Ką verta pamatyti Vilkaviškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

 • Ką verta pamatyti Vilkaviškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

  Esame tikri, kad lavinamosios knygelės vaikams arba Montessori kortų žaidimais tikrai smagi ir įtraukianti mokymosi kelionė namuose. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis.

  Šiandien pasiūlysime leistis į nuotykių pilną kelionę po Vilkaviškį. Miestas pietvakarių Lietuvoje, Marijampolės apskrityje, 23 km į šiaurės vakarus nuo Marijampolės, kuris neabejotinai sužavės savo gamta ir lankytinomis vietomis, kurios bus smagios ne tik tėveliams, bet ir mažiesiems keliautojams. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Vilkaviškio vietomis gamtoje.

  Lankytinos vietos Vilkaviškyje

  Paežerių dvaras - gausiai turistų lankomas ir jų pamėgtas Paežerių dvaras įvardijamas kaip Suvalkijos perlas.
  Jono Basanavičiaus gimtinė - eksponuojami to meto baldai, interjero detalės, tekstilė. Ekspozicijoje yra keletas Jonui Basanavičiui priklausiusių asmeninių daiktų.
  Kybartų požemiai - labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo.
  Piliakalnių piliakalnis - tai buvusi V – XII a. gyvenvietė ir pilis su priešpiliu. Manoma, kad čia buvo kunigaikščio Margirio pilis.
  Vištyčio akmuo - 1964 m. paskelbtas archeologijos ir gamtos paminklu. Šeštas pagal dydį riedulys Lietuvoje.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Vilkaviškyje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Vilkaviškio Šv. Kryžiaus bažnyčia
  • Šv. Mergelės Prisikėlimo Bažnyčia
  • Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčia
  • Vištyčio Švč. Trejybės bažnyčia


  Muziejai:

  • Vilkaviškio krašto muziejus
  • Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus (Paežerių dvaras)
  • Plaktukų muziejus

  Parkai: 

  • Vilkaviškio miesto sodas
  • Vištyčio regioninis parkas

  Vilkaviškis įsikūręs tarp Šeimenos ir Vilkaujos upių santakos. Vakaruose už miesto telkšo Paežerių ežeras, taip pat Vištytis. Tad šie vandens telkiniai puikiai tiks ir ramiems pasivaikščiojimams gamtoje ir smagioms vandens pramogoms karštą vasaros dieną.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Vilkaviškio miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Vilkaviškį:

  • Vilkaviškis – vienas senesnių Sūduvos miestų. J. Totoraičio, parašiusio Sūduvos Suvalkijos istoriją, nuomone, Vilkaviškis atsirado kaip Prienų girios kaimelis XVI a. pradžioje prie Kauno–Prūsijos kelio.
  • Vilkaviškio rajone yra vienas giliausių Lietuvos ežerų - Vištytis, įdomu ir tai, kad šis ežeras ribojasi su Rusija. Ežeras užima 17,83 km² plotą, iš kurio Lietuvai priklauso 5,44 km²
  • Vilkaviškis išskirtinis miestas ir dėl to, jog viena žymiausių pasaulio asmenybių - Prancūzijos imperatorius Napoleonas čia buvo apsistojęs net kelias dienas.

  Ar žinai, kad?

  Vilkaviškio miestas ir jo aplinkiniai miesteliai gali didžiuotis, kad šiame krašte gimė ir augo itin daug Lietuvai svarbių ir talentingų veikėjų, pavyzdžiui rašytoja Salomėja Neris, lietuvių visuomenės veikėjas, pirmasis laikraščio „Aušra“ redaktorius Jonas Basanavičius. Gydytojas, lietuvių prozininkas, poetas, publicistas, kritikas, vertėjas, varpininkas, laikraščio „Varpas" redaktorius, vienas iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų Vincas Kudirka ir dar daugelis kitų Lietuvai nusipelniusių žmonių.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE VILKAVIŠKĮ

  Vieta / apskritis: miestas pietvakarių Lietuvoje, Marijampolės apskrityje, 23 km į šiaurės vakarus nuo Marijampolės.
  Miesto plotas: 7,53 km²
  Gyventojai: ~ 10 200
  Etnografinis regionas: Suvalkija
  Herbas: Mėlyname herbinio skydo lauke vaizduojama raudona heraldinė dviguba lelija.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pirmą kartą karalienės Bonos Sforzos laiškuose Vilkaviškis paminėtas 1551 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Kalbininkas Aleksandras Vanagas manė, kad „miesto vardas yra priesagos -iškis vedinys iš upės, prie kurios įsikūręs miestas, vardo Vilkauja. Pirmesnė miesto vardo lytis buvo Vilkaujiškis, vėliau virtusi patogesniu ištarti variantu Vilkaviškis“.
  Miesto legenda / istorija: Iki viduramžių pabaigos miesto apylinkės įėjo į jotvingių genties gyvenamos teritorijos ribas. 1561 m. karalienė Bona Sforza viename rašte, minėdama Paširvinčio (Alvito) parapijos ribas, kalba ir apie Vilkaviškį. Prienų seniūnas Steponas Pacas 1620 m. jame pastatė pirmąją Vilkaviškio bažnyčią. 1660 m. Vilkaviškiui suteiktos miesto Magdeburgo teises. 1812 m. birželio 21 d. Vilkaviškį užėmė Napoleono armija, birželio 21 d. Napoleonas Vilkaviškyje paskelbė atsišaukimą, kuriame pirmą kartą Rusiją pavadino priešu, t. y. faktiškai paskelbė karą. Antrasis pasaulinis karas kraupiai nusiaubė Vilkaviškį, miestas buvo virtęs griuvėsiais. Iki karo mieste buvo 800 namų, o 1944 metais buvo likę tik 48 nenukentėję pastatai. Laikui bėgant miestas po truputį atsistatinėjo.
  Miesto šventės:
  Kasmet birželio mėnesį Vilkaviškyje vyksta miesto šventė “Mano miestas Lietuvoj įrašytas”.

  Net neabejojame, kad Vilkaviškyje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Anykščiuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Marijampolės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Lankytinos vietos Elektrėnuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Neringos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai