Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

 • Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

  Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime.   Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą, su itin skambiu pavadinimu - Akmenė. Miestas Lietuvos šiaurėje, netoli Latvijos pasienio neabejotinai sužavės savo gamta ir lankytinomis vietomis, kurios bus smagios ne tik tėveliams, bet ir mažiesiems keliautojams. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Akmenės vietomis gamtoje.

  Lankytinos vietos Akmenėje

  • Menčių klinčių karjeras - didžiausias karjeras Lietuvoje, klodai susiformavo prieš 270–250 milijonų metų Permo geologiniame Žemės formavimosi periode.
  • Dabikinės dvaras - sena vietovė, kurios praeitis glaudžiai siejasi su Akmene, nes ilgą laiką Dabikinės dvaras buvo Akmenės seniūnijos administracinis centras.
  • Luokavos piliakalnis - piliakalnis plačiai žinomas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje kaip neįprastas pavienis aukštas kalnas pel­kėtoje lygumoje.
  • Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas - tai agrarinių plotų supamas didžiausias šiaurės Lietuvoje pelkinis kompleksas.

  Aplankius populiariausias lankytinas vietas Akmenėje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Akmenės Šv. Onos bažnyčia
  • Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčia
  • Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

  Muziejai:

  • Akmenės krašto muziejus
  • Bebrų muziejus

  Parkai:  

  • Akmenės gamtos ir kultūros parkas
  • Ventos regioninio parko lankytojų centras

  Akmenė pakvies stabtelėti ir prie trečios pagal dydį Lietuvoje upės - Ventos, kuri būtent teka per Akmenės miestą. Savivaldybės teritorija teka Venta su intakais Virvyte, Dabikine ir Vadakstimi.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Akmenės miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Akmenę:

  • 1908 m. Akmenės apylinkėse nukrito meteoritas.
  • Akmenės rajone esantys karjerai pritraukia labai daug smalsių Lietuvos ir užsienio gyventojų pamatyti kaip Marso planeta nusileido į mūsų žemę. Dirbtiniu būdu sukurti ir pritaikyti lankymui karjerai kviečia kiekvieną apsilankyti rengiamose ekskursijose ir pajusti kito pasaulio dvasią.
  • Akmenės krašto muziejuje yra didžiausia Lietuvoje viso pasaulio dieninių drugių kolekcija.

  Ar žinai, kad?

  Lietuvoje tikrai egzistavo dinozaurai? Ir kuo tai susijusi Akmenė? Būtent Akmenėje 2011 metais, Šaltiškių triaso periodo molio karjere rasti 3 dinozaurų laikų gyvūnų dantys. Vienas iš dantų priklauso nenustatytos rūšies rykliui, o kiti du, tikėtina, jūriniams krokodilams. Tame pačiame karjere buvo rasta ir fitozauro liekanų, o fitozaurai gyveno anksčiau už dinozaurus. Tai reiškia, kad ten, kur dabar rūksta Akmenės cemento gamyklos kaminai, kažkada lakstė, skraidė, perėjo ir medžiojo fitozaurai ir dinozaurai, kol į Žemę nebumbtelėjo asteroidas.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE AKMENĘ

  Vieta / apskritis: miestas Akmenės rajono savivaldybėje, 12 km į pietvakarius nuo Naujosios Akmenės, Dabikinės dešiniajame krante.
  Miesto plotas: 3,00 km²
  Gyventojai: ~ 2 200
  Etnografinis regionas: Žemaitija
  Herbas: sidabriniame skydo lauke ant žalios trigubrės kalvos skydo papėdėje kylanti rausvai-ruda strėlė sidabriniu antgaliu, mėlynomis plunksnomis su devizu Pro Libertate (Už laisvę).

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pirmą kartą minimas 1511 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Labiausiai tikėtina, kad miesto pavadinimas yra kilęs nuo žodžio „akmuo“. Nors į šiaurę nuo miesto teka upelis Akmenupis, tačiau neaišku, ar miestas perėmė upelio pavadinimą, ar atvirkščiai, todėl hidroniminė vietovardžio kilmė yra neaiški.
  Miesto legenda / istorija: Akmenės dvaras, priklausęs Kęsgailoms, pirmą kartą minimas 1511 m. LDK Žygimantas Senasis 1531 m. Didžiųjų Dirvėnų seniūnams leido statyti miestelį, vadintą Dabikine (iki XVII a.) ir jame rengti turgus. 1592 m. Akmenei suteikta miesto teisė. Miestelį XVII a. viduryje bei 1705 m. sunaikino švedai. Po karų ir 1710–1711 m. maro nebeliko gyventojų. 1792 m. Akmenei suteiktos savivaldos teisės ir miesto herbas. 2015 m. vasaros pabaigoje įgyvendintas infrastruktūros ir gyvenamosios aplinkos plėtros projektas. Iš pagrindų pertvarkyta centrinė miesto aikštė, rekonstruotos aplinkinės gatvės.
  Miesto šventės: Kasmet vasarą vyksta Akmenės miesto šventė.

  Net neabejojame, kad Akmenėje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Neatrastos vietos Pakruojyje. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai! -
  Ką verta pamatyti Rokiškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Sužinokite - ką aplankyti Šakiuose su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai -
  Įdomybės Šilutės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Lankytinos vietos Vilniuje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -