Ką pamatyti Skuode su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

 • Ką pamatyti Skuode su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

  Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Skuodas. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į tikrą kelionę po Lietuvos miestus, o štai ką rekomenduojame išvysti Skuode.

  Lankytinos vietos Skuode

  Beždžionių tiltas - kabantis tiltas, jungiantis dvi salas per Bartuvą.
  Muro kyržius - miesto centro skvere esantis paminklas, laikomas seniausiu Lietuvoje.
  Skuodo mūšio vieta - mūšis įvyko 1259 m. prie Skuodo. Pagal archeologinius kasinėjimus nustatyta, kad ši vieta galėjo būti apie 6 kilometrai į pietvakarius nuo Skuodo, dabartiniame Luknės kaime.
  Apuolės piliakalnis - manoma, kad ten buvo kuršių žemės centras ir sostinė. Tikėtina, kad šioje vietoje apsilankęs Ansgaras buvo vienas pirmųjų misionierių, įžengusių į Lietuvos žemę.
  Kubiliškės piliakalnis - įrengtas Bartuvos ir Opalio upių kairiuosiuose krantuose, jų santakoje esančiame kranto kyšulyje.
  Barstyčių akmuo - didžiausias riedulys Lietuvoje, Puokės kaime, Vidurio Žemaičių aukštumos šiauriniame pakraštyje.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Skuodas ir jos apylinkės turi ir didingas bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Švč. Trejybės bažnyčia
  • Evangelikų liuteronų bažnyčia
  • Aleksandrijos Šv. Jėzaus Nukryžiuotojo bažnyčia
  • Šv. Roko išpažinėjo koplyčia
  • Šv. Onos bažnyčia ir varpinė

  Muziejai:

  • Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus
  • Skuodo dvaras - muziejus
  • Žemdirbio muziejus

  Parkai:

  • Skuodo miesto parkas
  • Navidansko parkas
  • Pasigrožėjus visomis šiomis lankytinomis vietomis Skuode, stabtelėkite ir prie vandens telkinių. Į šiaurę nuo miesto į Bartuvą įteka Luoba. Rytinis miesto pakraštys eina Luobos kairiuoju intaku – Pušupiu. Čia taip pat tyvuliuoja labai jaukus Barstyčių ežeras.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Skuodo miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Skuodą:

  • Skuode esantis Muro kryžius - laikomas seniausiu šalies istorijos paminklu.
  • Aštuoni kilometrai į pietryčius nuo Skuodo yra Apuolės landšaftinis ir istorinis draustinis. Tai seniausios Lietuvoje gyvenvietės, istoriniuose šaltiniuose paminėtos 853 m., ir senkapio liekanos.
  • Iš Skuodo kilęs Lietuvos istorikas, rašytojas ir švietėjas, vienas iš pirmųjų tautinio atgimimo ideologų - Simonas Daukantas.

  Ar žinai, kad?

  Ant stalo ištiestame ar ant sienos pakabintame šalies administraciniame žemėlapyje Lietuva prasideda nuo Skuodo. Numeruotame žemėlapyje prie Skuodo rašomas vienetas. Iš visų Lietuvos Respublikos rajonų centrų Skuodas yra arčiausiai valstybinės sienos su kita šalimi (Latvija) – tik 3 km.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE SKUODĄ

  Vieta / apskritis: miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Klaipėdos apskrityje.
  Miesto plotas: 4,9 km²
  Gyventojai: ~ 5 400
  Etnografinis regionas: Žemaitija
  Herbas: mėlyname lauke auksinė mūro siena su vartais ir trimis bokšteliais su kryžiais, vartų angoje ant auksinio dubens kūno spalvos Šv. Jono Krikštytojo galva, plaukai ir barzda juodi.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Rašytiniuose šaltiniuose pirmąkart minimas 1253 m. (kaip Scoden, Sckoden) – tuomet jis priklausė Ceklio žemei.
  Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas yra asmenvardinis vietovardis, kilęs nuo dar ir dabar pasitaikančios pavardės Skuodas. Vokiečiai miestą vadino Schoden, taip pat Skudn, Johannisburg – pastarąjį vardą savo garbei suteikė Jonas Chodkevičius, bet jis tarp lietuvių neprigijo.
  Miesto legenda / istorija: 1568 m. LDK Žygimantas Augustas miestelį padovanojo Žemaičių seniūnui Jonui Chodkevičiui, kuris 1572 m. gegužės 17 d. išrūpino miesto teises. Tuo metu gyvenvietė sparčiai statėsi aplink turgaus aikštę. J. Chodkevičius iš įvairių Vokietijos vietovių kvietė kolonistus, 1572 m. jis aukojo Skuodo bažnyčios statybai. Vėliau miestą valdė Sapiegos. Miestas ypač stipriai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą, sudegė daug pastatų, vėliau jis atstatytas ir pradėjo sparčiai augti.
  Miesto šventės: Skuodo gimtadienis - miesto šventė vyksta birželio mėnesį.

  Net neabejojame, kad Skuode esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Neringos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Lankytinos vietos Visagine su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą