Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

 • Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

  Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Varėna. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta ir joje knibždančia gyvūnija susipažinti padėjo lavinamosios knygos ar lavinamosios kortelės vaikams. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę.

  Lankytinos vietos Varėnoje

  Ūlos akis ir skardžiai - keliaujant po Dzūkiją privalu pasigrožėti Ūlos upe, o lengviausia tai padaryti aplankant Varėnos rajone, Trakiškių miške esančius „Ūlos akį“ ir Ūlos atodangą.
  Čepkelių apžvalgos bokštas - suteikia galimybę nors akies krašteliu žvilgtelėti į vieną vertingiausių mūsų krašto objektų – Čepkelių raistą. Iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai.
  Liškiavos piliakalnis - vadinamas Liškiavos pilies kalnu, Raganos mūru, Perkūno šventinyčia – piliakalnis Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje.
  Samardotiškių (Antončiko) šaltinis - gausiems šaltiniams ardant Skroblaus slėnio šlaitus ir plaunant smėlį, juose susidaro taisyklingos, pusiau uždaros daubos, mokslininkų vadinamos sufoziniais cirkais.
  Merkinės bioenergetinė piramidė - dar vadinama "Širdžių šventove". Pasak šimtų liudytojų, praleidus pusę valandos stikliniame kupole patalpintoje piramidėje, jaučiami pozityvūs fiziniai ir dvasiniai pokyčiai.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Varėna ir jos apylinkės turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia
  • Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia
  • Marcinkonių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčia
  • Nedzingės Švč. Trejybės bažnyčia
  • Merkinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

  Muziejai:

  • Anzelmo Matučio drevė-muziejus
  • Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus
  • Perlojos istorijos muziejus
  • Lietuvos Totorių buities muziejus
  • Merkinės krašto muziejus

  Parkai:  

  • Legendų ir padavimų parkas
  • Varėnos dainų slėnis
  • Dzūkijos nacionalinis parkas
  • Varėnoje teka Merkio, Ūlos, Varėnės ir Šalčios upės. Tyvuliuoja Žiežulio ir
  • Bakanauskų ežerai, tad keliaujant po Varėną verta aplankyti ir vandens telkinius, o gal net pasimėgauti vandens pramogomis.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Varėnos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Varėną:

  • Perlojos kaimas Varėnos rajone kažkada buvo sukūręs atskirą savo respubliką. Ji oficialiai įkurta 1918 m. lapkričio 13 d., panaikinta 1919 m. gegužės 2 d. vadovu Perlojos respublikos vadovu išrinktas Jonas Česnulevičius. Respublika turėjo savo miliciją, teismą, kalėjimą, eigulius, antspaudą, o visi dokumentai buvo rašomi tik lietuvių kalba.
  • Marcinkonyse, Dzūkijos nacionalinio parko Etnografinėje sodyboje, saugomas didžiausias Lietuvoje grybavimo krepšys. Jame telpa net 110 kilogramų voveraičių.
  • Marcinkonių kaime esanti gyva kopa, vadinama Gaidžio kopa, niekuo nesiskiria nuo pajūrio kopų. Ji taip pat pustoma, sudaryta iš smėlio, o joje trūksta tik jūros ošimo. Manoma, kad tai vienintelė vis dar pustoma žemyninė kopa visoje Lietuvos teritorijoje.

  Ar žinai, kad?

  Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas – saugoma teritorija pietiniame Lietuvos pakraštyje, Varėnos rajone. Rezervatas įsteigtas siekiant apsaugoti vieną seniausių ir unikaliausių Lietuvos miško pelkių, mišku apaugusias žemynines kopas, reliktinius ežerus, natūralų hidrologinį pelkės režimą, vertingą ir retą gyvūniją ir augaliją. Čepkeliai – unikalus, žmogaus veiklos mažai paliestas pelkynų kompleksas. Neįprasta ir tai, kad raisto apylinkėse vasaros yra šilčiausios Lietuvoje. Čia vieni didžiausių Lietuvoje paros temperatūrų svyravimai. Tam įtakos turi smėlingi apypelkio plotai. Smėlis lengvai įšyla, bet lengvai ir atiduoda sukauptą šilumą.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE VARĖNĄ

  Vieta / apskritis: miestas pietų Lietuvoje, Alytaus apskrityje.
  Miesto plotas: 11,7 km²
  Gyventojai: ~ 8 000
  Etnografinis regionas: Dzūkija
  Herbas: skydo mėlyname lauke auksinė bitė virš šešių (2-1-2-1) viržių žiedų sidabriniais vainiklapiais ir auksiniais taurėlapiais.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Dabartinėse Varėnos apylinkėse pagrindinė gyvenvietė nuo viduramžių buvo Varėna I (arba Senoji Varėna, tuomet vadinta tiesiog Varėna). Tačiau 1862 m. nutiesus Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelį, geležinkelio stotis įkurta į pietus nuo Senosios Varėnos kaip Varėna II.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas kilo nuo senesnės gyvenvietės – Senosios Varėnos (tuomet vadinosi tiesiog Varėna), šalia kūrėsi naujoji, dabartinė Varėna.
  Miesto legenda / istorija: 1946 m. balandžio 24 d. tapo apskrities centru ir dėl to Varėnos miestelis gavo miesto teises. Nuo 1950 m. – rajono centras. Sovietmečiu pastatytas maisto pramonės kombinatas, gelžbetonio konstrukcijų, duonos, kombinuotųjų pašarų gamyklos, „Merkio“ pūkų ir plunksnų gaminių fabrikas, pieninė. Varėnoje veikė profesinė technikos mokykla (buvo rengiami traktorininkai ir vairuotojai).
  Miesto šventės: Didžiausia miesto šventė yra "Grybų šventė" (rengiama nuo 1996 m.). Taip pat mieste vyksta vasaros sezono atidarymo šventė.

  Net neabejojame, kad Varėnoje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką verta pamatyti Vilkaviškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Lankytinos vietos Ignalinoje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Sužinokite - lankytinos vietos Alytuje, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Lankytinos vietos Raseiniuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Neatrastos vietos Biržuose. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai! -