Lankytinos vietos Kauno rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną

  • Lankytinos vietos Kauno rajone su vaikais ir įdomūs faktai apie šį rajoną

    Kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis bei rajonas unikalus savo gamtos turtais, lankytinomis vietomis bei architektūra. Kelionių entuziastai pritars, kad vietų, kur keliauti ir ką aplankyti su vaikais Lietuvoje - tikrai gausu. Ir nors žinome, kad Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės yra nepakartojamai smagi kasdieninė veikla. Kartais yra metas prasiblaškyti ir už namų sienų.  Šiandienos maršrutas - Kauno rajonas, tik nesuklyskite, Kaunas ir Kauno rajonas, du skirtingi miestai, turintys atskirus statusus. Tad šiandien pasižvalgysime po Kauno rajono apylinkes, kurios iš karto išduosime paslaptį - nustebins savo gamtos turtais.

    Ką pamatyti Kauno rajone

    Raudondvario dvaras - reprezentaciniai rūmai, kurių mūro spalva suteikė pavadinimą ir visai gyvenvietei.

    Kadagių slėnio takas - savaiminės kilmės kadagiais apaugęs Kauno marių šlaitas, kuris randasi šalia vienos gražiausių Nemuno slėnio atodangų. Visas pažintinis takas yra 1,3 km ilgio.

    Dubravos rezervatinė apyrubė - ypatinga vieta, saugoma teritorija Kauno rajone, labiausiai vertinama dėl čia esančios natūralios aukštapelkės, Čia daugiau nei 50 metų nevykdoma ūkinė veikla, o 120 ha teritorijoje tvarkosi pati gamta.

    Kulautuva - buvęs pirmasis ir garsiausias Lietuvos tarpukario kurortas, į kurį vykdavo tūkstančiai turistų.

    Dievų ir deivių slėnis - Lietuvos skulptūros pleneruose sukurti ąžuoliniai meno dirbiniai vaizduoja svarbiausius pagonių dievus ir deives.

    Žiegždrių atodanga - geologinė vertybė, turinti didelę mokslinę ir pažintinę reikšmę, liudijanti sudėtingą Nemuno slėnio šlaitų sandarą ir įdomią gamtinės aplinkos raidą vėlyvajame ledynmetyje.

    Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Kauno rajonas turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

    Žymiausios bažnyčios:  

    • Senoji Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčia
    • Paštuvos Šv. Juozapo ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės vienuolynas
    • Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčia
    • Šlienavos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia
    • Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia
    • Paštuvos Šv. Barboros bažnyčia

    Muziejai:

    • Kauno rajono muziejus
    • Etninės kultūros muziejus (Vilkija)
    • Kraštotyros muziejus (Babtai)

    Parkai:  

    • Kauno marių regioninis parkas
    • Žalgirio mūšio memorialinis parkas

    Nepamirškite užsukti ir prie vandens telkinių. Pro miestą teka didžiausios Lietuvos upės: Nemunas, Neris, Nevėžis, Jiesia, Dubysa. Taip pat Kauno marios - didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje.

    TAI ĮDOMU..

    Kad patirtumėte tikrą Kauno rajono dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

    Įdomūs faktai apie Kauno rajoną:

    • Ar žinote, kad pastačius Kauno hidroelektrinę ir užtvenkus Nemuną buvo užlieta net 6350 ha teritorija? Didelė upės slėnio dalis virto Kauno marių dugnu, iš kurio buvo iškelti 35 kaimai ir 721 sodyba. Didžioji dalis jų – Kauno rajone.
    • Ar žinote, kad XIX a. Raudondvario dvarą valdę grafai Tiškevičiai čia buvo įkūrę meškų akademiją? Dresuotos meškos prisidėjo ir prie miestelio bažnyčios statybų, tempdamos į statomos bažnyčios viršutinius aukštus plytas.
    • Ar žinote, kad Kulautuva 1933 m. oficialiai tapo pirmuoju šalies kurortu? Tarpukariu vieną gausiausiai lankomų vasarviečių Lietuvoje buvo itin pamėgęs ir prezidentas Antanas Smetona. Vasaros savaitgaliais į Kulautuvą atvykdavo per 5 tūkst. poilsiautojų. Daugiau lankytojų sulaukdavo tik Palanga.

    Ar žinai, kad?

    Kauno rajone yra didžiausia Lietuvoje kuriama laisvoji ekonominė zona (LEZ), jos plotas siekia 534 ha. Tai ūkinei, komercinei ir finansinei veiklai skirta teritorija, kurioje įstatymu nustatytos ypatingos ekonominės ir teisinės ūkio subjektų funkcionavimo sąlygos. LEZ yra viena iš tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo formų.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KAUNO RAJONĄ

    Vieta / apskritis: administracinis-teritorinis vienetas Lietuvos viduryje, išsidėstęs aplink Kauno miestą, kuriame yra rajono administracija. Pats miestas turi atskiros Kauno miesto savivaldybės statusą.
    Miesto plotas: 1496 km²
    Gyventojai: ~ 92 000
    Etnografinis regionas: Kauno rajonas išskirtas kaip nepriklausantis etnografiniams regionams, nes šie didmiestis nepasižymi atskiriems etnografiniams regionams būdingomis ypatybėmis.
    Herbas: Mėlyname fone (simbolizuoja Kauno rajono savivaldybės žemes) trys susikertančios sidabrinės juostos (simbolizuoja Nemuno, Neries ir Nevėžio upių santaką), o herbo viduryje – Kauno miesto simbolis – raudoname skydo fone sidabrinė tauro galva su auksiniu lotynišku kryžiumi tarp ragų.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Kauno rajonas įkurtas 1955 m. liepos 1 d. iš didžiosios dalies naikinamų Vilijampolės rajono ir Panemunės rajono.
    Miesto pavadinimo kilmė: Kauno rajono pavadinimas yra kildinamas iš Kauno miesto pavadinimo. Šiuo metu vyrauja kalbininkų nuomonė, kad miesto pavadinimas kilęs iš asmenvardžio Kaunas. Kas buvo tas Kaunas – nežinia, bet manoma, kad veikiausiai tai galėjęs būti pilies valdovas.
    Miesto legenda / istorija: Kauno rajonas įkurtas 1955 m. Vietos savivaldos pagrindų įstatymu. Kauno rajonui priskirtas aukštesniosios pakopos – savivaldybės statusas. Savivaldybės teritorijoje yra: 3 miestai – Ežerėlis, Garliava, Vilkija. 9 miesteliai – Akademija, Babtai, Čekiškė, Kačerginė, Karmėlava, Kulautuva, Lapės, Vandžiogala, Zapyškis. 370 kaimų. Didžiausios gyvenvietės: Garliava, Domeikava, Raudondvaris.
    Miesto šventės: Kauno rajono miestuose, miesteliuose bei kaimuose kasmet vyksta įvairūs renginiai bei miestelių gimtadieniai. Itin reiškmingi, kultūriniai ir minias žmonių sutraukiantys renginiai vyksta Raudondvaryje, prie populiariojo Raudondvario dvaro.

    Net neabejojame, kad Kauno rajone esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Ką pamatyti Zarasuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
    Įdomybės Šiaulių mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
    Sužinokite - lankytinos vietos Ukmergėje, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
    Lankytinos vietos Alytaus rajone su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą