Lankytinos vietos Jurbarke su vaikais ir dar negirdėti faktai

  • Lankytinos vietos Jurbarke su vaikais ir dar negirdėti faktai

    Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime.   Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas vakarų Lietuvoje - Jurbarkas. Nors ir nedidelis miestas Žemaitijoje, tačiau galintis nustebinti savo lankytinais objektais, kuriuos ir pakviesime aplankyti.

    Lankytinos vietos Jurbarke

    Panemunės pilis - renesanso stiliaus rezidencinė pilis Jurbarko rajone, architektūros paminklas.
    Jurbarko dvaras - išlikę du dvaro flygeliai, Jurbarko Kristaus Atsimainymo cerkvė, kumetynas, parkas. Pietiniame fygelyje įsikūręs Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras, šiauriniame - Jurbarko krašto muziejus.
    Jurbarko mažųjų laivų prieplauka - nors šiuo metu Jurbarko uostas nenaudojamas, tačiau tarpukaryje dešimtis kartų per dieną Nemunu plaukiodavo garlaiviai, bei sieliais buvo plukdoma mediena.
    Raudonės pilis - pastatyta ant aukšto šlaito, priskiriama rezidencinių pilių tipui.
    Smalininkai - miestelis Jurbarko rajone, kuriame yra didžiausia Lietuvoje ąžuolų alėja (207 ąžuolai).

    Aplankius populiariausias lankytinas vietas Jurbarke, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

    Žymiausios bažnyčios:  

    • Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčia
    • Jurbarko Kristaus Atsimainymo cerkvė
    • Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčia

    Muziejai:

    • Jurbarko krašto muziejus
    • Vinco Grybo memorialinis muziejus

    Parkai:  

    • Jurbarko dvaro parkas
    • Jurbarko Jaunimo parkas
    • Jurbarko "Tel Avivo" parkas

    Keliaudami po Jurbarką stabtelėkite ir prie vienos didžiausių Lietuvoje upių. Jurbarkas įsikūręs trijų upių – Nemuno, Mituvos ir Imsrės santakoje

    TAI ĮDOMU..

    Kad patirtumėte tikrą Jurbarko miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

    Įdomūs faktai apie Jurbarką:

    • Jurbarko vardas turi ir kitokią, legendomis apipintą reikšmę. Anot liaudies etimologijos kadaise kunigaikštis Palemonas turėjęs tris sūnus – Barką, Kūną ir Spėrą. Kartą visi išplaukę Nemunu: vyriausiasis Barkas nuplaukęs iki Jūros upės, pastatęs ten pilį ir pavadinęs ją Jurbarku.
    • Jurbarke esantis šimtmečio tiltas - ilgiausias (494 m ilgio) Lietuvoje automobilių tiltas.
    • Jurbarko senamiestyje (rekonstruojant Kauno gatvę) rasta moters, palaidotos IV–V amžiuje, kapavietė: žalvarinio apgalvio fragmentas, likęs tik po kaukole, ir apyrankės. Tad tai liudija itin gilią senovę ir gyventojus šiame krašte.

    Ar žinai, kad?

    Jurbarkas vienintelis Lietuvoje turi tokio meno stiliaus bažnyčią. Ar esate kada lankęsi bažnyčioje, ant kurios sienų – „street art“ („gatvės meno“) kūriniai? Ir ne vandalų palikti, o specialiai sukurti bažnyčiai? Ant Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčios Jurbarke lauko sienų – į maldos namus einančių žmonių siluetai, o ant kiekvieno jų – ta pati Testamento citata net 14 kalbų.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE JURBARKĄ

    Vieta / apskritis: miestas vakarų Lietuvoje, Tauragės apskrityje, dešiniajame Nemuno krante, istorinėje Karšuvos žemėje.
    Miesto plotas: 14,31 km²
    Gyventojai: ~ 10 500
    Etnografinis regionas: Žemaitija
    Herbas: Trys lelijos raudoname skyde.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Pirmą kartą Jurbarkas minimas 1259 m.
    Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas nelietuviškas, sudarytas iš vokiško vardo Georg (graikiškos kilmės) ir bendrinio žodžio Burg („pilis, tvirtovė“) – Georgenburg (asmenvardinis vietovardis). Vokiečių žemaičių tarmėje ši forma pavirto Jurgenborg, o lietuviai ilgainiui šį pavadinimą prisitaikę pagal savo kalbą ir nusistovėjo Jurbarkas.
    Miesto legenda / istorija: Jurbarkas – vienas seniausių Lietuvos miestų. Jis įsikūręs prie pat Nemuno, Mituvos ir Imsrės upių santakų, istoriškai tik 10 kilometrų nutolęs nuo Mažosios Lietuvos ar Prūsijos sienos – vienas svarbiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kruvinų karų su Kryžiuočių ordinu liudininkas. Pirmą kartą Jurbarkas minimas 1259 m. Petro Dusburgiečio kronikoje, kai Prūsijos ir Livonijos kryžiuočiai, atplaukę Nemunu, abiejų magistrų lygiomis lėšomis Karšuvos srityje, ant šv. Jurgio kalno (in terra Carsovie in monte Gergii) pastatė Georgenburgo pilį. Tai viena seniausių kryžiuočių pilių Lietuvoje. 1611 m. Jurbarkui suteiktos Magdeburgo teisės. Pasibaigus karams ėmė augti gyvenvietė. XIV a. Jurbarkas tapo karališkuoju dvaru. Jurbarkas buvo vienas pirmųjų elektrifikacijos židinių.
    Miesto šventės: Kasmet rugpjūčio mėnesį Jurbarke vyksta miesto šventė.

    Net neabejojame, kad Jurbarke esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Įdomybės Druskininkų mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
    Sužinokite - ką aplankyti Jonavoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai
    Ką pamatyti Kazlų Rūdoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
    Įdomybės Kaišiadorių mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
    Ką verta pamatyti Mažeikiuose? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą