Ką pamatyti Rietave su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

 • Ką pamatyti Rietave su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

  Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Rietavas. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais.  Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į tikrą kelionę po Lietuvos miestus, o štai ką rekomenduojame išvysti Rietave.

  Lankytinos vietos Rietave

  Ruškio landšaftinis kraštovaizdžio draustinis - saugomas Vakarų Žemaičių aukštumai būdingas pakraštinių moreninių darinių kraštovaizdis.
  Aukštojo (Tyro) telmologinis draustinis - saugoma teritorija vakarinėje Rietavo savivaldybės dalyje, valstybinis telmologinis draustinis.
  Rietavo dvaras su parku - kunigaikščių Oginskių šeimos dvaras, kuris itin suklestėjo XIX a. Viduryje. Tuo laiku Rietavas Lietuvoje buvo svarbus kultūros centras.
  Skroblio piliakalnis - įrengtas atskiroje kalvoje, atlikus archeologinius tyrimus piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu pr. m. e, tai liudija ir rastas bronzinis atkraštinis kirvis.
  Oginskių koplyčia - mauzoliejus - išlikęs buvusio Rietavo dvaro komplekso statinys, kuriame palaidoti keli Rietavą valdžiusių Oginskių šeimos nariai.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Rietavas ir jos apylinkės turi ir didingas bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia
  • Tverų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

  Muziejai:

  Oginskių kultūros istorijos muziejus

  Parkai:  

  Rietavo dvaro parkas

  Pasigrožėjus visomis šiomis lankytinomis vietomis Rietave, stabtelėkite ir prie vandens telkinių. Pro miestą teka Jūros upė. Rietavo dvaro parke telkšo Malūnų tvenkinys.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Rietavo miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Rietavą:

  • Rietavas yra pirmasis miestas Lietuvoje, kuriame sužibo elektros lemputė (Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios sietyne) 1892 m.
  • Tverų apylinkių̨ Akmenynės miške galima pamatyti išskirtinę eglę septyniomis viršūnėmis.
  • Rietave pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje telefono linija, kuri sujungė Rietavą, Plungę, Kretingą ir Palangą.

  Ar žinai, kad?

  Žmonės iš visos Lietuvos važiuoja aplankyti Lopaičių piliakalnio ir šalia esančio šaltinio. Tikima, kad Lopaičiuose trykštančio šaltinio vanduo padeda įveikti negandas. Aiškinama, kad iš vakarų į rytus tekantis vanduo yra stebuklingas.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE RIETAVĄ

  Vieta / apskritis: miestas Lietuvos vakaruose, Telšių apskrityje
  Miesto plotas: 4,88 km²
  Gyventojai: ~3 200
  Etnografinis regionas: Žemaitija
  Herbas: ant žalios kalvos auksinis einantis liūtas, dantyse laikantis sidabrinį kalaviją su auksine rankena.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Rietavas rašytiniuose istorijos šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1253 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Vietovardžio kilmė neaiški. Kazimieras Būga iškėlė hipotezę, kad Rietavas – tai sulenkintas žemaitiško pavadinimo Rietuva vertinys (Retowo). Rietuva, savo ruožtu, galėtų būti kildinama iš bendrinio žodžio rietuvė – ko nors (paprastai malkų) tvarkingai sukrauta krūva
  Miesto legenda / istorija: 1529 m. Rietave pastatyta pirmoji bažnyčia, o nuo 1533 m. Rietavas žinomas kaip miestas. Gyvenvietė garsėjo prkeyba. Spėjama, kad apie 1700 m. per Rietavą į Lietuvą iš Europos įvežtos bulvės. Magdeburgo teisės miestui suteiktos 1792 m.
  Miesto šventės: Mykolinės - tradicinė Rietavo šventė, vykstanti paskutinį Rugsėjo savaitgalį.

  Net neabejojame, kad Rietave esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Neatrastos vietos Pakruojyje. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai!
  Ką verta pamatyti Rokiškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Sužinokite - ką aplankyti Šakiuose su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai
  Įdomybės Šilutės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Lankytinos vietos Vilniuje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą