Lankytinos vietos Elektrėnuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

 • Lankytinos vietos Elektrėnuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą

  Lavinamosios knygos, o taip pat montessori žaislai ir žaidimai vaikams, neabejotinai smagi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė kartu su mažaisiais. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote kortelėse ar knygelėse, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą tarp Vilniaus ir Kauno - Elektrėnus. Itin patogi kryptis keliaujant iš didžiųjų miestų, o Elektrėnai tikrai pasiruošę kuo nustebinti ne tik tėvelius, bet ir mažuosius keliautojus.Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Elektrėnų vietomis.

  Lankytinos vietos Elektrėnuose

  Lietuvos ledo ritulio muziejus - Ledo rūmai - Elektrėnų ledo arena yra paskelbta nacionalinės svarbos objektu. Nuo 2014 m. pradėjo veikti ledo ritulio muziejus, kuriame yra eksponuojama Ledo arenos statybos istorija ir  daug Elektrėnų komandų trofėjų.
  Fontanas ,,Dinaminis labirintas” - ypač populiari susibūrimo vieta. Šiltuoju metų laiku fontanas džiugina  spalvingomis vandens srovėmis,
  Abromiškių dvaras - XVI a. antroje pusėje dvarą pastatė Abrahamas Poniatovskis. Nuo jo vardo kildinamas ir gyvenvietės pavadinimas. XVII a. dvaras priklausė Bychovcų giminei.
  Grabijolų kaimas - kairiajame Neries krante esantys Grabijolai pripažinti gražiausiu Lietuvos kaimu. Ilgesnę nei 220 metų istoriją skaičiuojantis kaimas jau seniai žavėjo savo medine architektūra, subtilia pirkių puošyba, tradiciniu gatvinio kaimo išplanavimu.
  Ausiutiškių konglomeratas ir regykla - Neries slėniai palei trasą išties įspūdingi ir visais metų laikai keri savo nepakartojamu reljefo ir spalvų žaismu.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Elektrėnuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčia
  • Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčia
  • Semeliškių Šv. Lauryno Bažnyčia

  Muziejai:

  • Lietuvos ledo ritulio muziejus
  • Lietuvos kelių muziejus

  Parkai:  

  • Skulptūrų parkas
  • Parkas ,,Vaikų pasaulis”
  • Neries regioninis parkas

  Keliaujant po Elektrėnus tiesiog neįmanoma neužsukti prie čia esančių vandens telkinių. Vienas įspūdingiausių - Elektrėnų marios, kurios yra vienos iš didžiausių Lietuvoje. Taip pat po Elektrėnų apylinkes tyvuliuoja Ilgės ežeras, teka Strėvos upė.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Molėtų miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Elektrėnus:

  • 1968 m. Elektrėnuose įvyko pirmasis Lietuvoje (ir antrasis Baltijos šalyse) džiazo festivalis „Jaunystė 68”.
  • Miestas kūrėsi aplink šiluminę jėgainę, tada didžiausią elektrinę Lietuvoje ir buvo pastatytas jos darbuotojams ir jų šeimoms.
  • Miesto himnu laikoma žinoma ir populiari daina „Elektrėnų žiburiai“.

  Ar žinai, kad?

  Elektrėnų marios ne tik vienas didžiausių tvenkinių Lietuvoje, bet ir itin pamėgta burlentininkų vieta, nes aplink jas nedaug miškų, vandens lygis yra aukštesnis negu natūraliuose ežeruose, o tai sąlygoja stipresnį ir lygesnį vėją virš marių vandens, nei kituose Lietuvos telkiniuose.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ELEKTRĖNUS

  Vieta / apskritis: miestas Lietuvos vidurio rytuose, Vilniaus apskrityje
  Miesto plotas: 21 km²
  Gyventojai: ~ 11 800
  Etnografinis regionas: Dzūkija
  Herbas: mėlyname skydo lauke trys auksinės kairieji kaspinėliai su lūžiu centre (imituojančios žaibus). Abipus juostelių dvi auksinės aštuonkampės žvaigždės plonais juodais apvadėliais.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? 1960 m. laukuose pradėjus statyti šiluminę jėgainę įkurti Elektrėnai.
  Miesto pavadinimo kilmė: Elektrėnai – pramoninis vietovardis. 1962 m. balandžio 19 d. gyvenvietė pavadinta elektros vardu su lietuviška priesaga -ėnai.
  Miesto legenda / istorija: Dabartinėje Elektrėnų miesto ir apylinkių teritorijoje žmonių gyventa labai seniai, nors pats miestas – vienas jauniausių Lietuvoje. Nuo XIV a., Elektrėnų vietovės buvo Trakų kunigaikštystės įtakos zonoje, nuo 1413 m. – Trakų vaivadijos, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę– iš Trakų apskrities perėjo Kietaviškių valsčiaus, vėliau – Vievio valsčiaus bei Vievio rajono žinion. 1960 m. laukuose pradėjus statyti šiluminę jėgainę įkurti Elektrėnai, statyti kaip šiluminės elektrinės darbuotojų gyvenvietė. Jėgainei reikiant vandens, netoliese užtvenkta Strėva ir užlieti čia buvę Perkūnkiemio, Raistinės, iš dalies – Kakliniškių ir Šarkinės kaimai. Jau įkurtas Elektrėnų miestas priklausė Trakų rajonui, o 2000-aisiais, įkūrus Elektrėnų savivaldybę, tapo jos centru.
  Miesto šventės: Elektrėnų miesto šventė kasmet vyksta gegužės mėnesį. Taip pat mieste vyksta įvairių Lietuvos ir užsienio šalių folkloro ansamblių renginiai. Nuo 2015 m. Elektrėnų savivaldybės teritorijoje kasmet vyksta Lietuvos automobilių ralio čempionato „Elektrėnų ralio“ etapai asfalto ir žvyro dangomis.

  Net neabejojame, kad Elektrėnuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Rietave su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Lankytinos vietos Kaune su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Įdomybės Kretingos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Ką pamatyti Skuode su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Lankytinos vietos Molėtuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -