Lankytinos vietos Alytaus apskrityje su vaikais ir įdomiausi faktai

Lankytinos vietos Alytaus apskrityje su vaikais ir įdomiausi faktai

Lavinamosios knygos, kalbančios kortelės ar lavinamieji kortų žaidimai vaikams - nuostabi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė su vaikais. Tačiau kartais keliones norisi perkelti ir už namų sienų, bei leistis tyrinėti tai, ko išmokome namuose, darželyje ar mokykloje. Iš arti pamatyti gamtos grožį, knibždančią gyvūniją ar įspūdingus architektūrinius statinius tikrai norisi tiek tėveliams, tiek mažiesiems keliautojams. Tad šiandienos kryptis į kurią pakviesime leistis - Alytaus apskritis. Piečiausioje Lietuvos apskrityje itin gausu gamtos turtų, žaliuojančių girių, kurortų ir įspūdingų objektų, tad nieko nelaukiame ir leidžiamės į nuotykių pilną kelionę po Alytaus apskritį.

Lankytinos vietos Alytaus apskrityje

 • Baltosios rožės tiltas - pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Alytuje per Nemuną, jungiantis Pirmąjį Alytų ir senamiesčio kurortinę dalį su Alytaus piliakalniu, tai aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas.
 • Druskininkų vandens parkas - ištisus metus čia laukia tropinis karštis, vaiskaus žydrumo baseinai, palmių paunksmės ir nesibaigiančios pramogos.
 • Merkinės bioenergetinė piramidė - ar vadinama "Širdžių šventove". Pasak šimtų liudytojų, praleidus pusę valandos stikliniame kupole patalpintoje piramidėje, jaučiami pozityvūs fiziniai ir dvasiniai pokyčiai.
 • Keltuvas “Lynų kelias” - vienintelis toks Lietuvoje keltuvas yra viena iš ekologinių transporto rūšių, kuri neteršia aplinkos ir yra puiki pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems.
 • Dusios ežeras - ežeras Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje, didžiausias pietų Lietuvos ežeras.
 • Metelių regioninis parkas - parkas įsteigtas siekiant išsaugoti didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų ir jų apylinkių kraštovaizdį, gamtos ir kultūros vertybes.
 • Čepkelių apžvalgos bokštas - suteikia galimybę nors akies krašteliu žvilgtelėti į vieną vertingiausių mūsų krašto objektų – Čepkelių raistą. Iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai.
 • Žuvinto biosferos rezervatas - saugoma gamtos sritis pietų Lietuvoje, pirmasis ir vienintelis biosferos rezervatas šalyje.
 • Raigardo slėnis - atsirado maždaug prieš 5000 metų, didėjant ir stumiantis į dešinę Nemuno upės vingiui.
 • Merkinės piliakalnis - nuo jo atsiverianti Nemuno ir Merkio santaka jau seniai tapo Dainavos krašto simboliu.

Alytaus apskrityje gausu įvairių miestų ir miestelių, kuriuos rekomenduojame aplankyti. O taip pat daugybė vandens telkinių, kurie gali tapti smagia pramoga šiltuoju metų laiku, arba ramus pasivaikščiojimas pakrante.

Geografija:

Apskrityje yra 7 miestai, iš kurių didžiausi:

 • Alytus
 • Druskininkai
 • Varėna
 • Lazdijai
 • Simnas

Taip pat yra 12 miestelių ir 1129 kaimai.

Miškai užima 247,2 tūkst. ha (44 proc.), upės, ežerai – 24,3 tūkst. ha (4,3 proc.) visos teritorijos.

Vandens telkiniai:

Per apskritį teka didžiausia šalies upė Nemunas ir viena įspūdingiausių Lietuvos upių – Merkys.

Gausu ežerų, didžiausi – Dusia (2334 ha), Metelys (1290 ha), Žuvintas (991,8 ha), Didžiulis (912,7 ha), Obelija (572,5 ha), Simno ežeras (245 ha), Giluitis (235 ha).

TAI ĮDOMU..

Kad patirtumėte tikrą Alytaus apskrities dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šios apskrities faktais:

Alytaus apskritis garsėja savo miškais, tai pats miškingiausias regionas visoje Lietuvoje. Čia gausu miško gėrybių - grybų, uogų, miestai garsėja savita bei unikalia architektūra, autentiškomis meno tradicijomis. Alytaus apskritis išsiskiria valstybės saugomų teritorijų gausa, gamtos savitumu bei kultūros tradicijomis, kurios išlikę šimtmečius. Tai regionas, turintis etnografinių ir kalbinių ypatumų, nuo XIX a. vadinamas Dzūkija.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ALYTAUS APSKRITĮ

 • Vieta / apskritis: valstybinio lygmens administracinis teritorinis vienetas, piečiausia Lietuvos apskritis.
 • Apskrities plotas: 5 425 km²
 • Gyventojai: ~ 137 700
 • Savivaldybės: Alytaus miestas, Alytaus rajonas, Druskininkų savivaldybė, Lazdijų rajonas, Varėnos rajonas.
 • Herbas: Herbo mėlyname lauke vaizduojamas sidabrinis šarvuotas karys, laikantis dešinėje rankoje auksinę alebardą ant sidabrinio koto, o kaire ranka atsirėmęs į sidabrinį baltišką skydą, su paauksuota galva ir papėde. Herbo skydą juosia mėlynas bordiūras su 10 dvigubų auksinių kryžių.

ISTORIJA

 • Kada įkurtas? 1994m.
 • Pavadinimo kilmė: Alytaus apskrities pavadinimas kilęs nuo Alytaus miesto vardo. Spėjama, kad Alytus yra vandenvardinis vietovardis, mat pro miestą į Nemuną įteka Alytupis, kuris anksčiau galėjęs vadintis tiesiog Alytus. Kita versija teigia, kad miesto vardas galėjo kilti nuo pilies, kuri stovėjo čia jau XIV a., dažnai pastodavo kryžiuočiams kelią ir jie šią pilį vadino Aliten.
 • Apskrities legenda / istorija: Viduramžiais dabartinės apskrities teritorija priklausė Trakų kunigaikštystei, nuo 1413 m. – Trakų vaivadijai. Pirmą kartą apskritį su administraciniu centru Alytuje 1915 m. rugsėjį sudarė vokiečių okupacinė valdžia (pavadino Kreis Alita). Tai buvo dabartinės Alytaus apskrities pirmtakė. 1994 m. Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu vėl atkurta Alytaus apskritis.

Net neabejojame, kad Alytaus apskrityje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

Įdomiausios lankytinos vietos Kauno apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai -

Ką aplankyti su vaikais Klaipėdos apskrityje? Lankytinos vietos ir įdomiausi faktai -

Ką verta pamatyti Marijampolės apskrityje: lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai -

Keliaukite po Panevėžio miestą: įdomiausi lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai -

Įdomiausios lankytinos vietos Šiaulių apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai -