Lankytinos vietos Marijampolėje su vaikais ir dar negirdėti faktai

 • Lankytinos vietos Marijampolėje su vaikais ir dar negirdėti faktai

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - pati Suvalkijos širdis - Marijampolė. Miestas pietvakarių Lietuvoje stebina ne tik savo giliomis tradicijomis, bet ir nuostabiomis lankytinomis vietomis, kurios tikrai sužavės tiek tėvelius, tiek mažuosius keliautojus, štai ką kviečiame aplankyti Marijampolėje.

  Lankytinos vietos Marijampolėje

  Kačių kiemelis - jaukus ir gyvas senamiesčio kiemelis, su vandeniu žaidžiančios grafienės P. Butlerienės katės mena Marijampolės miesto istorijos pradžią.
  Poezijos parkas - poezijos parkas įkurtas Šešupės ir Javonio santakoje 1984–1987 m. Čia auga apie 100 įvairių veislių medžių ir krūmų.
  Meno simpoziumas “Malonny” - unikalus tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas.
  Marijampolės geležinkelio stotis - Marijampolės traukinių stotis savo puošnumu ir įstabumu traukia kiekvieno praeivio akį, kadangi tai vienas iš gražiausių ir didelę architektūrinę vertę turinčių pastatų mieste.
  Buktos dvaras - Buktoje iki šių dienų išlikę keli dvaro pastatai: perstatyti dvaro rūmai, mūriniai kumetynai, arklidės, kluonas, tvartas ir smulkieji statiniai, senoji parko alėja, einanti vakariniu pakraščiu, tvenkinys.
  Buktos giria – unikali ypač botanikams ir gamtininkams. Šioje, vienoje iš vertingiausių Lietuvos miškingųjų teritorijų vien tik žolinių augalų čia suskaičiuojame daugiau nei 500.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Marijampolėje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Šv. Arkangelo Mykolo mažoji bazilika
  • Marijampolės Palaimintojo popiežiaus Jono Pauliaus II bažnyčia

  Muziejai:

  • Muziejus „Bulotų namai“
  • Choralinė sinagoga ir B. Kleizaitės-Vasaris menų galerija
  • Senovinių automobilių ir motociklų muziejus „Kubilkiemis“

  Parkai:

  • Poezijos parkas
  • Vaižganto parkas
  • Pašešupio parkas
  • Vytauto Didžiojo parkas

  Keliaujant po Marijampolę, stabtelėkite pasigrožėti viena iš didžiausių Lietuvos upių - Šešupe, ji skiria Marijampolę į dvi dalis. Taip pat Marijampolės apskrityje tyvuliuoja ežerai - Žaltytis ir Amalvas.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Marijampolės miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Marijampolę:

  • Marijampolė laikoma neoficialia Suvalkijos sostine.
  • Marijampolė turi savo eifelio bokštą - medinis, bene identiško dydžio Eifelio bokštas naktį spindi spalvingomis šviesomis.
  • J. Basanavičiaus aikštėje esančiame R.Bartkaus piešinyje „Stotelė“ pavaizduoti iš Suvalkijos kilę Bobas Dylanas ir Leonardas Cohenas .

  Ar žinai, kad?

  Marijampolė garsi savo šimtamete gimnazija, kurioje mokėsi tautinio atgimimo žadintojai Jonas Basanavičius ir Vincas Kudirka, o lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu aktyviai veikė „Varpo“ platintojai, susibūrę į slaptą „Sietyno“ organizaciją.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE MARIJAMPOLĘ

  Vieta / apskritis: miestas pietvakarių Lietuvoje, Marijampolės apskrityje.
  Miesto plotas: 35 km²
  Gyventojai: ~ 37 000
  Etnografinis regionas: Suvalkija
  Herbas: auksiniame lauke šokantis rudas žirgas su šv. Jurgiu – raiteliu sidabriniais šarvais ir raudonu apsiaustu. Balnas raudonas, pakinktai ir kamanos juodi. Raitelis sidabrine ietimi smeigia po žirgo kojomis šliaužiantį juodą sparnuotą slibiną surangyta uodega, alsuojatį raudona ugnimi. Raitelio veidas ir rankos natūralios spalvos, šalmo plunksnos – raudonos, žąslai ir slibino akis – sidabriniai

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Įprasta manyti, kad Marijampolė įkurta 1667 m. (remiantis istoriko ir kunigo Jono Totoraičio „Sūduvos Suvalkijos istorija“, kaimas minimas Kauno pavieto mokesčių sąraše).
  Miesto pavadinimo kilmė: 1739 metais buvusio Stara Būdos kaimo vietoje grafai įkūrė Storopolės miestą. Grafienė buvo tikinti moteris, todėl 1750 metais ji pakvietė marijonų vienuolius pastatyti šalia miestelio bažnyčią. Žmonės pasakoja gražią legendą, kaip grafienė Pranciška rinko vietą bažnyčiai. Ji pėsčia išėjo iš dvaro ir eidama kalbėjo rožinį. Kur ji pabaigusi dešimtį „Sveika Marija“ ir kalbėjo „Tėve mūsų“, ten jos palydovai pasodindavo po liepą. Grafienė rožinį pabaigė kalbėti netoli Šešupės ir pabaigusi tarė: „Čia bus bažnyčia“. Netrukus toje vietoje iškilo graži medinė bažnyčia ir vienuolynas, o kelią, kuriuo ėjo grafienė, praminė rožančkeliu. Marijonai liko čia gyventi. Netrukus jų gyvenvietė išaugo į bažnytkaimį, pavadintą Marijampolės vardu.
  Miesto legenda / istorija: Miesto apylinkės dar iki viduramžių pabaigos buvo gyvenamos jotvingių genties. Juos mena Šešupės ardomas Marijampolės piliakalnis ir greta Marijampolės stūksantis Kumelionių piliakalnis. Pastačius marijonų vienuolyną, miestelis pavadintas Marijampole, kuri minima nuo 1756 m. Dvaras ir kaimas susijungė, 1792 m. vasario 23 d. ATR valdovas Stanislovas Augustas Poniatovskis suteikė Magdeburgo savivaldos teisių privilegiją ir herbą.
  Miesto šventės: Marijampolės miesto šventė pavadinimu “Cukraus festivalis” rengiama gegužės paskutinį savaitgalį.

  Net neabejojame, kad Marijampolėje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Lazdijuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Lankytinos vietos Palangoje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Ką pamatyti Plungėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Lankytinos vietos Panevėžio rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną -
  Lankytinos vietos Radviliškyje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -