Lankytinos vietos Kalvarijoje su vaikais ir dar negirdėti faktai

 • Lankytinos vietos Kalvarijoje su vaikais ir dar negirdėti faktai

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas pietvakarių Lietuvoje - Kalvarija. Nors ir nedidelis miestas Suvalkijoje, tačiau galintis nustebinti savo lankytinais objektais, kuriuos ir pakviesime aplankyti.

  Lankytinos vietos Kalvarijoje

  Kalvarijos krašto muziejus - vienas svarbiausių miesto objektų, jame vyksta edukacinės veiklos, ekskursijos, veikia pastovi krašto istorijos ekspozicija ir kilnojamos parodos.
  Kalvarijos senamiestis - istorinė dalis, kurioje Išliko vertingas gatvių tinklas, aikštės planas.
  Sinagogų kompleksas - vienintelis Lietuvoje iki mūsų dienų išlikęs trijų sinagogų kompleksas, turintis 200 metų gyvavimo istoriją.
  Arklių pašto stotis - pastatyta 1825 m. kaip viena iš arklių keitimo bei paštininkų poilsio, nakvynės ir maitinimo stočių prie Peterburgo–Varšuvos plento.
  Orijos, Jurgežerių vandens telkiniai bei Šešupės upės užtvanka - poilsinio turizmo traukos centras.
  Molotovo gynybinė linija - bunkeris, kuriame galima pamatyti Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus menančių daiktus. Šis bunkeris yra tapęs vieninteliu tokiu muziejumi Lietuvoje.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Kalvarijoje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Kalvarijos švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčia
  • Kalvarijos evangelikų liuteronų bažnyčia

  Muziejai:

  Kalvarijos krašto muziejus

  Parkai:

  • Kalvarijos Karališkasis parkas
  • Keliaudami po Kalvariją stabtelėkite ir prie vienos didžiausių Lietuvoje upių, kuri teka pro Kalvariją - Šešupė.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Kalvarijos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Kalvariją:

  • Pasak istorikų, iš carinio laikotarpio yra išlikusi tik viena kita miesto nuotrauka. Mat prieš Pirmąjį pasaulinį karą buvo uždrausta fotografuoti Kalvarijos mieste, teisę fotografuoti gaudavo tik kai kurie, todėl yra išlikęs vos vienas kitas vaizdelis.
  • Vienas iš įdomiausių Kalvarijoje esančių pastatų - arklių pašto stotis, pastatyta prieš beveik 200 metų. Tai buvo viena iš arklių keitimo bei paštininkų poilsio, nakvynės ir maitinimo stočių prie Peterburgo–Varšuvos plento. Lietuvoje išlikę tik dviejų tokių stočių pastatai.
  • Žinoma, kad per šį pasienyje esantį Kalvarijos miestelį ar netoli jo žygiavo ne viena kariuomenė. Pasak istorikų, šios vietos istorija neatsiejama ir nuo žymiųjų Napoleono kariuomenės žygių. 1812-aisiais kilus Prancūzijos ir Rusijos karui, per Kalvariją žygiavo trys Napoleono Bonaparto kariuomenės korpusai.

  Ar žinai, kad?

  Kalvarija ypatinga tuo, kad turi sinagogų kompleksą – jis vienintelis Lietuvoje iki mūsų dienų išlikęs trijų sinagogų kompleksas. Jį sudaro barokinė (vasarinė), eklektinė (žieminė) sinagogos bei Talmudo mokyklos (Rabino namo) pastatas.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KALVARIJĄ

  Vieta / apskritis: miestas pietvakarių Lietuvoje, Marijampolės apskrityje, 18 km į pietus nuo Marijampolės.
  Miesto plotas: 5,62 km²
  Gyventojai: ~ 4000
  Etnografinis regionas: Suvalkija
  Herbas: Herbo skydas perskeltas į du laukus. Priekiniame raudoname lauke sidabrinė dantyta mūro siena su vartais bei bokštu virš vartų. Ant bokštelio juoda K raidė, stogas raudonas, viršuje auksinė vėliavėlė. Kitame mėlyname lauke auksinė Dievo apvaizdos akis. Virš skydo purpurinė kunigaikštiška kepurė su trimis perlais nusagstytais auksiniais lankais ir valdžios obuoliu viršuje. Skydo šonus puošia dvi, apačioje surištos raudonu kaspinu, žalios laurų šakelės su raudonais vaisiais.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? 1660 m. minimas Trobių (ar Triobių) kaimas. XVII a. šios žemės priklausė Pacams, Sapiegoms. 1700 m. jau minimas Triobių-Kalvarijos miestelis.
  Miesto pavadinimo kilmė: Spėjama, kad apie 1655 m. į šias vietas atsikėlęs pabėgėlis Trobius su šeima ir įkūręs sodybą. Vėliau atsirado daugiau gyventojų, todėl kaimas ir pavadintas Trobiais arba Triobiais. Iš jų XVIII a. pradžioje išaugo Triobių-Kalvarijos miestelis.Vėliau nusistovėjo Kalvarijos pavadinimas – tikriausiai nuo Kalvarijos dvaro.
  Miesto legenda / istorija: Gyvenvietė nuo 1640 m. kūrėsi Alytaus girios vakariniame pakraštyje. 1660 m. minimas Trobių (ar Triobių) kaimas. XVII a. šios žemės priklausė Pacams, Sapiegoms. 1700 m. jau minimas Triobių-Kalvarijos miestelis. 1705 m. didikas Mykolas Juozapas Sapiega išrūpino gyvenvietei miesto teises ir herbą. Būdama prie Peterburgo–Varšuvos kelio Kalvarija XIX a. sparčiai plėtėsi. XX a. pradžioje veikė 9 pramonės įmonėlės, pašto ir telegrafo stotis. 1915 m. Kalvarija sudegė. Laikui bėgant miesto padėtis ėmė gerėti, jis gydė karo žaizdas. Buvo atstatomi pastatai, pradėjo veikti krautuvės, dirbtuvės.
  Miesto šventės: Kasmet rugsėjo mėnesį vyksta Kalvarijos krašto šventė “Šypsausi savo kraštui”

  Net neabejojame, kad Kalvarijoje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Įdomybės Marijampolės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Lankytinos vietos Elektrėnuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Neringos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą