Lankytinos vietos Druskininkuose su vaikais ir dar negirdėti faktai

 • Lankytinos vietos Druskininkuose su vaikais ir dar negirdėti faktai

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis.Šiandienos kryptis - miestas Dzūkijoje - Druskininkai. Miestas pačiuose Lietuvos pietuose turi ne tik kurorto statusą, bet ir begalę vietų, kurios žavi turistus iš įvairių Lietuvos miestų ir net užsienio.

  Lankytinos vietos Druskininkuose

  Keltuvas “Lynų kelias” - vienintelis toks Lietuvoje keltuvas yra viena iš ekologinių transporto rūšių, kuri neteršia aplinkos ir yra puiki pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems.
  Druskonio žiedas - taip vadinama ežero pakrantė – viena gražiausių poilsio vietų Druskininkuose.
  Muzikinis fontanas - tai muzikos, šviesų ir vandens šou. Jis vasaros sezonu veikia kasdien 11 – 23 val. Skirtingi muzikiniai kūriniai groja kas valandą.
  Raigardo slėnis - atsirado maždaug prieš 5000 metų, didėjant ir stumiantis į dešinę Nemuno upės vingiui.
  Leipalingio dvaras - čia susipažinsite su praeities tradicijomis ir istorija. Kultūros paveldo statinys, pirmą kartą paminėtas dar XVI a. pradžioje, šiandien džiugina žvilgsnį simetrija ir harmonija.
  Vandens parkas - ištisus metus čia laukia tropinis karštis, vaiskaus žydrumo baseinai, palmių paunksmės ir nesibaigiančios pramogos.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Druskininkuose, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia
  • Leipalingio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
  • Ratnyčios šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia

  Muziejai:

  • Druskininkų miesto parkas
  • Miško muziejus „Girios aidas“
  • M.K Čiurlionio memorialinis muziejus

  Parkai:

  • K. Dineikos sveikatingumo parkas
  • Vijūnėlės parkas
  • A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas
  • Grūto parkas
  • Gydyklų parkas

  Keliaujant po įvairius miestus ir miestelius visuomet smagu pamatyti ir vandens telkinius esančius mieste ar aplink jį. O Druskininkai įsikūrę dešiniajame Nemuno krante. Didžiausi ežerai Druskininkų apylinkėse - Latežeris, Vilkas, Giedavardys, Grūtas.

  TAI ĮDOMU..

  Įdomūs faktai apie Druskininkus:

  • Sūriausias ir giliausias mineralinio vandens gręžinys Druskininkuose vadinamas Grožio šaltiniu. Šaltinio vanduo anduo paskirstomas sveikatinimo įstaigoms, ir yra panaudojamas Druskininkų svečių sveikatos stiprinimui. Grožio šaltinio vanduo nėra skirtas gėrimui.
  • Lietuvoje vienas pirmųjų autobusų keleivius pradėjo vežti tarp Druskininkų ir Peterburgo-Varšuvos geležinkelio stoties Poriečje (dab. Baltarusija).
  • XIX a. pabaigoje dabartinėje Druskininkuose veikė ferma, išgarsėjusi kumyso gamyba. Kumysas – tai fermentuotas pieno produktas ruošiamas iš rauginto kumelių pieno. Kumyso, kaip sveikatinamojo gėrimo, receptūra buvo patvirtinta Gardino gubernijos valdybos Sveikatos skyriaus. Todėl kumyso nusipirkti buvo galima tik kurorto gydytojui paskyrus.

  Ar žinai, kad?

  Druskininkai yra seniausias (nuo 1794 m.) ir didžiausias visus metus veikiantis Lietuvos balneologinis, purvo ir klimatinis kurortas. Per metus Druskininkus aplanko apie 350 000 turistų, maždaug pusę jų sudaro užsienio šalių gyventojai.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE DRUSKININKUS

  Vieta / apskritis: kurortinis miestas pačiuose Lietuvos pietuose, Alytaus apskrityje
  Miesto plotas: 24 km²
  Gyventojai: ~ 13 100
  Etnografinis regionas: Dzūkija
  Herbas: mėlyname skydo lauke trys stilizuotos sidabrinės pušys su trimis auksinėmis karūnomis virš jų.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Druskininkai rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą minimi 1636 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Kurį laiką buvo manyta, kad Kryžiuočių ordino kronikose minimi Salzininken buvo Druskininkai (vok. Salz – druska), tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai Šalčininkai. Dabar manoma, kad gyvenvietės pavadinimas galėjo kilti nuo bendrinio žodžio druskininkas (užsiimantis su druska susijusia veikla, verslu), kuris yra gana retas.
  Miesto legenda / istorija: Dabartinio miesto teritorija apgyvendinta nuo seniausių laikų, jos ribose yra Druskininkų senovės gyvenvietė. Ankstyvaisiais viduramžiais dabartinio miesto teritorija buvo jotvingių genties gyventoje teritorijoje. Nuo XIII a. įėjo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sudėtį. Čia buvo nedidelė tvirtovė, įėjusi į Panemunės gynybinę sistemą. 1311 m. Vokiečių Ordino didysis magistras Henrikas Plecke šią tvirtovę užėmė ir sugriovė. Druskininkai rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą minimi 1636 m. 1702 m. kovo 24 d. šalia gyvenvietės įvyko Druskininkų mūšis tarp švedų ir ATR kariuomenių. Druskininkų kaimas minimas 1765 m. XVIII a. Druskininkai tebuvo nedidelis kaimas Pervalko seniūnijoje su 5 valstiečių sodybomis. Kurortas įkurtas 1794 m. birželio 20 d., kai Stanislovas Augustas Druskininkus paskelbė gydomąja vietove.
  Miesto šventės: Mieste paskutinį gegužės savaitgalį vyksta Druskininkų kurorto šventė. Čia kasmet taip pat vyksta tarptautinis teatro festivalis.

  Net neabejojame, kad Druskininkuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Lankytinos vietos Radviliškyje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Ką pamatyti Rietave su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
  Lankytinos vietos Kaune su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Įdomybės Kretingos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Ką pamatyti Skuode su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -