios sodybos šeimininko Mažeikos vardu – Mažeikiai.1914 m. suteiktos miesto teisės.
Miesto šventės: Mažeikių miesto šventę gyventojai švenčia birželio mėnesį.

Net neabejojame, kad Mažeikiuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

Ką verta pamatyti Vilkaviškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Lankytinos vietos Ignalinoje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Sužinokite - lankytinos vietos Alytuje, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
Lankytinos vietos Raseiniuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
Neatrastos vietos Biržuose. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai! -